Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
У другій половині XIX ст. класицизм утратив домінуюче значення в мистецтві. Архітектори шукали натхнення в художніх стилях минулих епох: візантійському, романському, готичному, ренесансі, бароко. Так у зовнішньому оздобленні споруд з'явилася еклектика, тобто змішування ознак різних стилів.
Важливою культурною подією стало спорудження в Києві Володимирського собору (1862-1896 pp., архітектори І. ІПтром, П. Спарро, О. Беретті, К. Маєвський, В. Ніколаєв). У його художньому вирішенні було використано прийоми візантійської архітектури. Володимирський собор - це також визначна пам'ятка монументального живопису. У розписах його інтер'єрів брали участь видатні російські та українські художники М. Врубель, В. Васне^ цов, М. Пимоненко, М. Нестеров та іц.
Зодчі продовжували творчо розвивати ідеї класицистичної архітектури. Взірцем такого підходу є будівля Музею старожитностей та мистецтв у Києві (1897-1899 pp., архітектори В. Городецький, Г. Бойцов, В. Ніколаєв, Е. Саля) - нині Національний художній музей України. В його побудові використано форми грецького доричного ордера. На головному фасаді розташовано шестиколонний портик зі скульптурною композицією та фігури левів обабіч широких сходів.
Видатний київський архітектор Владислав Городецький (1863-1930) віддавав належне різним художнім стилям. Так, у 1899 р. за його проектом було зведено костел у готичних формах, у 1899-1900 pp. - кенасу в мавританському стилі. Творчість архітектора досягла вершин на початку наступного, XX ст., коли він прикрасив Київ неповторними оригінальними спорудами.
Наприкінці XIX ст. у зв'язку зі зростанням популярності оперного мистецтва було збудовано прекрасні споруди театрів у Львові (архітектор 3. Горголевський), в Одесі (архітектори Ф. Фельнер, Г. Гельмер). та Києві (архітектор В. Шретер). їх архі-тектурно-пластичне вирішення витримано в дусі еклектики, що не зашкодило створити враження цілісності й гармонійності.
Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 623 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!