Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Друкарські пристрої



Друкарські пристрої призначені для виведення на папір символьної та графічної інформації. Їх прийнято поділяти на такі групи (рис.16):

- принтери;

- плотери.

П р и н т е р и в свою чергу поділяються на:

- матричні;

- струминні;

- лазерні.

Кожний принтер має дві основні (і однакові) характеристики: швидкість друкування та якість. Найвища швидкість матричних принтерів досягається при використанні так званих "зашитих" шрифтів. В даному випадку одна сторінка тексту друкується не довше чим 1 хвилину.

Якість друкування визначається роздільною здатністю принтера, яка, так само як і в дисплеї, виражається кількістю друкованих крапок на дюйм (dpi). Наприклад, в 9-головковому принтері Epson FX-100 роздільна здатність - 244 крапки на дюйм (244 dpi), а в 24-головковому Epson LQ-500 - 360 dpi.

Найвищу швидкість і найвищу якість порівняно зі струминними та матричними принтерами мають лазерні принтери.

Принцип дії матричних принтерів. Вони можуть працювати або в текстовому або в графічному режимі. Спосіб отримання зображення символів у них подібний до способу отримання зображення символів на екрані дисплея. Друкувальна голівка матричного принтера має 9 або 24 металевих штирків (голок), щільно розміщених по вертикалі. Отримавши сигнал від комп'ютера, голки вдаряють по фарбувальній стрічці і залишають на папері відмітки - крапки. Потім голівка пересувається на один крок праворуч або ліворуч та друкує наступний стовпець крапок. Сукупність таких стовпців і утворює зображення.

Принцип дії струминних принтерів. В цих принтерах зображення формується з мікрокаплями спеціальних чорнил, які видуваються на папір із допомогою сопел. Цей спосіб друку забезпечує більш високу якість друку у порівнянні з матричними принтерами, він дуже зручний для кольорового друку. Однак струминні принтери дорожче матричних і вимагають більш ретельного догляду та обслуговування. Швидкість друку струминних принтерів приблизно така ж, як і у матричних, - від 60 до 10 с на сторінку.

Принцип дії лазерних принтерів такий: лазерний промінь електризує поверхню друкуючого барабана. При цьому ступінь електризації залежить від вигляду зображення, яке потрібно друкувати. Ділянки барабана зі зміненою полярністю притягують порошок тонера, який потім наноситься на папір.

Швидкість друкування лазерних принтерів сягає 20 сторінок за хвилину. Вони мають роздільну здатність 300, 600 та 1200 dpi. Друкування лазерних принтерів може бути чорно-білим та кольоровим.

П л о т т е р и (раніше їх називали графопобудувачами) в основному використовують в інженерній практиці. Вони забезпечують друкування креслень досить високої якості. Вперше випуск плоттерів для продажу здійснила фірма CalComp в 1959 році – це була модель CalComp 565 (пір’яний плоттер).

Плоттери можна розділити на два класи:

· векторного типу, у яких вузол для письма переміщається по двох чи одній координаті (в останньому випадку по іншій координаті переміщається носій інформації). Типові представники – пір’яні плоттери;

· растрового типу, у яких використовується принцип створення зображення заповненням поверхні носія крапельками барвника. Типовий представник - струминний плоттер.

Пір'яні плоттери (ПП) є електромеханічними пристроями векторного типу і створюють зображення за допомогою пишучих елементів, узагальнено називаних перами, хоча існують різні види пишучих елементів, що відрізняються друг від друга використовуваним типом рідкого барвника. Пишучі елементи бувають одноразові і багаторазові; кулькові, фіброві, пластикові й інші; із чорнилом на водяній чи масляній основі; заповнені під тиском і звичайні і т.д.

Існують два типи ПП: рулонні й планшетні. У ПП першого типу перо переміщається уздовж однієї осі координат, а папір - уздовж іншої за рахунок захоплення транспортним валом. Як правило, передача зусилля переміщення відбувається за рахунок сили тертя. У ПП другого типу папір нерухомий, у той час як перо переміщається по всій площині зображення. Зазначені переміщення виконуються за допомогою крокових (у переважній більшості) пристроїв чи лінійних електродвигунів, у результаті чого ці пристрої створюють при роботі досить сильний шум. Незважаючи на те, що принципово планшетні плоттери можуть забезпечувати більш високу точність виведення інформації, у даний час на ринку великих ПП (формату А0 і А1) домінують рулонні плоттери. Це пов’язано з тим, що точність останніх задовольняє вимогам переважної більшості задач. Додаткові переваги в рулонних плоттерів наступні: вони більш компактні й зручні в роботі, а також мають можливість працювати з кресленнями дуже великої довжини (більш десяти метрів) чи виводити кілька десятків креслень друг за другом, відматуючи при цьому та відрізаючи від рулону лист необхідного розміру автоматично. Плоттери малого формату (А3) як правило планшетні.

Струминні плоттери. Струминний друк - це процес одержання зображення, при якому елементи зображення створюються крапельками чорнила, що вилітають із сопла зі швидкістю, достатньою, щоб подолати зазор між соплом і поверхнею, на якій формується зображення.

Хоча струминний принцип друку відомий уже давно, ці пристрої так і залишалися б екзотикою, якби не винахід, що став основою для “вибухового” поширення струминної технології - це технологія “бульбашкового” струминного друку (bubble-jet). Перший і основний патент на дану технологію належить фірмі Canon. Hewlett-Packard також володіє рядом важливих патентів у цій області. Шляхом обміну ліцензіями ці дві компанії одержали велику перевагу над конкурентами - зараз їм належить 90% європейського ринку струминних технологій!

Існує три різновиди струминних плоттерів - монохромні, кольорові (повноцвітні) і з можливістю кольорового друку (color capable). Струминні плоттери з можливістю кольорового друку часто вводять в оману потенційних покупців своєю низькою ціною й словом "кольоровий" у той же самий час. Цей тип струминних плоттерів гарний для одержання креслень з кольоровими лініями й однотонно зафарбованими областями. Якщо ж Ви захочете надрукувати повнокольоровий плакат чи гарну географічну карту – Ви зазнаєте невдачі. Струминний плоттер з можливістю кольорового друку для цього не призначений. Іншими словами, цей тип плоттерів є струминним аналогом звичайних пір’яних плоттерів.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 2803 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...