Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 3. Короткі відомості про анатомію і морфологію людини



План

1. Загальні відомості про будову тіла людини. Будова скелета людини.

2. Типи пропорцій тіл дорослих людей, залежність від віку.

3. Типи тілобудови чоловіків і жінок.

4. Постава, типи постави.

1. Одяг покриває тіло людини повністю або частково. Людині має бути зручно перебувати в одязі - стояти, сидіти, рухатись. Для цього одяг має відповідати зовнішнім розмірам і формі людської фігури.

Основу тіла людини складає кістковий скелет (рис. 2), окремі кістки якого скріплені між собою суглобами або хрящами. Кістки голови - череп - з'єднані з хребтом, на хребті закріплені грудна клітка і тазові кістки. У верхній частині до грудної клітки прикріплені кістки плечового пояса: спереду - ключичні, з заду - легеневі, які утримують кістки верхніх кінцівок.

До тазових кісток кріпляться кістки нижніх кінцівок. До кісток прикріплені м'язи. Поверхня мускулатури покрита шкірним покривом. Між шкірою і м'язами розміщується прошарок жирових відкладень. Розміри кісток, ступінь розвитку мускулатури і жирових відкладень впливають на розміри і форму тіла людини.

До основних морфологічних ознак, що визначають форму тіла людини, відносяться: тотальні або загальні ознаки, пропорції тіла, статура і постава.

До тотальних ознак відносяться найкрупніші антропометричні ознаки, що відображають зовнішню форму тіла людини і є найважливішими ознаками фізичного розвитку: довжина тіла (ріст); периметр (обхват) грудей; маса.

До основних розмірним ознаками відносять довжину тіла (зріст) і обхват грудей. Ці показники вимірюють в сантиметрах. Зріст значно залежить від розміру кісткового скелета. Протягом життя людини зріст змінюється: від народження до 18-20 років довжина тіла збільшується до максимальної величини; до 45 років спостерігається стабільність зростання; після 45 років - деяке його зменшення.

Рис. 1. Кісткова система людини: а – череп; б – хребет; в – ключиці; г – лопатки; д – верхні кінцівки; е – грудна клітка; ж – таз; з – нижні кінцівки.

Обхват грудей залежить від розмірів грудної клітки, ступеня розвитку мускулатури і жировідкладення. Обхват грудей безперервно зростає від народження людини і стабілізується до 20-26 рокам. До 40 років спостерігається відносна стабільність обхвату грудей. Після 40 років може спостерігатися інтенсивне збільшення обхвату грудей через збільшення товщини підшкірно -жирового шару.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 3515 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.118 с)...