Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Стандарти дипломних робіт



Дипломні роботи являються кваліфікаційним навчально-науковими документами, що підтверджують придбання студентами теоретичних знань і практичних навичок в галузі права, необхідних для отримання диплому про вищу юридичну освіту магістра \ спеціаліста, а також самостійної практичної діяльності за спеціальністю "Правознавство".

Дипломні роботи оформлюються згідно з вимогами ДОСТ 7.32-81.

Титульна сторінка дипломної роботи оформляється згідно додатку 3.

Зміст складається з назв розділів, підрозділів, пунктів роботи з зазначенням сторінок. Назва розділів друкується симетрично, великими літерами. Заголовки підрозділів друкуються з абзацу (5 інтервалів) малими літерами (крім першої великої). Перенесення слів в заголовках не допускаються. Підкреслювати заголовки не потрібно. Розділи повинні мати порядкову нумерацію в межах всієї роботи і позначатись арабськими цифрами з крапкою в кінці. Номер підрозділу складається з номера розділу і підрозділу з крапками, наприклад, "2.3". Номер пункту відповідно додається до номеру підрозділу, наприклад, "2.3.1". Нумерація сторінок в роботі наскрізна, у верхньому правову кутку, включаючи список використаних джерел, додатків, починається з титульної сторінки, але номер сторінки на ньому не ставиться, тобто, на сторінці "2" розташовується зміст роботи, а вступ розпочинається з сторінки "3". Зразок оформлення змісту наведено в додатку 5.

Дипломна робота має бути надрукована на аркушах формата А4 (297 х 210 мм) шрифтом 14 пт Times New Roman через півтора інтервалу.

Рекомендований обсяг дипломної роботи - 70-90 сторінок, не враховуючи списку використаних джерел і додатків.

Додатки оформлюють як продовження дипломної роботи після списку використаних джерел, розміщують їх в порядку появи посилання у тексті.

Кожен додаток потрібно розпочинати з нової сторінки з зазна­ченням в правому верхньому кутку слова "Додаток". Якщо в роботі більше одного додатку, тоді їх нумерують послідовно арабськими цифрами (без знака №). Кожен додаток повинен мати змістовний заголовок. Роздрук з ЄОМ повинні відповідати формату А4.

Список використаних джерел повинен мати перелік наукових праць (монографій, статей тощо) і нормативних актів, використаних при виконанні роботи. Джерела розташовуються в алфавітному порядку.

Творче використовуйте наукові джерела - запозичення чужих думок без посилання на автора і списування не дозволяється.

Студент зобов¢заний з¢являтись на консультації самостійно, по виклику лаборантів кафедри чи безпосередньо керівника.

Студенти представляють для зауваження безпосередньо науковому керівнику чи передають їм через лаборантів кафедр проект дипломної роботи.

В недільний термін після подання керівникам, студенти отримують безпосередньо в них чи в лаборантів кафедр провірені дипломні роботи (глави, розділи, частини, чернетки і т. ін.) для доопрацювання, усунення недоліків, тощо.

Не пізніше 1 травня, поточного року, студенти здають лаборантам кафедр закінчену, оформлену згідно з нинішніми вказівками і переплетену роботу.

Робота вважається виконаною, якщо на неї є позитивний відгук керівника.

До захисту студент має право ознайомитись з відгуком наукового керівника на дипломну роботу та з рецензіями на дипломні роботи.

Студенти з’являються на захист робіт згідно розкладу (знаходиться у лаборантів кафедр і на дошках оголошення кафедр).Присутність на захисті всіх студентів, зазначених в розкладі, обов’язкова.

Реферат (бібліографічний) оформлюється згідно з додатком 4. При написанні реферату необхідно враховувати вимоги ДОСТ 7.9-77. Обсяг реферату повинен бути не менше 1200 знаків і не більше 2000 знаків (15-20 друкованих рядків). Структура реферату включає: відомості про кількість сторінок, додатків і використаних в роботі джерел; перелік ключових слів; об’єкт дослідження; мета роботи; отримані результати і їх но­визну; галузь застосування та впровадження. Якщо в роботі відсутні відомості про яку-небудь структурну частину реферату, то в ньому відображують тільки ті частини, що залишились, зберігаючи зазначену послідовність викладу.

Обов’язковими частинами дипломних робіт є:

1. Титульна сторінка

2. Реферат (бібліографічний)

3. Резюме іноземною мовою

4. Зміст

5. Вступ

6. Основна частина

7. Висновок

8. Список використаних джерел

9. Додатки (якщо є).

Переліченні частини включаються в роботу зі збереженням зазначеної послідовності. Також необхідно мати відгук керівника дипломної роботи та рецензію на дипломну роботу рецензента, що призначається.

2.2. Вибір теми та складання плану дипломної роботи

Важливим елементом у написанні дипломної роботи є вибір проблеми дослідження і його теми. Слід пам’ятати, що від правильного обрання теми та складеного плану залежить якість виконання роботи.

Тематика дипломних робіт розробляється на кафедрі навчаль­ного закладу і студенти вибирають із списку, що є на кафедрі, ту чи іншу тему. Але вони і самі можуть запропонувати тему роботи, виходячи з її актуальності, відповідності фахові, зі своїх наукових інтересів та сучасного стану розвитку наукових досліджень, визначальних для обраної проблеми. Новизна дипломної роботи може проявлятись у трьох рівнях:

а) перетворення загальновідомих даних або докорінна їх зміна відповідно до досліджуваної теми чи проблеми;

б) розширення, доповнення відомих даних у галузі кримінально-правових наук, без зміни їх сутності;

в) уточнення, конкретизація відомих даних, поширення відомих результатів на нову проблему, об'єкт, явище або систему.

Після вибору теми студент звертається до свого наукового керівника за порадою. Дуже важливо, коли він сам перед тим спробує розробити план своєї теми, добре обміркує і чітко уявить собі хід її виконання, враховуючи конкретні умови, в яких йому доведеться працювати. Це дасть можливість керівнику зважити і врахувати здібності студента, його підготовленість до ви­конання даної роботи, і зробити правильні висновки про те, яку йому надати допомогу саме там, де вона більш необхідна.

Дипломна робота може мати реферативний і дослідницький характер. У першому випадку робота має теоретичний характер і пишеться на основі аналізу й узагальнення ряду літературних джерел: монографій, брошур, статей, методичних рекомендацій і т.ін. Автор повинен взяти з літератури основний матеріал, який стосується проблеми, що вивчається, дати оцінку вивченим роботам, висловити свою точку зору; зв’язано, грамотно і логічно обґрунтувати обрану тему, зробити наукові або методичні висновки.

У другому випадку, коли робота має дослідницький характер, автор використовує як науково-методичну літературу, так і свої спостереження і факти, результати експерименту, якщо він проводився, може висувати власні гіпотези і т.д. Така робота повинна мати теоретичну частину (30-40 % від загального обсягу), аналіз і узагальнення наукових даних та висновки, і може бути зарахована як наукова робота.

До тем дипломних робіт та їх опрацюванню, згідно плану, ставляться такі вимоги:

Ø актуальність тематики, відповідність її сучасному стану правової науки та перспективи її розвитку, практичним завданням сучасної школи;

Ø вивчення та практичний аналіз монографічної і періодичної літератури по темі;

Ø вивчення та характеристика історії досліджувальної проблеми і її прак­тичного стану, а також передового юридичного досвіду (при наявності – й власного);

Ø чітка характеристика предмету, мети і методів дослідження, опис та аналіз проведених автором експери­ментів;

Ø узагальнення результатів, обґрунтування їх, вис­новки та практичні рекомендації.

Саме на ці вимоги слід звертати увагу при складанні плану дипломної роботи. Взагалі, починати формування плану роботи слід з аналізу наявної літератури. Згідно наявному матеріалу студент складає план роботи. Науковий керівник може запропонувати власний план роботи та рекомендувати до нього літературу, або скорегувати робочій план, складений студентом. Найголовніше при складанні плану дипломної роботи пам¢ятати, що саме план роботи відбиває провідні напрямки дослідження, тобто план не повинен містити дрібниць – це загальна структура дипломної роботи, тому план повинен всебічно окреслити найголовніші етапи роботи над опрацюванням теми дипломної роботи. План дипломної роботи повинен складатися з двох-чотирьох розділів та може мати складну структуру, поділяючись на пункти (підрозділи). План дипломної роботи повинен бути затверджений керівником роботи. Про всі зміни у плані студент повинен радитись зі своїм науковим керівником та отримувати його згоду на такі зміни.

Організація і контроль за процесом підготовки та захисту дипломних робіт покладається на завідуючу кафедри, а безпо­середнє керівництво за виконанням дипломної роботи здійснюється науковим керівником із числа викла­дацького складу кафедри.

Взагалі, проектом дипломної роботи називають основну частину роботи, але для її формування необхідно виконання роботи, що складається з певних етапів.

Процес написання дипломної роботи складається з наступних етапів:

І етап – вибір теми дослідження, визначення об’єкту, пред­мету та мети дослідження.

Правильне, наукове обґрунтоване визначення об’єкта дослідження – це не фор­мальна, а суттєва, змістовна наукова акція, яка покликана зорієнтувати самого дослідника на виявлення місця і значення предмета дослідження в більш цілісному і широкому понятті, яким є об’єкт дослідження. Але цього буде недостатньо, потрібно обов’язково дати змістовну характеристику, що дозволить забезпечити більш цілісний підхід до характеристики і вивчення основного предмета дослідження.

ІІ етап – дозволяє визначити завдання дослідження на основі проведеного літературного стану проблеми, яка вивчається під кутом зору його мети.

Для проведення літературного огляду по темі дослідження доцільно скласти план, який повинен відображати основний зміст огляду, а структура – форму його втілення.

ІІІ етап – включає відпрацювання основного питання, яке по­ставлено на розгляд в роботі, викладення змісту роботи згідно скла­деного плану. Всі структурні елементи плану повинні бути взаємопов’язані і логічно продовжувати один одного.

IV етап – включає літературне оформлення роботи та підготовку її до захисту.

Автору рекомендується скласти стислий план-конспект ро­боти, і відобразити в ньому основні проблемні питання, ключові слова, які використані в роботі, щоб швидко відновити слова, які ви­користані в роботі, щоб швидко відновити в пам’яті основні пи­тання представленої на захист роботи.

Після написання основної частини роботи – проекту диплома – студент здає його на перевірку своєму науковому керівникові, який коригує роботу та вказує на ті аспекти роботи, які необхідно допрацювати.

Якщо студент сумлінно виконує всі вимоги до написання дипломної роботи, то, за загальним правилом, він отримує відмінний результат.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 205 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...