Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Заняття одинадцяте



Тема. Правове регулювання здійснення землеустрою

1. Визначення поняття, головна мета і основні завдання землеустрою та їх значення для реалізації державної політики щодо обґрунтованого перерозподілу земель.

2. Основний зміст заходів землеустрою та їх юридичне значення для встановлення та відновлення землеволодіння та землекористування.

3. Організація і проведення землеустрою на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях.

4. Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері землеустрою та розробки і затвердження землевпорядної документації.

5. Землевпорядний процес: порядок здійснення землеустрою, складання проектів відведення земельних ділянок та встановлення їх меж в натурі (на місцевості).

6. Спеціальні вимоги Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» та засоби їх реалізації на практиці.

Завдання для підготовки до заняття

Задача № 1.

Одеська міська рада оскаржила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах селища М. Долина, на якій планується розташування масиву житлового будівництва. У зверненні міськрада вказувала на те, що ані сільрада, ані Овідіопольска райрада, не погоджували з міськвиконкомом та управлінням містобудування проект землеустрою. Крім того, у зверненні вказувалось на відсутність необхідних комунікаційних, енергетичних, водопостачальних ресурсів та соціальних об’єктів для такого житлового масиву, жителі якого будуть користуватись інфраструктурою м. Одеси.

Чи обґрунтовані доводи Одеської міськради? Чи підлягає погодженню проект землеустрою з органами влади суміжних поселень?

Задача № 2.

До управління земельних ресурсів області звернувся громадянин Власенко з заявою про те, що на його земельній ділянці, наданої для зайняття фермерським господарством невідомими особами розпочато будівництво приватної садиби. Своє право на надану земельну ділянку він підтвердив державним актом на право власності, виданим сільською радою у 2009 році. Державним інспектором управління проведена перевірка підстав використання земельної ділянки невідомими громадянами. З’ясувалося, що вони також мають державний акт на право власності на зазначену ділянку, виданий у 2010 році для ведення особистого селянського господарства. На підставі отриманої інформації громадянин Власенко подав позов до суду з вимогами визнати пізніше виданий державний акт на право власності на зазначену земельну ділянку не дійсним, звільнити ділянку та привести її у первинний стан для використання за цільовим призначенням.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 254 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...