Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Завдання. 1. Вкажіть цивільно-правові відносини: а) громадянин Рігер звернувся в представництво України в Німеччині з проханням надати йому візу для транзитного проїзду



1. Вкажіть цивільно-правові відносини: а) громадянин Рігер звернувся в представництво України в Німеччині з проханням надати йому візу для транзитного проїзду через Україну;

б) копаючи картоплю Мартинюк знайшов глечик із срібними монетами;

в) пенсіонер Мартинов, звернувши увагу на те, що його сусід на дитячому майданчику влаштовує пікнік з алкогольними напоями, вимагав негайно його припинити;

г) їдучи у тролейбусі, Петренко купує квиток;

д) прокурор області здійснює контроль за виконанням обов’язків, покладених на міських прокурорів.

Література:1, 2, 8-13.

Тема 9. Суб’єкти цивільного права

При вивченні даної теми студенту слід знати, що суб’єктами (учасниками) цивільних правовідносин виступають або окремі індивіди - фізичними особами, або організації, які називаються юридичними особами. У цивільних відносинах можуть брати участь також держава і адміністративно-територіальні утворення. Важливо з’ясувати сутність цивільної правоздатності та дієздатності.

Необхідно дослідити види цивільної дієздатності.

При вивченні даної теми студенту важливо знати, що Глава 5 ЦК України окремо врегульовує правовий статус фізичної особи – підприємця. Право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Вона здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.

При дослідженні юридичних осіб необхідно розглянути їх види відповідно до ЦК України.

Студент повинен знати основні способи утворення юридичних осіб (розпорядчий, нормативно-явочний, дозвільний і договірний).

Також слід звернути увагу на способи припинення діяльності юридичної особи: 1) досягнення поставлених цілей; 2) закінчення строку, на якій була розрахована діяльність юридичної особи; 3) рішення власника юридичної особи; 4) банкрутство юридичної особи; 5) припинення діяльності підприємства за рішення суду на основі подання компетентних державних органів в разі неодноразового порушення законодавства (зайняття недозволеними видами діяльності, порушення санітарних норм, правил торгівлі тощо).

Існує дві правові форми припинення діяльності підприємства: 1) ліквідація; 2) реорганізація (приєднання; злиття (об‘єднання); виділення; поділ; перетворення).

Студенту потрібно дослідити органи юридичних осіб та їх повноваження.

Питання для самоперевірки:

1. Дайте визначення цивільної правоздатності та дієздатності.

2. Вкажіть види цивільної дієздатності.

3. В яких випадках особа до досягнення 18 років набуває повної дієздатності?

4. Коли особа визнається недієздатною?

5. Назвіть ознаки юридичної особи.

6. Вкажіть види юридичних осіб приватного права.

7. Розкрийте порядок створення юридичної особи.

8. Вкажіть органи юридичних осіб.

9. Які існують способи припинення діяльності юридичної особи?

10. Назвіть форми припинення юридичної особи.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 502 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...