Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Види і категорії поштових відправлень



ІІ Ключові положення

Основною задачею поштового зв'язку є прийом, обробка, пересилання і доставка різних поштових відправлень. У системі державного поштового зв'язку існують наступні види поштових відправлень:

а) листи (прості, рекомендовані, з оголошеною цінністю);

б) поштові картки (прості рекомендовані);

в) бандеролі (прості, рекомендовані, з оголошеною цінністю);

г) посилки (звичайні, з оголошеною цінністю);

д) грошові перекази (поштові, телеграфні);

е) прямі поштові контейнери під пломбою (печаткою) відправника (звичайні, з
оголошеною цінністю).

Поштові відправлення, що приймаються і доставляються в межах країни називаються внутрішніми, а надходять через границю й адресуємі за рубіж, — міжнародними. Внутрішні поштові відправлення називають місцевими, якщо вони приймаються і доставляються в межах одного населеного пункту або в границях території, що обслуговується одним підприємством зв'язку. Інші поштові відправлення відносять до іногороднього.

У залежності від умов прийому, обробки, пересилання і вручення поштові відправлення підрозділяються на наступні категорії. Прості поштові відправлення (листи, поштові картки, бандеролі) приймаються без видачі квитанції, пересилаються без приписки до супровідних документів і вручаються адресатові без розписки. При прийомі рекомендованих листів, поштових карток, бандеролей відправникові видається квитанція, видача їх здійснюється під розписку одержувача, а в процесі пересилання оформляється супровідна документація. Листи, бандеролі, посилки, прямі контейнери з оголошеною цінністю, а також звичайні посилки і прямі контейнери відносяться до категорії страхових, тому що вони підлягають обов'язкової реєстрації в супровідних документах, при прийомі оформляється квитанція, а видача виробляється під розписку адресатові. Поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися з післяплатою, тобто при врученні з одержувача стягується сума накладеного платежу і пересилається переказом за адресою, зазначеною відправником. Грошові перекази підрозділяються на прості і електроні. Реєструємі поштові відправлення, крім прямих контейнерів, можуть прийматися з повідомленням про вручення (простим, замовленим), яким підприємство зв'язку доводить до відома відправника коли і кому вручене поштове відправлення. Листа з оголошеною цінністю, рекомендовані листи і картки з замовленим повідомленням про вручення,адресовані громадянам на будинок, можуть прийматися з оцінкою «вручити особисто». Посилки, цінні листи і бандеролі по окремих напрямках можуть прийматися до пересилання по системі прискореної пошти «Експрес». Письмові повідомлення, схеми, креслення, малюнки, таблиці, діаграми і т.п. можуть передаватися по каналах зв'язку з використанням служби «Електронна пошта». Авіовідправлення приймаються для перевезення повітряним транспортом на всьому шляху пересилання або на окремих його ділянках. Для окремих відправників і одержувачів установлені наступні розряди поштових відправлень: урядові, службові, військові.





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 6748 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...