Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Створення „високих” технологій можливе тільки на основі даних фундаментальних і прикладних наук. Такі технології характеризуються не тільки наукомісткістю, але й системністю, екологічною чистотою, надійністю. З метою оптимізації процесів використовується фізичне та математичне моделювання. Робочі процеси забезпечують найвищу точність обробки. На всіх етапах розробки і впровадження „високих” технологій використовуються комп’ютерізація і автоматизація процесів. Отримання виробів з новим рівнем функціональних, естетичних і екологічних властивостей гарантується відповідним технічним і кадровим забезпеченням: прецизійне обладнання та інструмент, характер робочого технологічного середовища, система діагностики, комп’ютерна мережа управління і спеціалізована підготовка персоналу.
Системність технологій полягає у діалектичному взаємозв’язку, взаємодії усіх елементів технологічної системи, усіх основних процесів, явищ і складових.
У технологічній системі найважливіша роль відводиться робочому процесу, який повинен забезпечити досягнення нового рівня функціональних властивостей виробів.
Перевага надається стійким і надійним робочим процесам, в яких ефективно використовуються фізичні, хімічні, електрохімічні та інші явища у поєднанні зі спеціальними властивостями інструментів, технологічного середовища, наприклад, іонопроменева обробка або синтезування речовин.
Оптимізація робочих процесів проводиться з метою мінімізації енергетичних і матеріальних витрат, трудовитрат, собівартості продукції. Для цього необхідні глибокі спеціальні дослідження у конкретній галузі, розробка автоматизованих систем наукового забезпечення.
У сучасних умовах „високі” технології повинні орієнтуватись на гармонізацію з навколишнім середовищем.
Особлива увага приділяється спеціально підготовленому персоналу. До людського фактора висувають такі вимоги: професійна підготовка, комунікабельність, сприймання нового, здатність перенавчатися.
Сьогодні на передній план висувається використання новітніх технологій, здатних суттєво зменшити час на розробку, освоєння і виробництво нових матеріалів або конструкцій. Час виступає як еквівалент фінансів, якості, продуктивності.
Час створення продукту – від виникнення ідеї до впровадження продукту на ринок – суттєво впливає на конкурентоспроможність підприємства. Для промислових товарів цикл створення продукту поділяється на шість етапів.
На першому етапі багаторазово проробляються перш за все дизайн моделей і геометричні прототипи, що виготовляються в одному екземплярі. Функціональні властивості таких прототипів поки що не розглядаються. Матеріал зразків не відповідає матеріалу серійних деталей. Ці прототипи необхідні для виробничого планування як засіб комунікації.
На другому етапі виготовляють 2-5 прототипів з метою перевірити ідею виробу за принципом роботи і оптимізувати процеси виробництва.
У подальшому виготовляються технічні прототипи у великому обсязі (залежно від умов – від 3 до 20), які, по можливості, повинні бути аналогічні кінцевій продукції стосовно матеріалу і прийнятій технології. На цьому етапі проводиться аналіз функцій виробів, тривалості завантаження виробництва, технологічності, реакції споживачів на дослідну партію, вибираються дослідні інструменти. Результати тестів використовуються для оптимізації конструкції.
Впровадження виробів відбувається на передсерійному етапі (залежно від галузі до 500 штук). Це необхідно для планування виробів, для інтенсивного тесту ринку.
Розвиток науки, інформатики, техніки, лазерної технології дозволяє перейти до інтегрованих способів прискореного формоутворення, скоротити цикл створення продукту.
Інтегрований робочий процес прискореного виготовлення деталей – це органічне поєднання можливостей комп’ютерних технологій обробки інформації та трикоординатного моделювання і сучасних способів виготовлення.
Спосіб дозволяє у часі й просторі поєднати конструювання та виготовлення моделі, а також зменшити час її виготовлення на 30-70%. Галузі застосування способу найрізноманітні: машинобудування, авіація, космічні дослідження, електроніка, медицина, бізнес та ін.
Прискорене формування виробів відбувається за рахунок комп’ютерного автоматизованого проектування виробів, комп’ютерної оптимізації їх конструкцій залежно від вимог дизайну, форми, функціональних властивостей; трансформації трикоординатної моделі у сукупність двомірних моделей; можливості матеріалізувати всю модель як одне ціле.
Способи матеріалізації теоретичних моделей різні за ознаками, технологічними можливостями, але є багато спільного:
усі вироби виготовляють на основі комп’ютерного моделювання;
виготовлення відбувається шар за шаром;
вироб отримують не шляхом відшарування припусків із заготовки, а методом нарощування матеріалу;
нарощування матеріалу в процесі формування відбувається при переході від рідини або пороху до твердого стану;
виготовлення елементів не потребує форм або інструментів, тому немає проблем, пов’язаних із складністю форми виробів;
значне скорочення витрат часу.
Способи матеріалізації отримали умовне позначення, що складається з початкових літер слів:
SL (SLA) – Stereolithography – стереолітографія;
SLS (LS) – Selectiv Laser Sintering – вибіркове лазерне спікання;
LOM – Laminated Object Manufacturing – виготовлення шарових об’єктів;
FDM – Fused Deposition Modeling – моделювання оплавленням;
DLF – Direction Light Fabrication – виготовлення направленим світлом;
3Dprinting – TDP – Three Dimensional Printing – трикоординатний глибокий друк.
Для наведених способів матеріалізації необхідні такі матеріали:
фотополімери – SLA;
термопласти – SLS, FDM;
воск – SLS, FDM;
папір, фольга – LOM;
кераміка – TDP;
метали – SLS, FDM.
Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 444 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!