Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Зняття платників з податкового обліку



Зняття платників з податкового обліку здійснюється у випадках:

- прийняття власником рішення про ліквідацію суб’єкта підприємницької діяльності;

- прийняття судом рішення про скасування державної реєстрації платника податків;

- банкрутства.

Для зняття з обліку, у разі прийняття власником рішення про ліквідацію, платнику податків - юридичній особі слід у 3-денний термін від дати прийняття рішення подати в орган державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на обліку, такі документи:

· заяву про зняття з обліку платника податків за ф. № 8-ОПП, дата якої фіксується в журналі за ф. № 6-ОПП;

· оригінал довідки за формою № 4 ОПП;

· копію розпорядчого документа (рішення) власника або органу, уповноваженого на те засновницькими документами про ліквідацію;

· копію розпорядчого документа про утворення ліквідаційної комісії;

· ліквідаційну картку органів державної статистики (для кожної філії за наявності у платника податків - юридичної особи філій).

Зняття з обліку фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності як платника податків здійснюється в порядку, відповідному для платників податків - юридичних осіб.

Особливістю є лише те, що після прийняття рішення про ліквідацію суб’єкт підприємницької діяльності подає до органу державної податкової служби такі документи:

· заяву про зняття з обліку платника податків за ф. № 8-ОПП, дата якої фіксується в журналі за ф. № 6-ОПП;

· оригінали документів, що видаються органами державної податкової служби платнику податків (свідоцтва, патенти, довідки за формою № 4-ОПП, інші довідки тощо).

Керівник органу державної податкової служби приймає рішення про звернення до суду із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом та у випадках:

· неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкової звітності;

· якщо установчі документи суперечать чинному законодавству;

· провадження діяльності, яка суперечить установчим документам та законодавству.

Після прийняття рішення судом такі платники знімаються з обліку органами державної податкової служби.

Підприємства-банкрути знімаються з обліку після затвердження ліквідаційного балансу ухвалою арбітражного суду, прийняття судом рішення про ліквідацію такого підприємства та визнання податкового боргу безнадійним.

При одержанні від платника податків заяви за ф. № 8-ОПП, а також на підставі інформації про порушення справи про банкрутство або звернення до суду з питання скасування державної реєстрації орган державної податкової служби у місячний термін приймає рішення про проведення документальної перевірки таких платників.

Після її закінчення, у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом, орган державної податкової служби знімає його з обліку. Зняття з обліку платника податків в органах державної податкової служби проводиться за наявності повідомлення від установи банку про закриття рахунків. Після завершення процедури зняття з обліку орган державної податкової служби складає довідку про зняття з обліку платника податків за ф. № 12-ОПП, яку надсилає до органів статистики та органів державної реєстрації.

Зняття з обліку платника фіксується в журналі за ф. № 6-ОПП, а відмітка про зняття платника з обліку вводиться в районний рівень Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб або Державного реєстру фізичних осіб

Якщо після проведеної перевірки платника податків встановлено факт заборгованості його перед бюджетами, орган державної податкової служби не знімає його з обліку, а підрозділи обліку та звітності складають повідомлення про наявність обов’язків зі сплати податків і зборів за ф. № 10-ОПП і надсилають його особі, відповідальній за погашення податкових зобов’язань або податкового боргу, що є такою відповідно до законодавства в разі ліквідації платника податків.

Особою, відповідальною за погашення податкових зобов’язань або податкового боргу платника податків у разі ліквідації платника податків, є:

· стосовно платника податків, який ліквідується - ліквідаційна комісія або інший орган, що проводить ліквідацію згідно із законодавством;

· стосовно філій, відділень, інших відокремлених підрозділів платника податків, які ліквідуються - такий платник податків;

· стосовно фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності - така фізична особа.

Тема 3. Облік податкових надходжень.

1. Порядок розрахунку та внесення сум податкових надходжень.

2. Організація обліку податків, зборів та обов'язкових платежів.

3. Особисті рахунки платників податків та порядок їх ведення

4. Облік нарахованих сум платежів

5. Облік надходження платежів до бюджету

6. Облік відстрочення, розстрочення податкових зобов'язань та штрафних санкцій





Дата публикования: 2015-04-09; Прочитано: 275 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...