Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Лекція 5. Типологія держави



Типологія держави – поділ усіх держав, що існували й існують, на великі групи – типи за їх найсуттєвішими ознаками.

Формаційний підхід.

Головним критерієм є соціально-економічні ознаки. Виробничі відносини є вирішальним фактором суспільного розвитку. Залежно від характеру розвитку продуктивних сил держави поділяють на рабовласницькі, феодальні, буржуазні, соціалістичні.

Цивілізаційний підхід.

Згідно з ним усі держави поділяються на такі, що належать до численних груп (їх понад 20) цивілізацій (наприклад, західної, право­славної, мусульманської, китайської, японської, азійської тощо), голо­вними ознаками яких є не соціально-економічні чинники, а передусім особливості релігії та культури.

Типологія розподіляє всі держави, що існували та існують, на групи, які дають змогу розкрити їхню соціальну сутність, що змінюється у процесі історичного розвитку. У науці ТДП є наступні класифікації типів держав:

1) за методами здійснення влади – демократичні й тоталітарні;

2) за рівнем розвитку суспільства – до індустріальні, індустріальні, постіндустріальні;

3) за відношенням до релігії – теократичні, світські, атеїстичні;

4) за географічним розташуванням – східні, західні, європейсь-азіатські.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 373 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...