Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальна характеристика методів дослідження і розрахунку точності механічної обробки



Відомі три методи дослідження і розрахунку точності механічної обробки: розрахунково-аналітичний, Імовірнісно-статистичний, та розрахунково-статистичний.

Суть розрахунково-аналітичного методу полягає в оцінюванні точності за аналітичними або емпіричними формулами для суворо визначених умов виконання технологічного процесу.

Перевагою цього методу є врахування фізичних явищ у розглядуваному процесі з виявленням причин утворення похибок.

Недолік цього методу полягає у відсутності необхідних розрахункових формул для різноманітних конкретних процесів, що обмежує його практичне використання.

Суть ймовірнісно-статистичного методу полягає в тому, що на базі експериментальних досліджень встановлюється зв’язок між випадковою похибкою та факторами, що впливають на її появу та межи змінювання цієї випадкової похибки. Переваги методу – його універсальність, тобто його можна застосувати для дослідження будь-яких параметрів якості виробів. Недолік цього методу в тому, що практично неможливо встановити причини утворення похибок.

Розрахунково-статистичний метод заснований на використанні переваг ймовірнісно-статистичного і розрахунково-аналітичного методів. Цей метод, як надто гнучкий, дозволяє визначити похибку процесу шляхом оцінки його окремих складових розрахунковим або статистичним шляхом. При нестачі розрахункових даних цей метод переважно носить імовірнісно-статистичний характер. Разом з тим, окремі складові похибок можуть бути розраховані аналітично.

Далі розглянемо розрахунок похибок, що виникають під час механічної обробки розрахунково-аналітичним методом.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 275 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...