Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Перевірка ваговимірювального устаткування



Усі види вимірювального устаткування періодично проходять технічний огляд і контрольні іспити на точність, чутливість, стійкість і сталість показань для з'ясування їхньої придатності до експлуатації. Під час технічного огляду перевіряють чистоту і справність вагів. При контрольних іспитах звіряють міру і показання вагів зі зразковими (виявлені відхилення не повинні перевищувати припустимих похибок). Прилади, що мають відхилення понад установлені стандартами при­пустимі похибки ремонтують чи списують як непридатні до експлуатації. Перевірка ваговимірювального устаткування здійснюється представ­ником фірми "РОСТЕСТ". На пломбі ставиться рік таврування і зірочка.

Перевірка настільних циферблатних вагів. Перед перевіркою з'ясовують справність вагів: вони повинні мати добре укріплені шкали, чіткий циферблат. Стрілки шкал мають бути на одному рівні, плавно переміщатися уздовж циферблата і зупинятися після трьох-чотирьох коливань. Ваги повинні бути встановлені строго за рівнем.

Чутливість рівня перевіряють, підкладаючи під рівнобіжні гвинтові ніжки металеву пластину товщиною 1 мм: пухирець рівня має зміститися на 1 мм.

Стійкість вагів перевіряють, виводячи їх із рівноваги: стрілка має плавно повернутися на нульову поділку, між нею і початком шкали циферблата не повинно бути видимого зазору.

Точність і сталість вагів перевіряють у ненавантаженому стані на найбільшу межу зважування і на 1/10 найбільшої межі. На гирьову і товарну площадки встановлюють зразкову гирю, що відповідає масі у восьми положеннях - стрілка повинна залишатися на нулі.

Чутливість вагів перевіряють, встановлюючи на товарну пло­щадку зразкову гирю і додаючи до неї вантаж, маса якого дорівнює найменшій поділці шкали: стрілка повинна відхилитися на одну поділку. Перевірка точності вагів у межах шкали здійснюється послі­довним розміщенням на товарній площадці гир масою 500 г, 1 кг: стрілка повинна показувати відповідну масу.

Перевірка товарних вагів. Спочатку перевіряють, чи стоять ваги горизонтально. Стійкість перевіряють, виводячи ненавантажені ваги з рівноваги, після декількох коливань покажчики рівноваги повинні повернутися у вихідне положення.

Точність і сталість вагів перевіряють на 1/10 найбільшої межі зважування у п'ятьох положеннях (у центрі і по кутах платформи).

Для цього на платформу і гиреутримувач поміщають зразкові гирі відповідної маси. Якщо покажчики рівноваги не збігаються, то на платформу додають (чи знімають) вантаж-допуск, рівний 0,02% найбільшої межі зважування ваг: коромисло має урівноважити рівно­вагу чи відхилитися у протилежну сторону не менш ніж на 5 мм.

Перевірка електронних вагів. Перед роботою на вагах здійснюється технічний огляд усіх складових частин вагів.

Чутливість рівня перевіряють, підкладаючи під рівнобіжні гвинтові ніжки металеву пластину товщиною 1 мм: пухирець рівня має зміститися на 1 мм.

Для перевірки системи тарокомпенсації на товарну площадку кладуть вантаж вагою 3 г і натискають на кнопку тарокомпенсатора. На табло мають з'явитися нулі - "0000". Допускаються показання "0001". Після зняття вантажу і натискання на кнопки тарокомпенса­тора знову повинні з'явитися нулі. Чутливість перевіряють, ставлячи на площадку гирю масою 500 г у чотирьох різних точках: показання вагів повинні у будь-якій точці дорівнювати 500 г. Похибка у кожній точці не повинна перевищувати ± 2 г.

Перевірка торгових гир здійснюється на зразкових вагах і за допомогою зразкових гир. Якщо гиря, що перевіряється, важча за зразкову, то до зразкової гирі додають вантаж-допуск, рівний допустимій похибці. Якщо гиря, що перевіряється, легша чи важча за зразкову (більша за допустиму похибку), то її вилучають.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 3689 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...