Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Взаємодія з ЛП інших фармакологічних груп



Сумісне застосування алохолу з холеретиками, синтетичними або рослинного походження, посилює жовчоутворення; комбінація препарату з проносними препаратами призводить до ліквідації закрепів; препарат сприяє кращому всмоктуванню жиророзчинних вітамінів; застосовування алохолу з антисептиками або хіміотерапевтичними засобами при інфекційних процесах у печінці або жовчних шляхах покращує терапевтичну ефективність останніх.

Кислота дегідрохолева покращує всмоктування жиророзчинних вітамінів, посилює дію оксафенаміду.

Комбінування холензиму з проносними препаратами призводить до ліквідації закрепів і зменшення всмоктування токсичних речовин з кишечника. Холензим можна застосовувати з антисептиками чи хіміотерапевтичними засобами при інфекційних процесах у печінці чи жовчних шляхах.

Ліпоєва кислота може знизити ефективність циспластину. Ліпоєва кислота може зв"язувати метали, тому її не варто призначати з препаратами, що містять метали, наприклад, препаратами заліза, магнію, молочними продуктами, оскільки вони містять кальцій. Оскільки препарат може посилювати гіпоглікемічний ефект інсуліну або пероральних протидіабетичних засобів, рекомендується регулярний контроль цукру, особливо на початку терапії.

Глутаргін при одночасному застосуванні з амінофіліном і тіазидними діуретиками потенціює підвищення концентрації ендогенного інсуліну у крові. Естроген і пероральні контрацептиви можуть викликати підвищення рівня гормону росту, викликане глутаргіном, і ослабити глюкагонову і інсулінову відповідь на глутаргін. Одночасне застосування глутаргіну із спіронолактоном викликає важку гіперкаліємію. Глутаргін може потенціювати ефект дипіридамолу і ослабляти ефект вінбластину. Лів 52 з обережністю слід призначати пацієнтам з гострими захворюваннями ЖКТ. Тіотріазолін не слід призначати одночасно із засобами, що мають кислу реакцію, оскільки можлива його інактивація.

Не дозволяєтьсявикористовувати для розведення есенціале розчини електролітів.

Орніцетил здатний викликати алергічні реакції, нудоту, блювання.

Орніцетил несумісний з пеніциліном, вітаміном К, рифампіцином, мепробаматом, діазепамом, фенобарбіталом, етіонамідом.

Тіотриазолін, хофітол не мають встановленоївзаємодії з іншими препаратами.

Оксафенамід з астосовується одночасно зі спазмолітиками, холінолітиками та антибіотиками.

Урсодезоксихолева кислота не може бути застосовувана одночасно з холестираміном, холестиполом або антацидними препаратами, які містять алюмінію гідроксид та (або) смектит (алюмінію оксид), оскільки ці препарати зв’язують урсодезоксихолеву кислоту в кишечнику і таким чином знижують її поглинання й ефективність. Якщо ж застосування препаратів, що містять одну з цих речовин, все ж є необхідним, їх потрібно застосовувати принаймні за 2 години до або після прийому урсодезоксихолевої кислоти.В окремих випадках урсодезоксихолева кислота може знижувати всмоктування ципрофлоксацину.Урсодезоксихолева кислота може посилити поглинання циклоспорину з кишечника, підвищує ефект пероральних протидіабетичних засобів. Урсодезоксихолева кислота знижує максимальну концентрацію в плазмі і площі під кривою кальцієвого антагоніста нітрендипіну.

Тривале введення білігніну може порушити всмоктування жиророзчинних вітамінів.

Адеметіонін має кислу рН (що може викликати неприємні відчуття в ділянці епігастрію), тому слід уникати паралельного прийому препаратів з кислою рН. При зміні кольору ліофілізованого розчину або таблеток адеметіоніну слід утриматися від їх використання.

Токсичність гепасолу підвищується при хронічній нирковій недостатності, цукровому діабеті. Одночасне призначення гепасолу зі спіронолактоном викликає важку гіперкаліємію. Гепасол несумісний з тіопенталом, ізоніазидом, пеніциламіном, пероральними контрацептивами.

Ербісол потенціює дію антибактеріальних засобів й інтерферонів, його не слід приймати разом з алкоголем (нейтралізує репаративну дію макрофагів), а також імуномодуляторів, які можуть стимулювати гуморальний імунітет, що перешкоджає дії Т-кілерів.

Тиквеол не рекомендується приймати одночасно з Н2-гістаміноблокаторами, інгібіторами протонного насосу, препаратами вісмуту.

Цинарін підсилює дію етанолу, ноотропних, седативних, гіпотензивних і судинорозширювальних ліків.

При застосуванні флумецинолу слід враховувати, що у зв'язку з індукцією ферментів печінки препарат може прискорити метаболізм одночасно вживаних інших ліків.

Антибіотики (неоміцин) та антациди, що не абсорбуються, знижують ефект нормазе.

Вітамін В1 послаблює ефект деполяризувальних міорелаксантів. Піридоксин гальмує перетворення тіаміну у тіамінопірофосфат, посилює алергізацію. Тіамін фармакологічно несумісний (в одному шприці) з пеніциліном, стрептоміцином, нікотиновою кислотою.

Хлорпромазин, іміпрамін, амітриптилін порушують (блокада флавінокінази) включення в ітаміну В2 ( рибофлавіну) у флавін-мононуклеотид, флавін-аденін-динуклеотид і збільшують його виведення з сечею. При одночасному застосуванні з тиреоїдними гормонами прискорюється метаболізм рибофлавіну. Під впливом М-холіноблокаторів збільшується його всмоктуваність і біодоступність (через уповільнення перистальтики кишечника). Прийом рибофлавіну можна поєднувати з протианемічними засобами, антигіпоксантами, анаболіками. Препарат попереджує або зменшує небажані ефекти хлорамфеніколу (порушення гемопоезу, неврит зорового нерва). У разі одночасного застосування з тетрациклінами можливе зниження їхньої активності.

Вітамін В5 (пантотенат кальцію) підвищує ефективність серцевих глікозидів, зменшує токсичний вплив стрептоміцину та інших протитуберкульозних засобів. Вітамін В5 необхідний для нормального засвоєння і метаболізму фолієвої кислоти.

Вітамін Е посилює ефект стероїдних засобів та НПЗП, серцевих глікозидів, знижує токсичність останніх, а також вітамінів А і D.

α-інтерферон порушує метаболізм циметидину, фенітоїну, варфарину, теофіліну, діазепаму, пропранололу. Слід уникати комбінацій з препаратами, що діють на ЦНС, з імунодепресантами. Протягом всього курсу необхідно контролювати вміст формених елементів крові і функцію печінки. Для пом'якшення побічної дії (грипоподібних симптомів) рекомендується одночасне призначення парацетамолу.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 512 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...