Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Обв’язки працівників органу внутрішніх справ, за якими закріплена вогнепальна зброя



Працівник органу внутрішніх справ, за яким закріплена вогнепальна зброя, зобов'язаний:

1. Забезпечити зберігання зброї і постійно підтримувати її у справному стані.

2. Точно виконувати вимоги, що встановлені «Інструкцією із заходів безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю», затвердженої Наказом МВС України N 657 від 07.09.2011

3. Отримавши вогнепальну зброю, перевірити, чи вона не заряджена, оглянути її в зібраному стані та патрони. Вважати зброю зарядженою доти, доки вона не буде перевірена і розряджена.

4. Розрядивши вогнепальну зброю, поводитися з нею, як із зарядженою.

5. Під час виконання службових обов'язків, проведення навчальних стрільб, змагань пістолет необхідно носити в кобурі на ремені, який має бути надійно застебнутий.

6. Здати вогнепальну зброю до чергової частини органу (підрозділу) внутрішніх справ негайно після виконання службових обов'язків. У разі неможливості своєчасно прибути до органу (підрозділу) внутрішніх справ повідомити про це безпосереднього начальника і далі діяти за його вказівкою.

Працівникам органу внутрішніх справ, за якими закріплена вогнепальна зброя, категорично забороняється:

1. При поводженні з вогнепальною зброєю безпідставно спрямовувати ствол зброї у бік людей, транспорту, будинків, інших будівель та споруд. За необхідності вогнепальна зброя має бути спрямована на поверхню, яка зможе прийняти кулю, наприклад: на землю, стовбур дерева, кулеуловлювач або вгору під кутом 45-60 градусів.

2. Залишати зброю без нагляду, де б це не було, а також передавати її іншим особам.

3. Користуватися без необхідності чужою зброєю та зброєю, навички поводження з якою відсутні.

4. Виймати вогнепальну зброю з кобури без потреби.

5. Тримати палець на спусковому гачку без необхідності.

6. Знімати запобіжник з положення "запобігання" у всіх випадках, не пов'язаних зі стрільбою.

7. Проводити чищення вогнепальної зброї у невідведених для цього місцях.

8. Закривати або затикати сторонніми предметами канал ствола, що при пострілі може призвести до його роздуття чи розриву.

9. Проводити чищення зброї бензином та іншими легкозаймистими речовинами, а також абразивними матеріалами, палити будь-що під час її чищення.

10. При поводженні з патронами допускати їх пошкодження, забруднення тощо.

У разі порушення заходів безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю особи, з вини яких це сталося, притягуються до відповідальності у встановленому законом порядку.

ВИСНОВКИ З ПЕРШОГО ПИТАННЯ:

З метою забезпечення особистої безпеки працівника ОВС при поводженні з вогнепальною зброєю проводиться Інструктаж особового складу органів внутрішніх справ з питань забезпечення безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю, який здійснюється на первинних та цільових інструктажах, а також на всіх видах інструктажів з питань охорони праці.

Первинний інструктаж проводиться:

- з працівниками міліції, які щойно призначені на посаду до органу (підрозділу) внутрішніх справ.

- з курсантами (слухачами), які зараховані на навчання до навчальних закладів МВС України.

- з курсантами (слухачами), які прибули до органу (підрозділу) внутрішніх справ для проходження стажування за спеціалізацією (практика).

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ І БОЄПРИПАСАМИ ПІД ЧАС ЇХ ОТРИМАННЯ ТА ЗДАЧІ ПРАЦІВНИКОМ ДО ЧЕРГОВОЇ ЧАСТИНИ ОРГАНУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ, КОМЕНДАТУРИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ МВС УКРАЇНИ





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 530 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...