Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Інших невідкладних робіт



Проведення аварійно-рятувальних і інших невідкладних робіт при ліквідації НС вимагає, відповідно до законодавства, спеціальної фізичної і психологічної підготовки.

Центральне місце в системі підготовки особового складу АРФ грає професійна спеціальна підготовка - рятувальника загального призначення, рятувальників спеціалізованих формувань - газорятівників, горнорятівників, рятувальників на водних об'єктах і водному середовищі, професійних пожежних підрозділів, формувань медицини катастроф і т.д.

Виходячи з різноманіття конкретних надзвичайних ситуацій і можливих небезпек, правила безпеки при проведенні АРІНР можна умовно, але досить обґрунтовано розділити на 2 рівні:

- загальні правила безпеки при проведенні аварійно-рятувальних і інших невідкладних робіт;

- спеціальні норми і правила безпеки при проведенні певних робіт.

Принципово будь-яка аварійно-рятувальна робота сполучена з небезпекою, тому що здійснюється в умовах НС і в зонах поразки (райони НС). У загальному випадку, незалежно від класу, групи і виду НС, це можуть бути цілком певні небезпеки. Це можливість травматичної поразки (механічного впливу на організм), екстремального температурного впливу - опіків і переохолодження, токсичного впливу - поразки органів подиху і токсикація, отруєння і поразка шкірного покриву токсичного походження.

Правила безпеки при проведенні АРІНР передбачають, насамперед, забезпечення, при їхньому дотриманні, здоров'я і життя рятувальників і, тим самим, підтримка ефективності аварійно-рятувальних і інших невідкладних робіт.

Разом з тим ці норми і правила рівною мірою стосуються населення, що опинилося в зонах поразки.

Дотримання мер безпеки сприяє зниженню кількості нещасних випадків серед населення і втрат у рядах рятувальників.

Забезпечення безпеки проведення рятувальних і інших невідкладних робіт закріплено законодавчо. Рятувальники повинні бути екіпіровані відповідно до конкретних умов ліквідації НС, забезпечені відповідним спецодягом, взуттям, захисним одягом.

Розглянемо основні правила безпеки при проведенні аварійно-рятувальних і інших невідкладних робіт.

1. Ділянки проведення робіт повинні бути чітко позначені, всю відповідальність за безпеку на ділянці несе уповноважений керівник по ліквідації НС.

2. Уповноважений керівник по ліквідації НС зобов'язаний при локалізації і ліквідації аварійних ситуацій на комунально-енергетичних мережах погодити свої дії із представниками відповідних служб і організацій.

3. При виконанні інженерних робіт повинні використатися тільки штатні інженерні засоби пристосування і механізми.

4. При організації розшукових робіт у дозволених будинках і спорудженнях, у завалах, а також у зимовий час, при повенях, при пожежах пошукові групи повинні бути не менш 2-х чоловік.

5. При ліквідації НС, пов'язаних з ХНР, рятувальники мають право входу в зону зараження тільки з особистими (закріпленими) засобами індивідуального захисту.

6. При роботі вантажопідйомних засобів обов'язково повинен бути призначений старший на ділянці крановик і стропальники, що мають посвідчення встановленого зразка на проведення розвантажно-навантажувальних робіт.

7. Робота рятувальників на висоті повинна обов'язково передбачати страховку (пояса, лонжі, страхувальні троси).

8. При проведенні робіт в умовах поганої видимості і у нічний час площадки робіт повинні бути освітлені. При цьому електрика повинне бути автономна (забороняється підключатися до мереж).

9. Небезпечні місця і ділянки на проїздах і дорогах, у районах зруйнованих будинків і споруджень повинні бути відзначені спеціальними знаками (у нічний час світловими знаками).

10. Всі роботи, пов'язані з гасінням пожеж, повинні виконуватися тільки в спеціальному одязі, у касках.

11. Робота рятувальників у зонах радіоактивного зараження повинна вестися в строгій відповідності з нормами радіаційної безпеки.

12. У зонах задимлення, хімічного зараження робота рятувальників повинна здійснюватися з підтримкою зорового зв'язку.

Таким чином, дотримання правил безпеки при проведенні аварійно-рятувальних і інших невідкладних робіт є одним з важливих факторів ефективної протидії надзвичайним ситуаціям, сприяє підтримці високої готовності аварійно-рятувальних і аварійно-відбудовних формувань.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 170 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...