Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Товари короткочасного використання



Товари короткочасного використання повинні бути доступними для споживача (маєть­ся на увазі, що торгові заклади, де продаються ці товари, мають бути розташовані в зручному місці і працювати за зручним для покупця графіком). При цьому торгова націнка має бути невеликою, а реклама та інші заходи щодо формування споживчих переваг повинні мати досить активний характер.

2) залежно від поведінки та звичок покупців:

- товари повсякденного попиту, купівля яких відбувається часто без роз­думів, без докладання значних зусиль на їх порівняння і купівлю (зубна
щітка, хліб, журнал):

- товари постійного попиту (купуються регулярно) – купуються з однаковою періодичністю середньостатистичним покупцем

- товари імпульсивної купівлі (купуються незаплановано — гумка, цигарки);

Товари імпульсивної купівлі. Пропозиція цієї групи товарів має бути підпорядкована імпульсивності як стимулу купівлі: "Прийшов — побачив — купив". Оскільки покупці замислюються про купівлю цих товарів лише побачивши його на полиці, товари ім­пульсивної купівлі слід розміщувати в торгових точках таким чином, щоб не промину­ти жодної можливості "потрапити на очі" покупцеві, скажімо, біля кас.

- товари для нагальних потреб (парасолька, обігрівач);

Товари для нагальних потреб мають розміщуватися в багатьох торгових точках, щоб покупець міг їх придбати, щойно вони йому знадобляться.

- товари попереднього вибору товари, які купуються не часто і попе­редньо порівнюються між собою за окремими критеріями — якість, ціна,
дизайн (квартири, електроприлади). Розрізняють схожі і несхожі товари
(одяг, меблі);

Товари попереднього вибору, як ми вже зазначили, бувають схожі (однорідні) і не­ схожі (неоднорідні). Однорідні товари — товари однакової якості, тому увагу до них можна привернути, запропонувавши вигідні ціни або умови оплати. Щодо неоднорідних товарів акценти трохи інші. Властивості, характеристики товару є важливішими за ціни. Найкраще можна задовольнити покупця, запропонувавши, йому широкий асортимент виробів, серед яких він обов'язково знайде те, що 1 задовольняє його індивідуальний смак (пам'ятаєте репризу А. Райкіна: "Чорний низ " — білий верх є? — Є! — Білий низ — чорний верх є? — Є!.."). При цьому дуже важливу роль відіграє компетентність персоналу, який і поінформує, і порадить вибрати саме те, "що вам потрібно".

- товари особливого попиту це товари з унікальними характеристиками
або товари певної марки, заради придбання якої споживачі згодні доклас­ти додаткових зусиль (престижні марки автомобілів);

Товари особливого попиту. Вище ми навели приклад цієї групи товарів — престижні марки автомобілів. Навряд чи потенційного покупця ВМW, Мегсеdеs або Аudi варто переконувати у перевагах інших марок автомобілів. Вибір зроблено заздалегідь. Тому, на відміну від товарів попереднього вибору, порівняння товарів різних марок на пе­реваги споживача взагалі не вплине. Покупець радше витратить більше часу на по­шук дилера, ніж зробить вибір на користь іншої марки.

- товари пасивного попиту, про які споживач або не знає, або знає, але
не задумується про їх купівлю (послуги страхування майна);

3) споживчі послуги включають особисті послуги, послуги з орендування товарів та послуги, спрямовані на власність споживачів.

Товари виробничого призначення (промислові товари) — це товари, призначені для використання у виробничому процесі, для перепродажу або здавання в оренду.

Товари промислового призначення поділяють:

1) залежно від призначення і особливостей використання на товари, що витрачаються при використанні (сировина, природне паливо), та товари, що втрачають при використанні свій ресурс (машини, обладнання);

2) залежно від характеру і терміну використання та ролі в технологічному процесі виділяють такі групи товарів промислового призначення:

- капітальне устаткування будівлі, споруди, стаціонарні установки;

- допоміжне устаткування рухоме виробниче обладнання та інструмент;

Капітальне та допоміжне устаткування. Можливість отримати замовлення на будівництво стаціонарних споруд або на поставку устаткування передусім пов'язана із готовністю виробника виготовити устаткування за специфікацією замовника. Щодо реклами як складової комплексу маркетингу, то вона набуває тут значно меншого значення.

- сировина продукти природи, призначені для подальшого використан­ня, які, в свою чергу, можуть бути мінерального (нафта, природний газ) та
натурального походження (бавовна, риба, пшениця, деревина);

Сировина. Природні матеріали (вугілля, газ), враховуючи їхню однорідність, об­межують можливості фірми щодо застосування певного спектра маркетингових заходів. Найважливішими факторами при виборі постачальника залишаються ціна і надійність поставок.

- напівфабрикати та деталі— товари, які стають частиною готової продукції;

Напівфабрикати та комплектуючі деталі. Ціна на товари цієї групи — найважливіший фактор впливу на покупця. Але не лише ціна. Слід додати ще один, на перший погляд, абсолютно не економічний фактор — довіра до партнера. Щодо комплектуючих дета­лей, до ціни слід зазначити важливість послуг, які постачальник пропонує покупцеві.

- матеріали — товари, які є результатом переробки сировини;

Матеріали. Основними факторами, що впливають на вибір постачальників мате­ріалів, є ціна.

3) послуги виробничого призначення включають:

- виробничі послуги (послуги з технічного обслуговування та ремонту
обладнання, інжиніринг, лізинг);

- розподільчі послуги (комерційні, транспортні);

- професійні послуги (фінансові, інформаційні, консалтингові, банківські,
реклами, страхування);

- громадські послуги (наприклад, освітні послуги).

Кожний товар має певну споживчу цінність для покупця, адже саме для задоволення певних потреб він і створюється.

Основна вигода чи послуга — це серцевина товару, навколо якої виробники мають створити дві системи захисту.

При цьому йдеться про три рівні товару, або фактори, за якими споживач оцінює товар, обираючи його серед подібних, і які мають бути передбачені фірмою.

Перший рівень — товар за задумом виробника (потреба, задля задоволення якої він створюється). Це рівень, на якому конкурують товари-замінники, що задовольня­ють певну потребу.





Дата публикования: 2014-10-20; Прочитано: 1519 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.013 с)...