Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вибіркові підсилювачі



Вибіркові підсилювачі призначені для посилення сигналів у деякій вузькій смузі частот. Їхня частотна характеристика повинна забезпечувати необхідне посилення в заданій смузі частот і досить крутий спад підсилення поза цією смугою.

Смуга пропуску вибіркового підсилювача визначається на рівні , де - коефіцієнт підсилення на .

Відношення бокових частот для таких підсилювачів

Селективність підсилювальних властивостей оцінюється добротністю

Застосовуються частотні вибіркові підсилювачі в пристроях автоматичного контролю і керування (висока завадостійкість) у радіоприймальних і телевізійних пристроях, у багатоканальних системах зв'язку.

Тут вони вирішують задачу настроювання прийомного пристрою на фіксованій прийнятій станції, не пропускаючи сигнали інших частот.

Вибіркові підсилювачі при частотах понад десятки кГц створюють введенням рівнобіжного коливального LC-контуру в ланцюг навантаження підсилювальних каскадів (резонансні підсилювачі).

Низькочастотні вузькосмугові підсилювачі створюють зі зворотними зв'язками через частотно-залежні RC-ланцюги.

Приклад побудови підсилювального каскаду резонансного підсилювача.

Його особливістю є наявність коливного контуру в колекторному ланцюзі транзистора. Зв'язок з наступним підсилювальним каскадом може здійснюватися через роздільний конденсатор (як на схемі) чи трансформатор, первинна обмотка якого визначає індуктивність коливного контуру.

Призначення інших елементів схеми таке ж, як і в однокаскадному підсилювачі з резистивно-ємнісним зв'язком. Конденсатори варто вибирати так, щоб вони не впливали на частотну характеристику підсилювача.

Резонансна частота , на цій частоті опір контуру великий, тому коефіцієнт підсилення максимальний. При відхиленні частоти уліво чи вправо від опір контуру зменшується через шунтуючу дію його індуктивності чи ємності. LC-контур представлено у наступному вигляді

Параметри контуру визначаються по наступним формулах:

- кругова частота

- характеристичний опір

- добротність.

Вибірковість резонансного підсилювача можна визначити по наступній формулі:

.

Вибірковість чисельно показує величину перевищення підсилення на резонансній частоті в порівнянні з підсиленням на деякій частоті перешкоди (звичайно на крайніх частотах смуги пропуску). Підвищення вибірковості при заданій частоті можна здійснити лише збільшуючи добротність контуру.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 487 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.011 с)...