Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Керування звуком за допомогою таймера



Для створення звуку за допомогою таймера необхідно виконати два кроки:

– необхідно запрограмувати таймер для генерації деякої частоти;

– направити вихід з таймеру на динамік. Таймер по команді зчитує сигнал генератора тактових імпульсів (маючих частоту 1,193 МГц) до тих пір, поки їх число не співпаде з числом, заданим нами (лічильник). Фактично таймер ділить тактову частоту на наше число, та створює вихідну частоту. В результаті таймер генерує сигнали, які створюють звук визначеної частоти, коли ми підєднуемо його до динаміка.

Лічильник і результуюча частота пов’язані між собою наступним відношенням:

частота = 1193180/лічильник.

Після обчислювання лічильника, що необхідний для тієї частоти звуку, яка нам потрібна (звукова), ми надсилаємо його в регістр таймера. Це робиться за допомогою трьох виводів у порти. Спочатку у порт 43Н надсилається значення В6Н, тим самим таймеру повідомляється, що йому надіслано лічильник. Потім в порт 42Н надсилається спочатку молодший, потім старший байти лічильника.

Після того, як ми запрограмували таймер, необхідно задіяти схеми динаміка. Динамік керується за допомогою РРІ та використовує порт 61Н. Динаміком використовується тільки два з восьми розрядів порту: розряди 0 та 1. Останні розряди використовуються для інших цілей, тому при роботі з динаміком ми не повинні змінювати їх.

Розряд 0 керує сигналом таймера, що використовується для роботи динаміка. Для того, щоб динамік працював від таймеру, обидва ці розряди повинні бути встановлені в 1.





Дата публикования: 2015-04-06; Прочитано: 346 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...