![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Опанувавши композиційно-змістовий аналіз наукового джерела, майбутні фахівці архітектурної галузі повинні розвинути навички аналітичного опрацювання джерел: анотування, реферування, рецензування.
«Запам ’ ятайте».
Анотування (від лат. annotatio – зауваження, помітка, від annoto – позначаю) – це процес створення анотації. Анотація – коротка, стисла характеристика змісту книги, статті, рукопису тощо, тобто дає інформацію про структуру, особливості джерела.
Подається анотація на звороті титульної сторінки джерела, а також у видавничих проспектах, журнальних оглядах, бібліографічних покажчиках.
За структурою анотація складається із трьох частин:
- опису бібліографічних ознак джерела;
- короткої інформації про зміст, структуру та особливості джерела;
- вказівок, для кого джерело призначене.
Розрізняють такі види анотацій:
1) довідкові та рекомендаційні анотації (за змістом та цільовим призначенням);
2) загальні та спеціалізовані (за повнотою охоплення змісту анотованого джерела);
3) групові та негрупові (за кількістю анотованих джерел).
Довідкові анотації найбільш поширені, оскільки вони є найефективнішими у наданні вчасної, об’єктивної та достатньої інформації про появу нових наукових (і не тільки) джерел [34].
Для створення анотації спочатку необхідно ознайомитися з вихідними даними наукового джерела, тобто з’ясувати назву, жанр, інформацію про автора, рік і місце видання, структуру, обсяг, ілюстрації тощо.
Після ознайомлення з вихідними даними необхідно прочитати текст джерела, проаналізувавши структуру тексту: визначити вступну, основну та заключну частини. Далі слід з’ясувати, які проблеми висвітлюються у джерелі, які завдання розв’язує і яких висновків дійшов автор, актуальність та адресат джерела.
Мова анотації має бути науковою, лаконічною, з дотриманням мовних норм. Обсяг анотації не повинен перевищувати 500 друкованих знаків.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1224 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!