Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Заходи безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю під час проведення навчально-тренувальних і спортивних стрільб



Організація і проведення навчально-тренувальних і спортивних стрільб для осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України здійснюються відповідно до вимог нормативно-правових актів МВС України.

Безпека при проведенні стрільб забезпечується їх чіткою організацією, безумовним виконанням заходів безпеки, високим станом дисципліни осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.

Керівник стрільб перед кожним практичним заняттям з вогнепальною зброєю перевіряє знання особового складу внутрішніх справ правових підстав застосування вогнепальної зброї та заходів безпеки поводження з нею. Працівники міліції, які не засвоїли заходів безпеки, до проведення стрільб не допускаються.

Перед початком стрільб ретельно оглядається територія стрільбища (тиру). Під час проведення стрільб на стрільбищі виставляється спостерігач, оточення, призначається старший оточення, показників мішеней, проводиться їх інструктаж, після чого вони розводяться по місцях виконання обов'язків, перевіряється зв'язок з ними.

Дозвіл на відкриття вогню дає керівник стрільб. Вести вогонь у тирі (на стрільбищі) дозволяється тільки після сигналу "Вогонь!". Стрільба зупиняється за командою "Відбій!" або "Стій! Припинити вогонь!". У період від команди "Відбій!" до команди "Вогонь!" будь-кому забороняється перебувати на вогневому рубежі, підходити та торкатися зброї і боєприпасів, що там знаходяться.

Під час проведення навчально-тренувальних стрільб слід використовувати протишумові навушники.

Ведення вогню повинно бути терміново припинено кожним стріляючим самостійно або за командою керівника стрільб у випадках:

1. Появи людей, машин, тварин у зоні ведення вогню, низьколітаючих літаків, гелікоптерів або інших літаючих об'єктів над районом проведення стрільб.

2. Підняття білого прапора (вночі - включення світла ліхтаря білого кольору) на командному пункті.

3. Виникнення пожежі від стрільби.

4. Втрати орієнтира під час нічних стрільб.

Працівникам ОВС під час стрільб категорично забороняється:

1. Виймати зброю з кобури без дозволу керівника стрільб.

2. Спрямовувати зброю (незалежно від того, заряджена вона чи ні) у бік людей та місця, де вони можуть перебувати.

3. Заряджати зброю бойовими чи холостими патронами без команди керівника стрільб.

4. Поправляти та знімати протишумові навушники під час стрільби.

5. Відкривати і вести вогонь без команди керівника стрільб, у небезпечних напрямках, з несправної зброї та коли піднято білий прапор (вночі - включено світло ліхтаря білого кольору) на командному пункті.

6. Залишати зброю на рубежі відкриття вогню та передавати іншим особам без дозволу керівника стрільб.

ВИСНОВКИ З ЧЕТВЕРТОГО ПИТАННЯ:

Безпека при проведенні стрільб забезпечується їх чіткою організацією, безумовним виконанням заходів безпеки, високим станом дисципліни осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.

Організація і проведення навчально-тренувальних і спортивних стрільб для осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України здійснюються відповідно до вимог нормативно-правових актів МВС України.

Працівники міліції, які не засвоїли заходів безпеки, до проведення стрільб не допускаються.

ВИСНОВКИ З ТЕМИ:

Закінчуючи розгляд проблем забезпечення особистої безпеки працівників органів внутрішніх справ при поводженні з вогнепальною зброєю, ми спробували освітити найважливіші й вузлові питання цієї теми стосовно до забезпечення особистої безпеки працівників ОВС.

Забезпечення особистої безпеки працівників міліції при поводженні з вогнепальною зброєю передбачає здійснення систему заходів, спрямованих на забезпечення особистої безпеки особового складу органів внутрішніх справ, запобігання загибелі, пораненням та травмуванню працівників міліції та інших осіб під час поводження з вогнепальною зброєю працівниками міліції.

Забезпечення особистої безпеки працівників міліції при поводженні з вогнепальною зброєю є складовою частиною оперативно-службової діяльності органів внутрішніх справ і здійснюється під час: вивчення матеріальної частини зброї, навчання правил та порядку її застосування і використання, заходів безпеки при поводженні зі зброєю і влучній стрільбі в навчальних закладах та за місцем служби в системі службової підготовки, під час отримання і здачі вогнепальної зброї в черговій частині органу внутрішніх справ а також при виконання функціональних обов'язків працівниками міліції з охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю.

Організація навчання і перевірка знань заходів безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю в навчальному закладі, органі (підрозділі) внутрішніх справ покладаються на його керівника.

МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДАНОЇ ТЕМИ:

Приступаючи до вивчення цієї теми, курсант повинен усвідомити та навчитися розділяти основні категорії та поняття теми: теоретично-прикладних основ забезпечення особистої безпеки, міждисциплінарні зв’язки з іншими науками, таким як безпека життєдіяльності, тактико-спеціальна підготовка, професійно-психологічна підготовка працівників ОВС. Слід визначити зміст особистої безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю із позицій психології та співвідношення її з іншими теоретичними і науковими знаннями (соціологічними, управлінськими, інформативними, оперативно-розшуковими, криміналістичними, кримінально-процесуальними й іншими).

Особливу увагу слід приділити вивченню об'єктивних підстав, умов та меж застосування вогнепальної зброї.

При вивченні теми слід вивчити праці: В.Г.Андросюка, М.І. Ануфрієва, О.М. Бандурки, Е.О. Дідоренка, О.Ф. Долженкова, Г.Є. Запорожцевої, Л.І.Казміренко, Я.Ю. Кондратьєва, Крикунова Г.Н., Грачова В.І., Шаповалова Б.Б., Яковенко С.І. а також відомчі нормативно-правові акти.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 4217 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...