Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вестибюль їдальні



Стіни і панелі вестибюлю їдальні фарбують фарбою світлого кольору або роблять обшивку із призначених для цього матеріалів світлого кольору. У вестибюлі на планшетах вивішують норми пайків, норми забезпечення і строки експлуатації та вартість посуду, розкладка продуктів за нормою основного пайка і розкладка продуктів дієтичного харчування, план закріплення столів за підрозділами і одноденне меню. Також вивішується стенд з витягами із статутів про порядок прибуття військовослужбовців у їдальню і їхню поведінку під час приймання їжі.

Стенди виготовляються з матеріалів світлого кольору розміром 700 х 900 мм.

Скло (оргскло) розміром 600 х 800 мм.

Вони розташовуються у вестибюлі їдальні на висоті 1700 мм від підлоги до нижнього зрізу стенда.

Одноденне меню оформляється у вигляді освітлювального табло розміром 1420х750 мм або 1500х900 мм, де вказуються назва і вихід приготованих страв на даний день.

У вестибюлі встановлюють раковини (умивальники), мінімум один кран на сто посадочних місць. Над рукомийниками встановлюють дзеркала, полички для мила, гачки для рушників або електрорушники.

Зал для приймання їжі (обідній зал) військової їдальні повинен мати площу з розрахунку не менше 0,9 м2 на одне посадочне місце. Приймання їжі повинне бути організовано в одну зміну.

У їдальнях, в яких харчується до 500 чоловік, рекомендується встановлювати лінії самообслуговування.

В обідньому залі солдатської (матроської) їдальні встановлюються шестимісні обідні столи з гігієнічним покриттям, в курсантських, льотних та інженерно-технічних їдальнях – чотиримісні столи. Ширина основного проходу між столами повинна бути не менше 1350 мм.

Для військовослужбовців, які потребують дієтичного харчування, виділяються окремі столи, позначені табличкою “Для дієтичного харчування”.

Інтер’єр обіднього залу повинен відповідати високій культурі утримання приміщень, сприяти естетичному вихованню особового складу (солдат, матросів, курсантів), зміцненню дисципліни. Усі елементи інтер’єру обіднього залу – кольорова гама стін, стелі, колон, однаковий колір обідніх столів і посуду – повинні бути органічно пов’язані між собою і створювати єдиний ансамбль обіднього залу.

На стінах вивішуються картини пейзажного типу, на колонах та вільних простінках установлюються квіти. Над вікнами навішують суцільний карниз для гардин, колір яких повинен гармонувати з кольором побілки залу приміщень.

Наказом по частині за кожним підрозділом закріплюються постійні обідні столи. Столи в обідньому залі нумеруються.

На кожний стіл призначається старший з числа сержантів, який повинен сидіти з краю столу, обличчям до виходу. Витяг з наказу про закріплення обідніх столів за підрозділами і призначення старших столів зберігається разом із документацією у чергового їдальні. При наявності лінії самообслуговування старші столів не призначаються.

Сервірування обідніх столів проводиться особами добового наряду (солдатських, матроських їдалень) під керівництвом начальника їдальні і чергового їдальні. У курсантських їдальнях столи повинні сервіруватись офіціантами. При сервіруванні на кожний обідній стіл виставляються:

на сніданок і вечерю – тарілки мілкі, виделка і ніж столовий для кожного, хто харчується за цим столом, тарілка мілка із хлібом, прибор із спеціями, підставки під бачок і чайник, кухлі з чайними ложками для кожного, цукорниця або тарілка мілка для цукру, тарілка десертна з маслом коров’ячим, ложка розливна, бачок для другої страви, чайник, тарілка глибока для залишків їжі, тарілка глибока з м’ясними або рибними порціями і соусом, ложка столова для роздачі м’ясних (рибних) порцій і соусу, вазочка з паперовими серветками;

на обід – тарілки десертні, розставлені для кожного, ложки, виделки і ножі столові для кожного військовослужбовця, прибор із спеціями, підставки під бачки, тарілка глибока для залишків їжі, тарілки глибокі 6 шт. стопкою, ложки розливні для першої і другої страви, тарілки мілкі 6 шт. стопкою, тарілка мілка з хлібом, тарілка мілка з холодною закускою, ложки столові для роздачі холодної закуски і м’ясних порцій з соусом, кухлі з третьою стравою і чайною ложкою, бачок з першою стравою, бачок із другою стравою, тарілка (миска) глибока з м’ясом і соусом, вазочка з паперовими серветками.

При наявності лінії самообслуговування сервірування столів не проводиться (виставляються на столи вазочки з паперовими серветками і прибори для спецій).

Готова їжа подається на обідні столи за 10-15 хвилин до прибуття особового складу. Температура їжі на момент приймання її особовим складом повинна бути: перші страви – не нижче 75оС, другі страви – не нижче 65оС, чай – не нижче 80оС, компот, кисіль – кімнатної температури.

Порядок роботи кухарів, осіб добового наряду їдальні і організація приймання їжі особовим складом при використанні лінії самообслуговування:

1. Після чергового приймання їжі особовий склад четвертої обслуги приводить прибирання обіднього залу, миє столи, підлогу, очищає потокові лінії від залишків їжі і миє їх. Посуд, який використовувався для видачі їжі, і прибори для спецій передаються у посудомийне приміщення для миття.

2. За годину – півтори до наступного приймання їжі починається підготовка лінії до роздачі їжі. Розподіляються тарілки і столові прибори по лініях відповідно до кількості осіб, що харчуються на кожній лінії. На столи виставляють заповнені прибори для спецій.

3. За 20-30 хвилин до приймання їжі на лінії виставляють хліб на підносах, холодні закуски у тарілках для кожного і компот у кухлях (на обід), підносять казани наплитні з першою стравою, м’ясними або рибними порціями і гарніром, на сніданок і вечерю – чай, масло коров’яче, цукор. Масло тваринне і цукор порціонують на кожну особу, яка харчується, і розкладають у тарілки. Хліб розкладають на підноси за сортами.

4. Під час приймання їжі особовий склад четвертої обслуги своєчасно підносить до потокової лінії чистий посуд, доставляє з гарячого цеху гарячі страви у казанах наплитних до місця їх, роздачі, підтримує у чистоті потокові лінії, стежить за тим, щоб військовослужбовці не залишали підноси на столах, доставляли їх до місця збирання залишків їжі і брудного посуду.

Військовослужбовці приходять до їдальні у почищеному взутті та одязі, строєм, під командою старшини роти або одного із заступників командирів взводів, у визначений командиром частини час для кожного підрозділу. Старшини доповідають черговому частини про кількість особового складу, який прибув для приймання їжі.

Після подання команди старшиною солдати і сержанти заходять до їдальні у колону по одному, підходять до поточної лінії, беруть піднос, столові прибори, тарілку з холодною закускою (на обід) або тарілку з маслом, хлібом, випічкою і цукром (на сніданок і вечерю), одержують тарілку з другою стравою, тарілку з першою стравою (на обід), кухоль із солодкою стравою, хліб і випічку, сідають за один із столів, закріплених за підрозділом. Їжа приймається з підноса.

Після закінчення приймання їжі кожний військовослужбовець залишки їжі складає у тарілку для першої страви, самостійно піднімається і йде з підносом до вікна приймання брудного посуду, де передає піднос особовому складу добового наряду їдальні і виходить із їдальні до місця шикування підрозділу після приймання їжі.

Брудний посуд, у міру його накопичення на стелажах, робітники третьої обслуги своєчасно доставляють у приміщення для миття столового посуду, використовуючи при цьому пересувні візки.

Контроль за порядком у їдальні під час приймання їжі здійснюють черговий частини, черговий їдальні, начальник їдальні, старшини підрозділів.

Після кожного приймання їжі черговий їдальні заповнює графи 5-10 листка обліку видачі їжі у їдальні по підрозділах, згідно з фактично виданою їжею.

Для роздачі їжі пропонується такий варіант розподілу кухарів хліборізів і осіб добового наряду їдальні: (на одну потокову лінію) на сніданок і вечерю:

порціювання гарніру – 1 кухар;

видача м’ясних і рибних порцій – 1 кухар;

видача хліба, цукру і масла коров’ячого – 1 хліборіз;

доставка гарячих страв і чаю з гарячого цеху до місця їх видачі – 2 робітники 4-ої обслуги.

На обід:

порціювання гарніру – 1 кухар;

видача м’ясних порцій – 1 кухар;

видача першої страви – 1 кухар;

видача хліба і випічки – 1 хліборіз;

доставка гарячих страв, холодних закусок і компоту до місця їх видачі – 2 робітники 4-ої обслуги.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 1344 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...