Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Інтернет-технології. електронна пошта



Мета: Отримати загальні відомості про мережеві технології та отримати навички роботи в мережі. Навчитися шукати інформацію в інтернеті, користуватися поштовою скринькою, брати участь у форумах, соціальних мережах, користуватися програмами зв’язку, дотримуватись правил безпеки в мережі.

Теоретичні відомості

Internet- глобальна комп'ютерна мережа, яка містить у своєму складі мільйони комп'ютерів по всьому світу. Internetоб'єднує локальні мережі учбових та наукових закладів, промислових підприємств, службових уста­нов тощо, а також окремі комп'ютери.

Інформація в Internet зберігається на спеціальних комп'ютерах - серверах. Internet дає можливість скористатися електронною поштою, спілкуватися у реальному часі (чат, Скайп), укладати угоди в сфері бізнесу, проводити аудіо- і відео-конференції, шукати і знаходити потрібну текстову, графічну, аудіо-, відео- та іншу інформацію. В Internet циркулює різноманітна інформація, доступ до якої забез­печується з будь-якої точки земної кулі. Можна сказати, що користувачу Internetдоступний весь світ інформації.

Ідентифікація комп 'ютерів. Комп'ютери в Internet пересилають інформацію один одному в авто­матичному режимі, використовуючи електронні адреси.

Кожний комп'ютер в Internet має свою унікальну адресу (ІР-адресу). Ця адреса записується чотирма цілими числами від 0 до 255, які розділені крапкою, наприклад: 187.43.67.29. Кожний комп'ютер, через який прохо­дить ТСР-пакет, може за ІР-адресою визначити, кому його передати, щоб було ближче до адресата. Таким чином, через кілька передач пакет досягне адресата. Така система адресації зручна для комп'ютерів, але для людини вона важка для запам'ятовування.

Адресація в Internet. Для запису адрес в Internet використовується більш наочна система, яка базується на доменних іменах, за якою кожен комп'ютер у ієрархії Internet має своє унікальне ім'я, що відповідає угоді системи до­менних імен (ВН5). Домен - це рівень, зона або ділянка Internet.

За цією системою повне ім'я комп'ютера складається з кількох рівнів (доменів), які розташовуються зліва направо від власної назви комп'ютера з поступовим збільшенням рівня до найвищого справа. Таких рівнів, як правило, застосовується не більше 5.

Домен найвищого рівня показує тип організації або державу:

.соm - комерційні підприємства;

.еdu - навчальні заклади;

.gov - державні установи;

.uа - Україна;

.ru - Росія.

Вище зазначено, що кожний комп'ютер в Internet має свою ІР-адресу, (наприклад: 187.43.67.29). Окрім того, кожен комп'ютер по­винен мати унікальне доменне ім'я (наприклад, www.ksu.ks.ua). Це дві різні форми запису адреси одного і того ж комп'ютера в мережі. Людині незручно працювати з чис­ловим записом ІР-адреси, а доменне ім'я запам'ятовується легше, коли має певний зміст. Наприклад, сервер телевізійної компанії "1+1" має ім'я 1plus1.tv. З іншого боку, автоматична робота серверів мережі організована з використанням числових ІР-адрес. Переклад зручних для людини доменних імен у зручні для мережі ІР-адреси виконують DNS-сервери.

Основні послуги Internet. Коли говорять про роботу в Internet, то мають на увазі одну з його численних служб, яку вибирають в залежності від конкретної задачі.

Серед цих служб основними є такі:

· Групи новин.

· Файлові архіви.

· Інтерактивне спілкування.

· Електронна пошта (Е-mail).

Служба World Wide Web. World Wide Web (єдине інформаційне павутиння) — це система, що дає доступ до інформації на різних комп’ютерах, підключених до Інтернету.

В основі системи WWW лежать чотири поняття:

єдиний формат документів (НТМL);

програми для перегляду документів (браузери)

гіпертекст;

єдина система адресації (URL).

Всі документи WWW мають єдиний формат НТМL, їх називають WEB-документами, НТМL-документами або WEB-сторінками.

WЕB-документи (WEB-сторінки) пишуть у спеціальному форматі НТМL, який мало відрізняється від звичайного тексту. Для відображення на екрані документів у форматі НТМL існують спеціальні програми браузери (оглядачі). Сьогодні є ціла низка програм для навігації в Інтернеті. Найпопулярніші з них:

- Microsoft Internet Explorer,

- Mozilla Firefox,

- Google Chrome,

- Safari,

- Opera.

Крім звичайного тексту, графіки, звуку, анімації WEB-сторінки міс­тять гіпертексти (гіперпосилання). Гіпертекст зв'язує між собою різні частини одного документа або різноманітні документи, використовуючи гіперпосилання (виділені слова, фрази, малюнки тощо) (рис.1).

Рис. 1 Вікно Google Chrome із завантаженою сторінкою пошуку

Гіпертекст — це текст, у якому є гіперпосилання, що дозволяють переходити від одного фрагменту тексту до іншого, від однієї WEB-сторінки до іншої у пошуку потрібної інформації.

Щоб зробити перехід за гіперпосиланням, яке має вигляд фрагменту підкресленого тексту блакитного (або іншого виділеного) кольору або гра­фічного зображення, досить клацнути на ньому. Навігацію інтернет-сторінками здійснює браузер. Основними його функціями є:

- Перехід за адресою на веб-сторінку, сайт.

- Перехід за гіперпосиланням на веб-сторінку, сайт.

- Створення закладок на веб-сторінки.

Для переходу на веб-сторінку (сайт) потрібно написати її адресу у відповідному рядку (рис. 1).

Електронна пошта (Electronic mail скорочено Е-mаіl) — це спілкування з окремими людьми за принципом традиційного листування.

При створенні повідомлення електронної пошти можна до набраного тексту приєднати файли: програмні, архівні, графічні, аудіо, відео.

Електронна адреса. Для відправки електронного повідомлення потрібно вказати адресу електронної пошти (е-mail) одержувача. Електронна адреса має таку структуру:





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 352 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...