Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Система сертифікації – система, яка виробила власні правила, процедури і управління для приведення сертифікації відповідності. Вона може діяти на національному, регіональному і міжнародному рівнях.
Система національної сертифікації передбачає, як правило, встановлення на державному рівні органів, які здійснюють нагляд за якістю продукції, що випускається (так звана сертифікація з участю третьої сторони), а також участь в системі дослідницьких лабораторій і лабораторій метрологічного забезпечення.
Сукупність і послідовність окремих операцій, які виконує третя сторона для підтвердження відповідності, прийнято називати схемою сертифікації. Кожна система сертифікації встановлює у своїх правилах схеми, які дозволяється використовувати.
Схеми, які застосовуються при обов¢язковій сертифікації, визначаються Держстандартом України та іншими державними органами управління в межах своєї компетенції, на які законодавчими актами України покладені організація та проведення робіт з обов’язкової сертифікації. Система сертифікації передбачає декілька схем. Схему добровільної сертифікації визначає заявник за погодженням з органом з сертифікації.
При виборі схеми сертифікації рекомендується керуватися такими правилами:
- сертифікат на одиничний виріб видається на підставі позитивних результатів випробувань цього виробу, що проведені у випробувальній лабораторії;
- розмір партії (штук, кг, м) наводиться заявником у заявці на сертифікацію;
- коли заявка подається на партію продукції, що планується до виготовлення, орган з сертифікації разом з заявником вирішують питання про економічну доцільність атестації виробництва цієї продукції;
- ліцензія на право застосування сертифіката відповідності щодо продукції, яка виготовляється серійно протягом встановленого ліцензією строку, надається органом з сертифікації на підставі позитивних результатів первісних випробувань в акредитованій лабораторії зразків продукції, що вибираються з виробництва або з торгівлі у кількості, в строки і порядку, які встановлені органом з сертифікації.
Системи сертифікації можуть діяти на національному, регіональному чи міжнародному рівні.
Розрізняють також державні (урядові) і недержавні (не урядові) системи сертифікації.
В Україні створена і діє державна система сертифікації УкрСЕПРО.
Українська державна система сертифікації УкрСЕПРО (далі Система) призначена для проведення обов’язкової та добровільної сертифікації продукції (процесів, послуг) і оформлена в стандартах ДСТУ 3410-96… ДСТУ 3420-96 та ДСТУ 3498-96.
Організаційну структуру Системи утворюють:
- національний орган з сертифікації – Держстандарт України;
- науково-технічна комісія;
- орган з сертифікації продукції;
- орган з сертифікації систем якості;
- випробувальні лабораторії (центри);
- аудитори (контролери);
- науково-методичний та інформаційний центр;
- територіальні центри стандартизації, метрології та сертифікації Держстандарту України;
- Український навчально-науковий центр з стандартизації, метрології та якості продукції.
Система здійснює такі різновиди діяльності:
- сертифікацію продукції (процесів, послуг);
- сертифікацію систем якості;
- атестацію виробництв;
- акредитацію випробувальних лабораторій (центрів);
- акредитацію органів з сертифікації продукції;
- акредитацію органів з сертифікації систем якості;
- атестацію аудиторів (контролерів) за переліченими різновидами діяльності.
Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 485 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!