Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 9. Підприємницькі товариства



Лекція – 2 годин

План лекції

1. Господарські товариства:

а) загальні положення про господарські товариства;

б) повне товариство;

в) командитне товариство;

г) товариство з обмеженою відповідальністю;

д) товариство з додатковою відповідальністю;

е) акціонерне товариство.

2. Виробничий кооператив.

Зміст лекції

Поняття та види господарських товариств. Учасники господарського товариства. Майно господарського товариства. Права учасників господарського товариства. Обов’язки учасників господарського товариства. Залежне господарське товариство.

Поняття повного товариства. Засновницький договір повного товариства. Управління повним товариством. Ведення справ повного товариства. Розподіл прибутку та збитків повного товариства. Відповідальність учасників повного товариства за його зобов’язаннями. Зміни у складі учасників повного товариства. Вихід з повного товариства. Передання учасником частки (її частини) у складеному капіталі повного товариства. Виключення зі складу учасників повного товариства. Вибуття з повного товариства. Розрахунки у разі виходу, виключення та вибуття з повного товариства. Звернення стягнення на частину майна повного товариства, пропорційну частці учасника товариства у складеному капіталі. Ліквідація повного товариства

Основні положення про командитне товариство. Засновницький договір командитного товариства. Учасники командитного товариства. Управління командитним товариством. Права та обов’язки вкладника командитного товариства. Відповідальність вкладника командитного товариства. Ліквідація командитного товариства.

Поняття товариства з обмеженою відповідальністю. Учасники товариства з обмеженою відповідальністю. Договір про заснування товариства з обмеженою відповідальністю. Статут товариства з обмеженою відповідальністю. Статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю. Управління товариством з обмеженою відповідальністю. Контроль за діяльністю виконавчого органу товариства з обмеженою відповідальністю. Перехід частки (її частини) учасника у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю до іншої особи. Вихід учасника із товариства з обмеженою відповідальністю. Звернення стягнення на частину майна товариства з обмеженою відповідальністю, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі. Ліквідація товариства з обмеженою відповідальністю.

Поняття товариства з додатковою відповідальністю

Поняття акціонерного товариства. Створення акціонерного товариства. Статут акціонерного товариства. Статутний капітал акціонерного товариства. Збільшення статутного капіталу акціонерного товариства. Зменшення статутного капіталу акціонерного товариства. Обмеження щодо випуску цінних паперів та щодо виплати дивідендів. Загальні збори акціонерів. Наглядова рада акціонерного товариства. Виконавчий орган акціонерного товариства. Аудиторська перевірка.

Виробничий кооператив. Поняття виробничого кооперативу. Установчі документи виробничого кооперативу. Майно виробничого кооперативу. Припинення членства у виробничому кооперативі і перехід паю.

Самостійна робота – 4 годин

Ознайомитись із планом семінарського заняття, питаннями, що належать до цієї теми.

Опрацювати конспект лекції з даної теми.

Опрацювати рекомендовану для вивчення теми літературу, законспектувати окремі положення, що стосуються питань теми, або зробити нотатки, групуючи їх за певними ознаками.

Рекомендується зробити у робочому зошиті план відповіді на кожне питання, яке виноситься на розгляд під час семінарського заняття.

Ознайомитись з переліком запропонованих тем рефератів.

Самостійно розглянути наступні питання:

1. Зміст установчих документів підприємницьких товариств.

При вивчені даного питання слід визначитися з поняттям підприємницьких товариств та їх видами. Проаналізувати положення Закону України „Про господарські товариства” від 19 вересня 1991 року та Цивільного кодексу України в частині змісту установчих документів підприємницьких товариств. Звернути увагу на те, що в залежності від виду юридичної особи до умов, які повинні бути закріплені в статуті та засновницькому договорі пред'являються різні вимоги щодо змісту даних установчих документів.

2. Порядок створення господарського товариства.

Розглянути положення ст.1 Закону України „Про господарські товариства”, де дається визначення господарських товариств та охарактеризувати ознаки у відповідності до яких підприємств, установи, та організації визнаються господарськими товариствами. Учасниками господарських товариств можуть бути юридичні та фізичні особи. Слід звернути увагу на те, що законом може бути заборонена чи обмежена участь окремих категорій громадян у господарських товариствах, за винятком відкритих акціонерних товариств.

Семінарське заняття – 2 годин

Питання

1. Господарські товариства:

1.1 загальні положення про господарські товариства;

1.2 повне товариство;

1.3 командитне товариство;

1.4 товариство з обмеженою відповідальністю;

1.5 товариство з додатковою відповідальністю;

1.6 акціонерне товариство.

2. Виробничий кооператив.

Мета заняття: закріпити знання слухачів щодо поняття підприємницьких товариств, поняття та видів господарських товариств, їх ознак, поняття виробничого кооперативу та членство в ньому.

Завдання для самостійної роботи:

1. Письмово:

- скласти схему “Різновиди підприємницьких товариств”;

- скласти порівняльну таблицю основних ознак господарських товариств;

- розв’яжіть задачу:





Дата публикования: 2014-10-23; Прочитано: 767 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...