Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Призначення покарання



Семінарське заняття - 4 години

Семінарське заняття № 1

Питання для підготовки семінарського заняття

1. Загальні правила призначення покарання.

2. Обставини, які пом’якшують покарання.

3. Обставини, які обтяжують покарання.

4. Призначення покарання більш м’якого, ніж передбачено законом.

5. Правила призначення покарання за сукупністю злочинів.

6. Правила призначення покарання за сукупністю вироків.

Завдання для самостійної роботи.

Вирішить практичні завдання.

1. Диков вчинив умисне вбивство з хуліганських мотивів (ч. 2 ст. 115 КК) і грабіж (ч. 1 ст. 186 КК). Суд призначив С. покарання у виді позбавлення волі 18 років. Адвокат оскаржив вирок суду. Чи може суд призначити покарання більш суворе ніж це передбачено відповідними статтями Особливої частини КК?

2. Попов займався незаконною лікувальною діяльністю (ст. 138 КК). За вироком суду його було засуджено на 3 роки позбавлення волі. Адвокат подав скаргу з проханням призначити Попову покарання більш м’яке, ніж передбачено законом. За які злочини суд не може призначити більш м’яке покарання?

3. У вироку суду було зазначено, що однією з обставин, що пом’якшує покарання, є вчинення злочину особою вперше. Чи може суд при призначенні покарання визнати такими, що його пом’якшують, і інші обставини, не зазначені у КК?

4. 18- річний Володимир, перебуваючи в стані наркотичного сп’яніння, вчинив крадвжку в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 185 КК) разом з 14-річним Ігорем. Яка обставина, що обтяжує покарання, передбачена ст. 67 КК, може бути поставлена у вину Володимиру?

5. Роман вчинив злочин з наступними обтяжуючими покарання обставинами: з особливою жорстокістю, з тяжкими наслідками і загальнонебезпечним способом. Яку обставину, що обтяжує покарання, суд може не визнати такою?

Семінарське заняття № 2

Питання для підготовки семінарського заняття

1. Визначить за сутністю такі принципи призначення покарання як - гуманізм, індивідуалізація та справедливість покарання.

2. Охарактеризуйте зміст такого правила призначення покарання як "призначення покарання відповідно до положень санкції статті Особливої частини КК та положень Загальної частини КК".

3. Чи справляють вплив на обсяг кримінальної відповідальності обставини, які пом’якшують або обтяжують відповідальність, якщо вони визначені у складі злочину?

4. Які існують підстави для призначення більш м’якого покарання ніж передбачено законом?

5. У яких випадках суди вирішують питання щодо призначення покарання за незакінчений злочин?

6. Який існує порядок та умови призначення покарання за незакінчений злочин?

7. У яких випадках суд вирішує питання щодо призначення покарання співучасникам?

8. Який існує порядок та умови призначення покарання співучасникам?

9. Що має гарантувати справедливе покарання у разі вчинення незакінченого злочину, або злочину, вчиненого у співучасті?

Завдання для самостійної роботи.

Вирішить практичні завдання.

1. Особа вчинила крадіжку (ч. 1 ст. 185 КК), а потім, через місяць, здійснила розбійний напад (ч. 1 ст. 185 КК). Чи може суд при призначенні покарання визнати таку сукупність злочинів обставиною, яка обтяжує покарання?

2. Лисенко вчинив умисне вбивство в стані сильного душевного хвилювання, викликаного тяжкою образою з боку потерпілого (ст. 116 КК). Чи може суд враховувати як пом’якшуючу покарання аналогічну обставину (вчинення злочину під впливом сильного душевного хвилювання), передбачену ст. 66 КК?

3. Романов був засуджений за шахрайство (ч. 2 ст. 190 КК) на 2 роки позбавлення волі. Під час відбування покарання Романовим слідчим ОВС була доведена його вина у вчиненні вимагання (ч. 1 ст. 189 КК). За якими правилами буде призначено покарання?

4. Особа вчинила шахрайство з фінансовими ресурсами (ч. 2 ст. 222 КК) і службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК). За перший злочин суд призначив покарання - 3 роки позбавлення волі, за другий - обмеження волі на 1 рік. Призначаючи покарання за сукупністю злочинів, суд застосував принцип повного складання призначених покарань. Який розмір покарання призначив суд?

5. За один злочин особі було призначено покарання у виді сплати штрафу в розмірі 1700 грн., за інший - вона позбавлена права займатися комерційною посередницькою діяльністю на 2 роки. Як суд повинен призначити остаточне покарання за сукупністю злочинів?

6. Які є відмінності при призначенні покарання за сукупністю вироків та сукупністю злочинів?

Тема реферату:

"Порядок призначення покарання за кримінальним законодавством іноземних держав"

Л ітература до теми.

1. Бобылева И.Ю. Длительные сроки лишения свободы. - М., НИИ МВД РФ, 1992.

2. Ищенко А.В. Назначение наказания по уголовному кодексу Росийской Федерации. - М., Юрлитинформ, 2002. - 160 с.

3. Кримінальний кодекс України. К., Юрінком, 2001. - Статті 65 - 72.

4. Коржанський М.Й. Кримінальне право і законодавство України. Частина Загальна. - Київ, Атіка, 2001. - С. 376 - 390.

5. Кримінальне право України. - Загальна частина. Під ред. М.І. Бажанова, В.В. Сташиса, В.Я. Тація. - Київ - Харьків, Юрінком, 2001. - С.318 - 342.

6. Кримінальне право України. Загальна частина. Під ред. П.С. Матишевського, П.П. Андрушка, С.Д. Шапченка. - Київ, Юрінком, 1998. - С. 368 - 391.

7. Кримінальне право України. Загальна частина. Під ред. Кондратьєва Я.Ю. - Київ, 2002. - С. 306 - 343.

8. Кримінальне право України. Тестові завдання з відповідями. За ред. В.І. Осадчого. - Київ, 2002. - С. 54 - 58.

9. Козлов А.П. Уголовно-правовые санкции. - Красноярск, 1989.

10. Лесниевски-Костарева Т.А. Дифференциация уголовной ответственности. - М., Норма, 2000.

11. Меркулова В.О. Жінка як суб’єкт кримінальної відповідальності. - Одеса, ОЮІ НУВС, 2003. - С. 155 - 174.

12. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року. Під ред. М.І. Мельника, М.І. Хавронюка. - Київ, "Каннон", "А.С.К.", 2001. - С. 160 - 177.

13. Постанова Пленуму Верховного Суду України (№ 22 від 22.12.95 із змінами та доповненням від 03.12.97 та 26.05.99) "Про практику призначення судами кримінального покарання" // Збірник Постанов Пленуму Верховного Суду України в кримінальних справах. - Харків, "Одіссей", 2000.

14. Становский М.Н. Назначение наказания. - Санкт-Петербург, Юридический центр Пресс, 1999.





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 566 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...