Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Органи державної служби стандартизації



Органи стандартизації - це підрозділи, які виконують функції державного управління всіма підприємствами і організаціями з питань стандартизації, метрології та якості продукції, здійснюють координуючу діяльністю і діють від імені держави.

З набуттям незалежності в Україні виникла потреба у створенні національної системи стандартизації. В Україні був створений Державний комітет України зі стандартизації, метрології та сертифікації (Держстандарт України), який як орган державного управління підпорядковується Кабінету Міністрів України. Роботи зі стандартизації в галузі будівництва очолює Міністерство будівництва та архітектури України (Мінбудархітектури України).

Держстандарт України та Мінбудархітектури України здійсню­ють свою діяльність згідно з Декретом Кабінету Міністрів України Про стандартизацію та сертифікацію" (№ 46-93 від 100593 р) Мережа органів і служб Держстандарту функціонує на всій території країни. До структуру Держстандарту України входять центральні й територіальні органи та галузеві служби (рис. 1)

Рисунок 1 - Структура органів та служб Держстандарту України

До центральних органів належать органи управління, науково-дослідні інститути, центри і відділи наукової, техніко-економічної та нормативно-технічної інформації, учбові заклади. Центральні органи і Держстандарту України організують і координують роботи зі і стандартизації та функціонування ДСС, встановлюють у державних стандартах цієї системи загальні організаційно-технічні правила проведення робіт зі стандартизації, здійснюють міжгалузеву координацію робіт, включаючи планування, розроблення, видання, розповсюдження та застосування державних стандартів, визначають.порядок державної реєстрації нормативних документів, беруть участь у проведенні заходів з міжнародної, регіональної стандартизації відповідно до міжнародних договорів України, організують навчання та професійну підготовку спеціалістів у сфері стандартизації.

Держстандарт України відповідає за організацію, стан і розвиток стандартизації в країні, визначає основні напрями розвитку науково-методичних і техніко-економічних основ стандартизації. Він має право доручати міністерствам, відомствам, організаціям і підприємствам різні види робіт, що пов'язані зі створенням чи зміною державних стандартів; давати вказівки щодо усунення виявлених порушень норм і вимог, які встановлені в державних стандартах; вживати заходи щодо заборони випуску продукції, яка не відповідає вимогам стандартів тощо.

Держстандарт України як національний орган зі стандартизації репрезентує Україну в міжнародних і міждержавних організаціях з питань стандартизації, метрології, акредитації та сертифікації.

Для організації та забезпечення розроблення, експертизи, погодження та підготовки до затвердження державних стандартів, іншої нормативної документації із стандартизації, а також для проведення робіт з міжнародної (регіональної) стандартизації, за рішенням Держстандарту України, створено 127 технічних комітетів (ТК) з різних галузей народного господарства. До роботи у ТК залучені на добровільних засадах уповноважені представники зацікавлених підприємств, установ і організацій замовників, розробників, виробників продукції (процесів, послуг), органів зі стандартизації, товариств (спілок) споживачів, науково-технічних та інженерних товариств, інших громадських організацій, провідні вчені та фахівці.

З метою розвитку державного процесу стандартизації послуг створений ТК 118 "Послуги торгівлі, громадського харчування, туристичної індустрії" на базі Київського національного торговельно-економічного університету. ТК 118 здійснює роботи з розроблення, експертизи та підготовки до затвердження нормативної документації в сфері послуг торгівлі та громадського харчування.

Держстандарт України має розгалужену мережу територіальних органів, які об'єднують 35 центрів стандартизації, метрології та сер­тифікації (ЦСМ). Ці центри від імені Держстандарту України вико­нують практичну і методичну роботу зі стандартизації, метрології та сертифікації на території України і знаходяться в обласних городах. До складу ЦСМ входять лабораторії Держнагляду.

До основних функцій діяльності ЦСМ належать: контроль за додержанням стандартів й іншої нормативної документації та єдністю вимірювань в даному регіоні; розповсюдження інформації про норма­тивні документи; організаційно-методична і технічна діяльність зі стандартизації, метрології, управління якістю та сертифікації, оцінки якості продукції (процесів, послуг), її випробування тощо.

Територіальні органи систематично аналізують інформацію щодо якості продукції, яку виробляють підприємства регіону і яка реалізується на ринку, подають цю інформацію до відповідних центральних органів управління.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 3321 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...