Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

2 страница. Варіант. Л. не перебував у стані сильного душевного хвилювання і заподіяв дружині умисні середньої тяжкості ушкодження



Варіант. Л. не перебував у стані сильного душевного хвилювання і заподіяв дружині умисні середньої тяжкості ушкодження.

Задача № 2

Проживаючи в одній комунальній квартирі, Г. та С. часто сварились, ображали одна одну. Одного разу Г. звинуватила С. у крадіжці її костюма. Та у відповідь образила сусідку, а потім кілька разів ударила, спричинивши легке тілесне ушкодження з короткочасним розладом здоров`я. Потерпіла звернулась до суду, який відкрив кримінальне провадження за ч. 2 ст. 125 КК і призначив до розгляду. У період судового розгляду С. придбала для Г. дефіцитні ліки, а також передала їй 300 грн за зниклий костюм. У зв’язку з цим між Г. та С. відбулося примирення, про що вони заявили в суд.

Чи може С. бути звільненою від кримінальної відповідальності?

Варіант: С. не придбала ліки і не передала гроші, а лише попросила вибачення у потерпілої під час останнього слова підсудної, внаслідок чого у залі судового засідання відбулось примирення між потерпілою та підсудною.

ТЕМА 14. ПОНЯТТЯ, МЕТА ТА ВИДИ ПОКАРАНЬ. ІНШІ ЗАХОДИ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ - 2 години

1.Поняття та ознаки покарання.

2.Загальна характеристика мети покарання.

3.Класифікація покарань

4.Основні покарання

5.Додаткові покарання

6.Змішані види покарань

7.Поняття та види інших заходів кримінально-правового характеру.

Задача 1

Вироком суду Д. і З. засуджено за незаконне зайняття рибним добувним промислом, а саме: вони виловили рибу цінних порід на суму 2070 грн, чим заподіяли рибному господарству істотну шкоду (ч. 1 ст. 249 КК), – та призначено покарання у розмірі 170 грн штрафу кожному.

В апеляційному поданні прокурор просить скасувати вирок, посилаючись на неправильне застосування кримінального закону у частині призначення покарання.

Яке рішення має прийняти суд?

Задача № 2

Заступника начальника райвідділу внутрішніх справ П. засуджено за перевищення влади, що супроводжувалось насильством, за ч. 2 ст. 365 КК до позбавлення волі на строк 5 років. Крім того, суд позбавив П. спеціального звання «майор міліції», а також вніс подання про позбавлення його державних нагород.

Яка юридична природа позбавлення спеціального звання і державних нагород? Чи можна вважати, що суд правильно призначив П. додаткове покарання?

Варіант: П. засуджено за заподіяння умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження колишній дружині за ч. 2 ст. 122 КК.

Задача № 3

Вироком Київського районного суду м. Донецька у 2008 р. В. засуджено за ч. 2 ст. 368 КК України із застосуванням ч. 2 ст. 69 КК України на 4 роки позбавлення волі без позбавлення права займатися викладацькою діяльністю, без конфіскації майна. За вироком суду В. засуджено за те, що вона, будучи завідувачкою кафедри та заступником голови державної екзаменаційної комісії учбового закладу, знаходячись в своєму службовому кабінеті, отримала неправомірну вигоду в розмірі 200 доларів США за сприяння в здачі державних іспитів.

Чи правильно судом було призначено покарання?

ТЕМА 15. ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ - 2 години

1.Загальні засади призначення покарання.

2. Призначення покарання за незакінчений злочин та злочин, скоєний у співучасті.

3.Призначення покарання більш м’якого, ніж передбачено законом.

4.Призначення покарання за сукупністю злочинів.

5.Призначення покарання за сукупністю вироків.

Задача № 1

М., споживши наркотичну речовину, керував особистим автомобілем «Жигулі» в стані сп'яніння і вчинив при цьому порушення правил дорожнього руху, що призвело до спричинення пішоходові С. тяжкої шкоди здоров'ю.

Чи має право суд при призначенні покарання М. визнати стан наркотичного сп'яніння обставиною, що обтяжує покарання?

Задача № 2

К. викрадав з квартир комерсантів цінне майно, нажите, як йому здавалося, злочинним шляхом, яке він потім реалізовував на речовому ринку, а отримані гроші поштовим переказом відправляв до дитячих будинків і шкіл-інтернатів.

Чи є в даній ситуації пом'якшуючі вину К. обставини?

ТЕМА 16. ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПОКАРАННЯ ТА ЙОГО ВІДБУВАННЯ. СУДИМІСТЬ ТА ЇЇ ПРАВОВІ НАСЛІДКИ - 2 години

1. Поняття звільнення від покарання та його відбування.

2. Звільнення від відбування покарання з випробуванням: його правові наслідки та види.

3. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

4. Звільнення від покарання за хворобою.

5. Звільнення від покарання на підставі закону України про амністію або акта про помилування.

6. Поняття та правові наслідки, погашення судимості.

Задача № 1

Ш. за зараження венеричною хворобою завідомо неповнолітньої був засуджений до 2 років позбавлення волі. Враховуючи те, що Ш. щиро розкаявся та позитивно характеризується за місцем роботи, суд прийняв рішення про звільнення його від відбування покарання з випробуванням протягом 3 років. Суд, призначивши покарання з випробуванням, поклав на Ш. обов’язок пройти курс лікування від венеричної хвороби. Протягом випробного строку Ш. систематично ухилявся від призначеного курсу лікування та 2 рази протягом місяця притягувався до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство та порушення правил дорожнього руху. Кримінально-виконавча інспекція застосовувала до нього застереження у вигляді письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.

Яке рішення повинен прийняти суд? Чи зміниться воно, якщо припустити, що порушення правил дорожнього руху, що вчинив Ш. на особистому автомобілі, призвело до загибелі людини за необережністю?

Задача № 2

Г., припиняючи спробу К. і М. незаконно заволодіти його автомобілем, пострілами з мисливської рушниці заподіяв обом тяжкі тілесні ушкодження. Була порушена кримінальна справа за ст. 124 КК. На досудовому слідстві й під час судового розгляду Г. давав правдиві показання стосовно фактичної сторони вчиненого ним, але вини своєї не визнавав і у вчиненому не розкаявся. Заперечував він і проти звільнення від кримінальної відповідальності з будь-яких підстав, вважаючи, що діяв у межах необхідної оборони. Матеріалами справи встановлено, що Г. позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, більше 15 років утримує хвору дружину, допомагає старим батькам.

Чи може Г. у випадку його засудження за ст. 124 КК бути звільнений від покарання на підставі ч. 4 ст. 74 КК?

ТЕМА 17. ОСОБЛИВОСТІ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ПОКАРАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ - 2 години

  1. Особливості звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності за КК України
  2. Види покарань, що можуть бути застосовані до неповнолітніх та особливості їх призначення.
  3. Особливості призначення покарання неповнолітнім.
  4. Особливості звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування.
  5. Поняття та види примусових заходів виховного характеру.

Задача № 1

15-річний Б., який ніде не вчився і не працював, а також не мав самостійного доходу, власних коштів та іншого майна, на яке може бути звернене стягнення, приблизно о 22 год. 20 хв., з метою відкритого викрадення чужого майна, перебуваючи біля житлового будинку, шляхом ривка намагався відкрито викрасти майно Г., а саме: сумку вартістю 150 грн, в якій знаходився мобільний телефон, вартістю 500 грн, з сім-картою «Київстар» вартістю 50 грн, на рахунку якої було 10 грн; гаманець вартістю 50 грн, гроші в сумі 100 грн; спортивний костюм фірми «Адідас» вартістю 200 грн, кросівки фірми «Адідас» чорного кольору вартістю 200 грн, усього на загальну суму 1260 грн. Однак Б. із незалежних від нього причин свій злочинний умисел не зміг довести до кінця.

Повторно того ж дня, близько 22 год. 30 хв., Б. з метою відкритого викрадення чужого майна викрав майно Т., а саме: сумку замшеву вартістю 100 грн, в якій знаходився СД-плеєр «Панасонік» з навушниками вартістю 300 грн, мобільний телефон вартістю 400 грн, з сім-картою «Київстар» вартістю 50 грн, на рахунку якої знаходилося 6 грн, гаманець вартістю 50 грн, гроші в сумі 300 грн, блокнот вартістю 20 грн, музичний міні-диск вартістю 50 грн, а всього на загальну вартість 1276 грн.

В результаті Б. був визнаний судом винним у злочинах, передбачених ст. 15, ч. 1 ст. 186, ч. 2 ст. 186 КК України.

Які види покарань можуть бути призначені Б. за кожний з учинених ним злочинів без застосування ст. 69 КК? В яких межах йому може бути призначене остаточне покарання за сукупністю злочинів?

Задача № 2

16-річний П., який працював неофіційно в пункті прийому склотари, вступив у попередню змову з невстановленими слідством особами, спрямовану на таємне викрадення чужого майна, реалізовуючи яку, невстановлені слідством особи відкрили двері та проникли в підсобне приміщення, розташоване на території фермерського господарства «Нива», звідки спільно із П. таємно викрали металеві дуги – 19 шт., загальною вартістю 1900 грн, металеві дуги – 19 шт., вартістю 3040 грн, металеві насадки до поливальних установок – 12 шт., загальною вартістю 420 грн, блок двигуна трактора ДТ 75, вартістю 2500 грн, спричинивши шкоду на загальну суму 8260 грн.

Крім того, П. через деякий час після скоєного незаконно придбав шляхом присвоєння знайденого, ніж, який, згідно із висновком судово-криміналістичної експертизи, був виготовлений промисловим способом по типу мисливських ножів, що відносяться до колюче-ріжучої холодної зброї.

Також було виявлено, що П. у приміщенні прийомного пункту вторинної сировини, де він працював, незаконно зберігав спиртову суміш кустарного виробництва з метою збуту на розлив, в рахунок оплати за прийняту склотару, яку придбав на ринку «Привоз» в м. Одесі.

В результаті П. був визнаний судом винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 263, ч. 1 ст. 204 КК України.

Яка максимальна міра покарання може бути призначена П. за кожний з учинених ним злочинів?

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ (Ч. ОСОБЛИВА):

ТЕМА 19. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ 2 години

1.Загальна характеристика злочинів проти основ національної безпеки України та їх види.

2.Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

3.Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

4.Державна зрада та її відмінність від шпигунства.

5.Посягання на життя державного чи громадського діяча.

6.Диверсія.

Задача № 1

Представник однієї із західних туристичних компаній М. займався фотографуванням різних промислових об’єктів України, в тому числі військових. Дані фотографії він збирався передати за винагороду Д., завдання якого виконував. Про те, що Д. був співробітником розвідувальних органів М. не знав.

Чи мають дії М. склад злочину?

Задача № 2

Агент іноземної спецслужби громадянин США, С., отримав завдання здобути документ, який переправляється дипломатичною поштою. З цією метою йому вдалось таємно заволодіти портфелем кур’єра, в якому, як він вважав, повинен бути цей документ. Проте його в портфелі не виявилось. Не знайшовши можливості викрасти документ, агент почав стежити за співробітником МІС Т. Обманним шляхом він примусив Т. сісти в автомобіль та вивіз його з міста. Поселивши Т. на дачі свого знайомого, агент намагався примусити його розказати місцезнаходження документа, погрожуючи вбити дитину. Т. повідомив, що документ знаходиться у його колеги Р. Під час нападу на Р. агента було затримано та викрито.

Кваліфікуйте дії винних.

Задача № 3

За ініціативою Б. та Л. була створена група осіб, яка виготовляла листівки, що містили заклики до насильницьких дій щодо татар, які мешкають на території України. Під час одного з мітингів тисячний натовп, вийшовши з-під контролю представників влади, вчинив збройний опір, підпалив державну установу. При цьому загинуло троє громадян. У погромах брали участь Б. і Л., а також Ф. і З.

Кваліфікуйте дії винних.

Задача № 4

С., який страждав на шизофренію, видаючи себе за французького журналіста, приїхав до одного з обласних центрів України, зустрічався з службовими особами обласної та міської державних адміністрацій і жартома пропонував їм співпрацювати з французькими розвідувальними службами. К., Р., Г., І. та Д. підписали угоди, згідно яких кожен із них одержує щомісячно 1000 доларів США за надання відомостей, що цікавлять французьку сторону, включаючи державну таємницю.

Кваліфікуйте дії винних.

Варіанти: а) діями С. керував громадянин Франції Т.; б) К. та Г. передали С. обумовлені відомості.

ТЕМА 20. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ОСОБИ - 2 години

1.Загальна характеристика, поняття та види злочинів проти життя та здоров'я особи.

2.Кримінально-правова характеристика вбивства. Види вбивств.

3.Умисне вбивство за обтяжуючих обставин:

а) Характеристика обтяжуючих обставин, які належати до об’єктивних ознак злочину;

б) Характеристика обтяжуючих обставин, які належати до суб’єктивних ознак злочину та особи винного.

4. Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання та при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця.

5. Умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини.

6. Умисне тяжке тілесне ушкодження за обтяжуючих обставин та за пом’якшуючих обставин.

7.Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, його відмінність від умисного легкого тілесного ушкодження.

8.Побої і мордування та їх відмінність від катування.

9.Загальна характеристика та види злочинів проти особистої безпеки та злочинів у медичній діяльності.

Задача №1

Влітку бригада підсобних працівників проводила заготовку сіна. Після роботи, на березі річки, було організовано колективне вживання алкогольних напоїв. Після вживання алкоголю бригадир М., перебуваючи в тяжкому стані сп’яніння, пішов по дерев’яному містку до автомобіля, з метою поїхати в місто. Працівники М. та Л. вирішили пожартувати та викупати М. в річці. Вони штовхнули приятеля у воду. М. намагався деякий час пливти, але витративши всі сили потонув.

Дайте юридичну оцінку вчиненому.

Задача №2

Н. посварився зі своєю сусідкою по комунальній квартирі. Не втримавшись він дав ляпасу жінці похилого віку А. та почав принижувати її нецензурною лексикою. На обличчі А. лишився кровопотік. Ввечері того ж дня А. стало погано. Швидка відвезла її до лікарні, де через кілька днів вона померла. Висновком судово-медичної експертизи було встановлено, що смерть А. наступила внаслідок паралічу серця. Серцевим захворюванням вона страждала багато років, але працювала підсобною працівницею в овочевому магазині. На думку помічника прокурора, дії Н. викликали сильне душевне хвилювання та різке зниження серцевої діяльності, що і стало причиною смерті А. Тому Н. повинен нести відповідальність за спричинення смерті за необережністю.

Кваліфікуйте дії Н. Чи можливо погодитись з доводами помічника прокурора?

Задача №3

С., самотня стара жінка, знаючи про свою невиліковну хворобу (рак нирок), звернулася до знайомої медсестри Л. з проханням допомогти їй, без особливих страждань, піти з життя. Л. погодилась і ввела в організм С. препарат, що спричинив смерть. Кваліфікуйте дії Л.

Варіант: Л. погодилася виконати прохання С. за умови, що та заповість свою однокімнатну квартиру їй.

Задача №4

П. проживав з К. в одній квартирі. П. у стані сильного сп'яніння, під час сварки з К., вдарив її 6 разів шваброю по голові. Злякавшись, що К. померла, він кинув її в підвал, облив бензином і підпалив. Смерть К., згідно висновку судово-медичної експертизи, сталась через великі термічні опіки III ступеня площею 20-25% поверхні тіла.

Кваліфікуйте дії П. Змінилася б кваліфікація, якби смерть потерпілої наступила від ударів шваброю по голові?

Задача № 5

Ю. разом із дружиною, пізно ввечері повертались додому. У під'їзді вони зіткнулися з Ф. і Р., які будучи в стані алкогольного сп'яніння, голосно лаялися нецензурною лексикою. Зробивши Ф. зауваження Ю. з дружиною пройшли до ліфтової площадки. Раптово до Ю. позаду підбіг Ф., і, не говорячи ні слова, став наносити удари по обличчю і корпусу. Дружина спробувала допомогти чоловікові, але Ф. грубо відштовхнув її. Закривши обличчя руками, щоб захиститися від ударів, Ю. кілька разів повідомив, що він співробітник СБУ і озброєний пістолетом. Ф. не взяв до уваги ці слова. Ю. дістав штатний пістолет і зробив попереджувальний постріл в повітря, але Ф. продовжував його бити. Тоді Ю. зробив три хаотичні постріли убік нападаючого. Ю. поранив Ф. у голову, Ф. помер через 2 години у лікарні. Комплексною медико-криміналістичною експертизою було встановлено, що в голову Ф. потрапила куля, яка відскочила від стіни під'їзду. Ю. були заподіяні легкі тілесні ушкодження.

Дайте юридичну оцінку діянню Ю. Чи можна говорити про убивство в стані афекту?

Задача № 6

В. і Б., що проживають по сусідству, впродовж багатьох років знаходилися в неприязних відносинах. Якось дружина В. нецензурно вилаяла дітей Б. і вони заплакали. На їхній крик із будинку вийшов Б. і зробив дружині В. зауваження. Та, не бачачи своєї провини, кинула в Б. камінь, потрапивши в ногу. Б. у відповідь кинув камінь в дружину В., потрапивши у її залізні ворота. На шум вийшов В. і разом із дружиною почав бити Б., поваливши його на землю. Піднявшись Б., вдарив каменем по голові В., а дружина В. ціпком вдарила Б. Як з’ясувалося В. і Б. заподіяли один одному легкі тілесні ушкодження: дружина В. і Б. отримали невеличкі подряпини, а В. – пошкодження з незначною втратою загальної працездатності.

Дайте юридичний аналіз діям учасників бійки.

ТЕМА 21. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВОЛІ, ЧЕСТІ ТА ГІДНОСТІ ОСОБИ 2 години

1.Загальна характеристика і система злочинів проти волі, честі та гідності особи.

2.Незаконне позбавлення волі або викрадання людини.

3.Захоплення заручників та його відмінність від незаконного позбавлення волі.

4.Підміна дитини.

5.Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини, її відмінність від суміжних складів злочинів.

6.Експлуатація дітей.

7.Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом.

8.Незаконне поміщення в психіатричний заклад.

Задача №1

А. виповнилось 15 років. У компанії однолітків вона почала вживати спиртні напої, вступати у випадкові статеві зв'язки, часто, на зауваження батьків не реагувала. Батько А. з метою виховання відвіз дочку в село до своєї матері, де замкнув А. в лазні, залишивши їй воду та продукти. Він сказав А., що час її ув'язнення буде подовжено до тих пір, доки вона не порозумнішає. Своїй матері батько А. наказав, щоб та не випускала онучку з лазні і доглядала, щоб та не втекла. У лазні А. пробула 17 днів.

Дайте юридичний аналіз вчиненому.

Задача №2

Голова місцевої адміністрації Т. на передодні виборів вирішив на деякий час позбутися від можливого кандидата на цю посаду – представника опозиційних сил В. З цією метою він подзвонив лікарю-психіатру С. і, пояснюючи ситуацію, сказав, що В. „...став трохи підозрілим, висловлює ідеї зміни влади, збирається зробити переворот і т. ін.” С. пообіцяв дати В. направлення до психіатричного стаціонару. Через день троє санітарів схопили В. біля його будинку, заштовхали в спецмашину і відвезли до психіатричного стаціонару. Після півторамісячного перебування в ньому під спостереженням лікарів-психіатрів В. був визнаний психічно здоровим і відпущений.

Дайте юридичну оцінку вчиненому зазначеними особами.

Задача № 3

С. на другий день після пологів довідалася від лікаря Ф., що її дитина страждає спадкоємними недугами, які з віком можуть проявитися в дефектах фізичного розвитку і слабоумстві. С., знаючи, що в її сім’ї вже народжувалися неповноцінні діти, попросила Ф. підібрати для неї іншу здорову дитину і замінити необхідні документи. За це С. пообіцяла лікарю велику грошову нагороду. Ф. виконала прохання С. Через деякий час справжня мати дитини, яку забрала С., помітила підміну і сповістила про це у відповідні органи. У ході попереднього розслідування цей факт підтвердився.

Яку відповідальність мають нести С. і Ф.

Задача № 4

У родині М. народилася небажана друга дитина. Щоб її позбутися та покращити своє матеріальне становище батьки вирішили дитину продати. Вони дали оголошення в газету. Через деякий час родині М. подзвонив Ч. і виявив бажання купити 4-місячного немовля за певну суму. Угода між М. і Ч. відбулася. Теща, довідавшись про те, що трапилося, повідомила в міліцію. Проведені оперативно-розшукові дії результатів не дали. Через деякий час, важко переживаючи втрату онука, жінка потрапила до психіатричної клініку.

Дайте юридичну оцінку вчиненому.

ТЕМА 22. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАННОСТІ ОСОБИ 2 години

1.Визначення статевої свободи та статевої недоторканності особи. Значення наведених понять для кваліфікації злочинів.

2.Зґвалтування та його відмінність від насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом.

3.Примушування до вступу в статевий зв’язок.

4.Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості.

5.Розбещення неповнолітніх.

Задача №1

Д., В. і Л. запросили на вечерку 16-літню А. і 13-літню С. Вони разом уживали спиртне. Коли С. сп'яніла, Д., знаючи скільки їй років, скористався станом дівчини і зґвалтував її (С. не чинила опору). В. і Л. у цей час силоміць тримали А., яка намагалась допомогти подрузі. Тоді В. і Л. спробували зґвалтувати А., але крики почули сусіди та викликали міліцію.

Кваліфікуйте дії Д., В. і Л. Чи має юридичне значення усвідомлення винним віку С.? Чи можна В. і Л. визнати співучасниками зґвалтування, вчиненого Д.?

Задача №2

К. зустрівши пізно ввечері у парку неповнолітню Ж., ударив ії палицею по голові, внаслідок чого вона знепритомніла. Спочатку К. задовольнив з потерпілою статеву пристрасть неприродним способом. Коли ж вона прийшла до тями, він приготувався вчинити статевий акт у природній формі, але припинив свої дії щодо потерпілої, яка благала пожаліти ії.

Як треба кваліфікувати дії К.

Задача №3

М. знав Н. 17 років. Часто бував у неї вдома. Якось, коли батьків Н. не було вдома, М. запропонував дівчині вступити з ним у статевий зв’язок. Н. відмовила і попросила його піти. М. почав їй погрожувати, а потім вдарив кілька разів та зґвалтував. Після цього Н. вирвалася, та викинулася з вікна п'ятого поверху. Н. отримала тяжкі тілесні ушкодження (множинні переломи кісток, струс мозку). Три місяці вона лікувалася в лікарні, була визнана інвалідом II групи, непрацездатною. Слідство встановило, що зґвалтуванню Н. сприяла її подруга С. С. порадила М. вибрати день, коли батьки Н. будуть відсутні. В той час, коли М. напав на Н., С. закрила двері квартири.

Кваліфікуйте дії М. і С. Чи є в даному випадку кваліфікуючі ознаки зґвалтування, передбачені ст. 152 КК?

Задача № 4

Суд визнав Г. винним у зґвалтуванні Д. Якось заступивши на вахту у навчальному корпусі Г., прийшов увечері во двір училища. Зустрів студентку Д. і запропонував їй пройтися з ним. Привівши Д. в темне місце, Г. і зґвалтував її. У вироку зазначено, що „хоча Г. і не висловлював погроз на адресу Д., його службове становище і психічний вплив на потерпілу свідчать про наявність в його діях складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 154 КК”. У справі встановлено, що Д. була заміжня і знаходилася на утриманні чоловіка.

Чи правильно кваліфікував дії Г. суд? Вкажіть, які обставини мають бути встановлені для наявності складу злочину, передбаченого ст. 154 КК? Чи є в даному випадку ці обставини?

ТЕМА 23. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВИБОРЧИХ, ТРУДОВИХ ТА ІНШИХ ОСОБИСТИХ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА - 2 години

1.Загальна характеристика та види злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина.

2. Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача.

3. Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців.

4. Голосування виборцем на виборчій дільниці більше ніж один раз. Порушення таємниці голосування.

5. Порушення порядку фінансування виборчої кампанії кандидата, політичної партії (блоку).

6. Порушення законодавства про референдум.

7.Загальна характеристика злочинів проти трудових прав громадян.

8.Загальна характеристика злочинів проти особистих прав і свобод людини.

9.Загальна характеристика злочинів проти деяких культурних та фізичних прав людини і громадянина.

Задача №1

К., кандидат у депутати обласної Ради, найняв групу молодих людей під керівництвом А., в якості спостерігачів на виборчих дільницях. У день виборів, дізнавшись, що на одній з виборчих дільниць ситуація складається не на користь К., А. влаштував скандал, що перейшов у бійку. У ході бійки були повалені і поламані виборчі урни, а бюлетені, що проголосували, приведені в непридатність.

Кваліфікуйте дії А.

Задача №2

Заступник голови адміністрації району П., знаючи, що жителі села К. негативно налаштовані стосовно діючої адміністрації, розпорядився скасувати в день виборів усі рейси автобусів із села в райцентр, де розташовувались виборчі дільниці. Як причину зазначив недостатню кількість пального.

Кваліфікуйте дії П.

Задача №3

Журналісту С. вдалося засняти факти, що компрометують політичних діячів Г. С. помітили охоронці Г. – розбили камеру та побили журналіста.

Кваліфікуйте дії охоронців Г.

Задача №4

Керівництво АТ „У” оголосило про додатковий набір співробітників на інженерні посади. До заступника начальника АТ Т., що приймав на роботу, прийшла громадянка О. і виявила бажання працювати, надавши відповідні документи. Т., ознайомивши з наданими документами, спочатку погодився прийняти О., але, коли довідався, що в неї маленькі діти, відмовив їй у прийомі, мотивуючи це тим, що О. буде часто відсутня на робочому місці через хворобу дітей.

Чи законні дії Т.?

Задача №5

Керівник установи К. вмонтував в усі телефони прослуховуючий пристрій. Співпрацівники про це не знали. Коли довідались, звернулися в прокуратуру. Керівник установи пояснив свої дії тим, що службові телефони не призначені для приватних розмов, тим більше міжміських.

Чи є в діях К. ознаки злочину?

Задача №6

Подружжя, всиновили узятого ними з дитячого будинку 10-місячного В. Для того щоб дитина згодом ні про що не дізналася, сім’я змінила квартиру, виїхавши в інший район міста. Коли В. виповнилось 12 років, сусідка повідомила йому про його всиновлення.

Кваліфікуйте дії сусідки.

Задача №7

За заявою 79-літньої пенсіонерки Д. суд виніс рішення про стягнення з її дочки П. аліментів на утримання непрацездатної матері. П. виплачувати аліменти відмовилася, мотивуючи це тим, що в дитинстві мати погано піклувалася про неї, вона часто жила в бабусі. До того ж свою двохкімнатну квартиру Д. за заповітом має намір передати в спадщину старшому сину. Після рішення суду аліменти не виплачувалися дочкою ще 5 місяців.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 1228 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.023 с)...