Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ПИТАННЯ 60. Структура та зміст вироку



Вирок – це рішення суду першої інстанції стосовно винуватості або невинуватості обвинуваченого й про застосування чи незастосування щодо нього покарання.

Вирок суду, який набрав законної сили, є обов’язковим і підлягає безумовному виконанню на всій території України.

Вирок суду повинен бути законним і обґрунтованим та постановлений лише на тих доказах, що були розглянуті в судовому засіданні.

Відповідно до ст. 374 КПК України вирок суду складається зі вступної, мотивувальної та резолютивної частин.

У вступній частині вироку вказується, що він постановлений ім’ям України та містяться відомості, зазначені в ч. 2 ст. 374 КПК України.

Мотивувальна частина повинна містити:

– у разі визнання особи виправданою – формулювання обвинувачення, яке пред'явлене особі і визнане судом недоведеним, а також підстави для виправдання обвинуваченого з зазначенням мотивів, з яких суд відкидає докази обвинувачення;

– у разі визнання особи винуватою – формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним, статті закону України про кримінальну відповідальність, що передбачає відповідальність за кримінальне правопорушення, винним у вчиненні якого визнається обвинувачений, докази на підтвердження встановлених судом обставин, інші відомості, зазначені в ч. 3 ст. 374 КПК України.

У резолютивній частині вироку формулюються остаточні висновки суду про винуватість або невинуватість особи у пред'явленому обвинуваченні та ряд інших питань, відповідно до ч. 4 ст. 374 КПК України.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 201 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...