Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Дії населення в осередках інфекційного ураження



Інфекційні захворювання виникають за наявності трьох основних чинниках: присутність джерела інфекції, сприятливих умовах для поширення збудників і сприйнятливості до захворювання людини. Метою застережливих заходів є пряма дезінфекція, локалізація осередку ураження і підвищення стійкості населення до захворювань.

Головним джерелом інфекції є хвора людина, тому потрібне раннє виявлення, негайна його ізоляція і госпіталізація. Для хворих виділяються окремі приміщення, які необхідно регулярно провітрювати. Особам, що здійснюють відхід, слід дотримувати заходи обережності (наприклад, носіння марлевих пов'язок) і особиста гігієна.

Необхідними застережливими заходами є екстрена і специфічна профілактика. Екстрена профілактика проводиться при виникненні небезпеки масових захворювань, коли вид збудника ще точно не визначений. Вона полягає в прийомі населенням антибіотиків, сульфаніламідних і інших лікарських препаратів. Засоби екстреної профілактики дозволяють значною мірою попередити інфекційні захворювання, а у разі їх виникнення полегшити їх течію. Специфічна профілактика - створення штучного імунітету шляхом запобіжних щеплень (вакцинації).

Підвищити стійкість населення до збудників інфекції можливо шляхом масової імунізації запобіжними вакцинами, введенням спеціальних сироваток або гамма-глобулінів.

Для попередження і послаблення інфекційних захворювань також рекомендується використовувати засоби, що містяться в аптечці індивідуальної АИ- 2.

При виникненні осередку інфекційного захворювання в цілях запобігання поширенню хвороб оголошується карантин або обсервація.

Люди, що знаходяться на території осередку інфекційного захворювання, повинні для захисту органів дихання користуватися ватно-марлевими пов'язками. Для короткочасного захисту рекомендується використовувати згорнуту в декілька шарів хустку або косинку, рушник або шарф. Доцільно користуватися накидками і плащами з синтетичних і прогумованих тканин, ватниками, гумовим взуттям, взуттям з шкіри або її замінників, шкіряними або гумовими рукавичками (рукавицями).

Захист продовольства і води полягає в створенні умов, що унеможливлюють їх контакту із зараженою атмосферою. Надійними засобами захисту можуть бути усі види тари, що щільно закривається. Водою з водопроводу і артезіанських свердловин дозволяється користуватися вільно, але кип'ятити її обов'язково.

В осередку інфекційного захворювання здійснюється дезінфекція, дезінсекція і дератизація.

Велику роль в попередженні інфекційних захворювань грає суворе дотримання правил особистої гігієни: миття рук з милом після роботи і перед їдою; регулярне обмивання тіла в лазні, ванні, під душем із зміною натільної і постільної білизни; систематичне чищення і струшування верхнього одягу і постільного приладдя; підтримка в чистоті житлових і робочих приміщень; очищення від бруду і пилу, обтирання взуття перед входом в приміщення; вживання тільки перевірених продуктів, кип'яченої води і молока, промитих кип'яченою водою фруктів і овочів, ретельно провареного м'яса і риби.






Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 382 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...