Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Структура, обсяг і зміст курсової роботи



курсова робота повинна бути логічно побудованою і бути цілісним і завершеним самостійним дослідженням. В роботі необхідно стисло, логічно і аргументовано викладати зміст і результати досліджень, уникати загальних слів, бездоказових тверджень, тавтології.

Визначальними ознаками курсової роботи має бути дослідницький характер, самостійність, практична спрямованість (цінність). Робота має ґрунтуватись на логічності, аргументованості та обґрунтованості концепцій.

Дослідницький характер. Робота не повинна носити компілятивний характер або бути переказом нормативного матеріалу чи коментарю до нього, а обов'язково містити власний аналіз автора, відображати його погляд на досліджувану проблему. Цьому в значній мірі має сприяти наявність в роботі аналітичних матеріалів, розумне поєднання теорії і фактичних матеріалів. Конкретні приклади (матеріали правозастосовчої практики) повинні підкріпляти теоретичні положення.

Обов'язковою вимогою до роботи є її практична спрямованість. Сутність цієї вимоги в тому, що теоретичні положення роботи мають бути пов'язані з реальними практичними завданнями і проблемами, що потребують свого вирішення у сфері правового регулювання економіки України. Результати проведеного дослідження обов'язково мають представляти практичну цінність і відповідати на питання: „Де і як вони можуть бути використані на практиці?”

Самостійність наукового дослідження є надзвичайно важливою вимогою. Дипломна робота виконується студентом самостійно під керівництвом наукового керівника.

Назва курсової роботи повинна бути, по можливості, короткою, відповідати обраній спеціальності та суті вирішеної

наукової проблеми (завдання), вказувати на мету дослідження і його завершеність. Іноді для більшої конкретизації до назви слід додати невеликий (4-6 слів) підзаголовок. Назва теми роботи не повинна містити загальних положень, а прямим чином вказувати на проблему, яка розв'язується в її межах. Слід також уникати в назві ускладнених оборотів псевдонаукового вигляду, таких як «Дослідження проблем...».

Тема курсової роботи у формі науково-практичного дослідження знаходить своє відображення та розкриття у змісті, який складається із вступу, основної частини, висновків, списку використаних джерел і додатків.

Загальний обсяг курсової роботи (без додатків) повинен становити 45-55 сторінок машинописного тексту на папері

Структура курсової роботи має бути складною і обов'язково включати: вступ, три-чотири розділи (кожен з яких нараховує не менш як два підрозділи), висновки, список використаних джерел. До роботи можуть додаватися додатки.

Курсова робота має містити:

1. Титульний аркуш,

2. Анотація,

3. Зміст (що відтворює план, затверджений науковим керівником),

4. Перелік умовних позначень (при необхідності),

5. Вступ,

6. Основну частину (яка складається з 3-4 розділів),

7. Висновки,

8. Список використаних джерел.

9. Додатки (не є обов'язковою складовою),

Анотація до роботи розміщується після завдання на роботу перед її змістом. Анотація містить основні ідеї та висновки роботи.

Анотація складається за формою, яка має такий зміст:

· прізвище та ініціали студента;

· назва роботи;

вид роботи (курсова, дипломна)

· спеціальність (шифр і назва);

· навчальний заклад;

· місто, рік;кількість сторінок роботи, кількість додатків;

· основні ідеї, результати та висновки роботи;

· ключові слова

Викладення матеріалу в анотації повинно бути стислим і точним.

Після анотації наводять ключові слова. Ключовим словом називається слово або стійке словосполучення із тексту курсової роботи, яке з точки зору інформаційного пошуку несе смислове навантаження. Загальна кількість ключових слів повинна бути не меншою трьох і не більшою десяти. Ключові слова подають у називному відмінку, друкують в рядок через кому.

Обсяг – до 0,5 сторінки комп'ютерного тексту (до 1200 друкованих знаків).

У змісті (плані) роботи, що подається в розгорнутому вигляді, вказуються назви всіх частин роботи із зазначенням початкової сторінки кожного: всіх розділів і підрозділів, вступу, висновків, списку використаних джерел та, за наявності, додатків. Сторінка зі змістом (структурою) курсової роботи розміщується безпосередньо за титульним аркушем; структура за обсягом не має перевищувати 1-2 стандартні машинописні сторінки. Назви розділів і підрозділів у змісті роботи мають бути тотожними до тих, що наведені по тексту роботи.

Вступ

У вступі розкривається сутність і стан наукової проблеми (завдання) та її значущість, підстави і вихідні дані для розробки теми, обґрунтування необхідності проведення дослідження.

Необхідно висвітлити такі аспекти в наступній послідовності:

· актуальність теми. Критичний аналіз та порівняння з відомими розв'язаннями проблеми (наукового завдання) обґрунтовують актуальність та доцільність роботи для розвитку відповідної галузі науки чи практики застосування відповідного законодавства. Висвітлення актуальності та ступеня розробки проблеми не повинно бути багатослівним. Досить кількома реченнями висловити головне - сутність проблеми.

· ступінь розробленості проблеми, яка досліджується, в юридичній літературі та на практиці;

· мета і завдання дослідження. При формулюванні мети курсової роботи відображають орієнтацію на кінцеві результати дослідження та розробку рекомендацій. Не слід формулювати мету як "Дослідження...", "Вивчення...", тому що ці слова вказують на засіб досягнення мети, а не на саму мету. Завдання роботи - це комплекс питань, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети. Рекомендується формулювати завдання як: "узагальнити..;", "проаналізувати...", "розробити...", "виявити залежності...", "здійснити порівняння (оптимізацію)..." тощо.

· об'єкт і предмет дослідження. Об'єкт дослідження - це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію і обране для вивчення. Предмет дослідження - це окремий напрямок (складова частина) процесу, явища, який визначає тему курсової роботи і відповідає об'єкту дослідження. Об'єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і окреме. В об'єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на нього спрямована основна увага студента, оскільки предмет дослідження визначає тему роботи, яка визначається на титульному аркуші як її назва.

· методи дослідження. Подають перелік використаних методів дослідження для досягнення поставленої в роботі мети та розв'язання поставлених при виконанні курсової роботи задач. Перераховувати їх треба не відірвано від змісту роботи, а коротко та змістовно визначаючи, що саме досліджувалося тим чи іншим методом. Це дасть змогу пересвідчитися в логічності та прийнятності виробу саме цих методів.

· наукова новизна одержаних результатів. Формулюючи нові науково-прикладні положення (рішення), необхідно показати відмінність одержаних результатів від відомих раніше, описати ступінь новизни (вперше одержано, удосконалено, дістало подальший розвиток).

· особистий внесок. У разі використання спільних з викладачами ідей або прикладних розробок, студент повинен відзначити цей факт у курсовій роботі із обов'язковим зазначенням конкретного особистого внеску в ці ідеї (розробки). Формулюється особистий внесок таким чином: "Особисто

·

автором курсової роботи віднайдено (запропоновано, розроблено)..."

· апробація результатів роботи (за її наявності). Вказується, на яких конференціях, наукових семінарах, симпозіумах, нарадах або в яких наукових статтях оприлюднені результати досліджень, що включені до курсової роботи.

Можливим є посилання на участь у виконанні науково-дослідної теми кафедри правознавства.

Обсяг вступу має становити 2-4 стор.





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 377 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...