![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛУЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА
Методичні вказівки до практичних занять для студентів
спеціальності 6.090603 “Електротехнічні системи електроспоживання” напряму 6.090600 “Електротехніка”
Усіх форм навчання
Редакційно-видавничий відділ
Луцького державного технічного університету
ЛУЦЬК 2007
УДК 621.81
ББК 34.42
Технічна механіка. Методичні вказівки до практичних занять для студентів спеціальності 6.090603 “Електротехнічні системи електроспоживання” напряму 6.090600 “Електротехніка” усіх форм навчання / М.М. Толстушко. – Луцьк: Ред.-вид. відділ ЛДТУ, 2007. – 48 с.
У методичних вказівках подано умови задач, які пропонуються студентам спеціальності 6.090603 “Електротехнічні системи електроспоживання” для розв’язування на практичних заняттях із дисципліни “Технічна механіка”. Кожна задача містить п’ять варіантів вихідних даних. Для кожної задачі наведено типовий приклад її розв’язання з викреслюванням розрахункової схеми. Методичні вказівки відповідають затвердженій робочій навчальній програмі дисципліни “Технічна механіка”.
Укладач:
Микола Миколайович Толстушко, доцент кафедри теорії механізмів машин і деталей машин (ТММ і ДМ), кандидат технічних наук
Рецензент:
Гедаль Абрамович Хайліс, професор кафедри обладнання переробних виробництв Луцького державного технічного університету, доктор технічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України
Відповідальний за випуск:
Микола Павлович Ярошевич, завідувач кафедри ТММ і ДМ, професор, доктор технічних наук
Затверджено науково-методичною радою ЛДТУ, протокол №5 від 23.01.2007р.
Рекомендовано до друку науково-методичною радою ННВ ІІ та ІТ ЛДТУ, протокол № 5 від 17.01.2007р.
Затверджено на засіданні кафедри ТММ і ДМ, протокол № 5 від 30.12.2006р.
ЗМІСТ
Передмова.…………..........................................................................................…..... 4
1. Загальні вказівки до розв’язування задач........................................................ 5
2. Умови задач з варіантами вихідних даних та приклади їх розв’язання.... 6
Список літератури ……………….............................................................................. 44
ПЕРЕДМОВА
Викладання дисципліни “Технічна механіка” має на меті розвиток у студента інженерного мислення з точки зору вивчення та вдосконалення сучасних методів, правил та норм розрахунку й конструювання деталей і машин загального призначення.
У процесі відшукання складних інженерних рішень далеко не все може бути формалізовано. Тому потрібно розвивати інженерні підходи, у тому числі вміння синтезувати попередній досвід, знаходити нові ідеї, моделювати з використанням аналогів. Розвиткові цих якостей у великій мірі сприяє дисципліна “Технічна механіка”, яка базується на основах таких дисциплін, як: “Теоретична механіка”, “Опір матеріалів”, “Теорія механізмів і машин” і “Деталі машин”. Перехід від формальної логіки теоретичних дисциплін до евристичної діяльності бакалавра є однією із складових того важливого якісного стрибка, який належить здійснити студенту під час вивчення дисципліни “Технічна механіка”.
Метою викладання дисципліни “Технічна механіка” є надання знань для створення розрахункових схем механізмів, розвиток у фахівців навичок для самостійного вирішування технічних задач, надання знань та вмінь необхідних для проведення розрахунків елементів машин і механізмів на міцність та жорсткість. Задачі вивчення дисципліни “Технічна механіка” полягають у засвоєнні студентом методів, правил та норм конструювання деталей і машин, виходячи із заданих умов їх роботи у виробництві, що забезпечували б надання деталям найвигідніших форм та розмірів, вибір найраціональніших матеріалів, ступеня точності та шорсткості поверхонь, призначення технічних умов виготовлення деталей і машин.
В ЛДТУ курс “Технічна механіка”, який читається студентам спеціальності 6.090603 “Електротехнічні системи електроспоживання”, логічно розділений на дві частини. Викладання першої частини курсу, яка складається з елементів теоретичної механіки та опору матеріалів, забезпечується кафедрою “Технічна механіка”. Друга частина курсу, що складається з елементів теорії механізмів і машин та деталей машин, викладається на кафедрі теорії механізмів машин і деталей машин. Вивчення другої частини курсу супроводжується розв’язанням певної кількості задач.
Дата публикования: 2015-04-06; Прочитано: 328 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!