Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
КІЛІЧЕНКО О.І.
ОСНОВИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ:
МОДУЛЬНО-РЕЙТИНГОВИЙ ПІДХІД
Навчальний посібник
для студентів
вищих педагогічних навчальних закладів
Івано-Франківськ
УДК 371.132 371.132
74.58 я 73
ББК 74.58 я73
К 39 К 39
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України
як навчальний посібник
для студентів вищих навчальних закладів
(Лист № 14/182-198 від 28.01.2002)
Рецензенти: І.А.Зязюн, дійсний член АПН України,
доктор філософських наук, професор,
директор Інституту педагогіки і психології
професійної освіти АПН України
Завгородня Т.К., доктор педагогічних наук,
професор, завідуюча кафедри історії педагогіки Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника
О.І.Кіліченко
К 39 Основи педагогічної майстерності: модульно-рейтинговий підхід / Автор-упорядник О. І. Кіліченко. – Івано-Франківськ, 2012. – 206 с.
УДК 371.132
ББК 74.58 я73
К 39
© О.І.Кіліченко, 2012
ВСТУП
Якість навчання, досягнення високих результатів у сфері освіти, виховання національно свідомих, культурних, гідних громадян нашої держави у великій мірі залежить від учителя.
В умовах соціальних, економічних та політичних змін гостро постає проблема поліпшення, удосконалення та пошуку нових підходів до навчання педагогічних кадрів.
Одним із пріоритетних завдань вищої педагогічної школи постає питання підготовки активних, висококваліфікованих, професійно грамотних вчителів, здатних творчо мислити і працювати в сучасній школі.
На нашу думку, одним із шляхів покращення рівня професійної підготовки вчителя початкових класів, їх самовдосконалення є введення модульно-рейтингового підходу до курсу “Основи педагогічної майстерності”.
Навчальними цілями курсу є: формування знань студентів про основні вимоги, які ставить суспільство перед сучасним творчим учителем початкової школи; сутність і компоненти педагогічної майстерності; оптимальний спосіб організації навчально-виховного процесу з молодшими школярами; стилі і моделі педагогічного спілкування; педагогіку як практичну режисуру; менеджмент навчання; професійно-педагогічний тренінг та розвиток умінь майбутніх учителів початкових класів здійснювати навчально-виховний процес у початковій школі з використанням оптимального способу його організації; планувати навчально-виховну роботу; моделювати і проводити з використанням імітаційного моделювання, рольової та ділової гри, виховні заходи та уроки з учнями молодшого шкільного віку, їх аналізувати; творчо настроюватися на майбутню педагогічну діяльність; керувати своєю мімічною і пантомімічною виразністю, мовленням; формувати педагогічну увагу, спостережливість, уяву; переконувати, навіювати, слухати дітей.
Як бачимо, цілі мають інтегративний характер. Тому виникає необхідність використати модульно-рейтинговий підхід до організації навчального процесу з дисципліни “Основи педагогічної майстерності”.
У поділі курсу навчальної дисципліни на модулі дотримуємося точки зору про врахування залежності кількості модулів від числа цілей і завдань підготовки спеціаліста, виявлених з аналізу його майбутньої діяльності (В.І. Бондар).
Теоретичними засадами є Галузевий стандарт вищої освіти спеціальності „Початкове навчання”, програма курсу ”Основи педагогічної майстерності”, запропонована творчою групою за керівництвом І. А. Зязюна та власні дослідження.
Організаційний компонент модульної технології вивчення дисципліни “Основи педагогічної майстерності” подається в орієнтованому навчально тематичному плані.
ЗМІСТ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 412 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!