Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Задач 7



Один з учасників товариства відступив свою частку іншому учаснику. Документи про реєстрацію цих змін в установчих документах товариства були надані державному реєстратору лише рік потому. Державний реєстратор відмовив у реєстрації змін в установчих документах, посилаючись на те, що зміни подані із пропуском строку.

Чи правомірні дії реєстратора?

Протягом якого часу зміни до установчих документів повинні були бути подані на реєстрацію?

Які наслідки пропуску цього строку?

З якого моменту другий учасник вважається таким, що набув прав на частку першого учасника?

Чи може перший учасник скасувати передачу своєї частки другому учаснику до реєстрації відповідних змін?

Задача 8

Чотири громадянина вирішили створити товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). 15 жовтня 2006 р. вони провели збори засновників, на яких були розглянуті питання: назва ТОВ, місце його розташування, види діяльності, розмір статутного фонду, органи управління, а також затвердження проекту статуту.

20 жовтня цього ж року статут ТОВ, реєстраційна картка та квитанція про сплату реєстраційного збору рекомендованим листом з описом вкладеного було направлено Державному реєстратору до міськвиконкому м. Харкова.

28 жовтня 2006 р. засновники отримали повідомлення про відмову в проведенні державної реєстрації. Їм було запропоновано направити до реєстраційного органу свого представника для виправлення недоліків Окрім цього, в повідомленні зазначалося, що для реєстрації вони повинні подати папку, конверти з марками, папір та сплатити місцевий реєстраційний збір до Фонду допомоги дітям-сиротам.

Які порушення допущені в наведеній ситуації?

Чи правомірні дії працівників міськвиконкому?

Задача 9

Між фірмою “БАСТА” (замовником) та ТОВ “Будспок” (підрядником) було укладено угоду про розробку конструкторської документації. Як з'ясувалося пізніше, на момент укладення цієї угоди державну реєстрацію товариства не було здійснено, проте зобов'язання за угодою були виконані товариством після його державної реєстрації: конструкторську документацію передано замовникові на підставі відповідного акту і вартість відповідних робіт замовником оплачено.

Державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом про визнання недійсною угоди, посилаючись на укладання цієї угоди до моменту державної реєстрації товариства і вважаючи її такою, що суперечить інтересам держави і суспільства.

З якого моменту ТОВ “Будспок” набуває прав юридичної особи?

Які правові наслідки укладення угод до моменту державної реєстрації?

Яке значення має в ситуації, що розглядається, факт виконання товариством угоди після державної реєстрації?

Яке рішення має прийняти господарський суд?

Задача 10

У Харкові діє підприємство з іноземними інвестиціями “Вентрі”, зареєстроване в 1998 році, в статутному фонді якого міститься іноземна інвестиція в розмірі 100% статутного фонду. Засновники звернулись до органу державної реєстрації з необхідними документами для перереєстрації вказаного підприємства у зв’язку зі зміною організаційно-правової форми із ЗАТ на ВАТ. Однак орган державної реєстрації відмовив у перереєстрації, обґрунтувавши свою відмову необхідністю привести установчі документи у відповідність діючому законодавству і визначити організаційно-правову форму підприємства як іноземне підприємство.

Чи правомірна відмова органу державної реєстрації в перереєстрації ПзІІ “Вентрі”?

Задача 11

25 серпня 2006 р. було створено та зареєстровано у встановленому порядку ТОВ “Вікінг”. У січні 2007 р. виникла необхідність зміни юридичної адреси товариства, окрім цього до його складу були прийняті нові учасники.

Які дії необхідно здійснити засновникам товариства?

Задача 12

Громадянка Панченко О. П. вирішила стати приватним підприємцем. Для проходження процедури державної реєстрації вона подала до районної держадміністрації письмову заяву (реєстраційну картку), копію паспорта та документ про сплату реєстраційного збору. Через тиждень після подачі вказаних документів Панченко отримала повідомлення про відмову в проведенні державної реєстрації (підстави відмови не вказувалися).

Чи є правомірними дії державного реєстратора?

Що має зробити Панченко О. П. для того, щоб стати підприємцем?





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 1244 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...