Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Поняття управлінського рішення органу внутрішніх справ, класифікація управлінських рішень та умови їх ефективності



У загальних рисах рішення можна визначити як обов’язкове до виконання суспільне необхідних дій установлення, свідомий акт суб’єкта управління, пов’язаний з вибором мети, шляхів і засобів для її досягнення.

Часто рішення розглядається як кульмінаційний момент управлінської діяльності, як дія, як документ, як програма розв’язання суперечностей в системі управління, яка є результатом вибору між можливими варіантами на основі поєднання знання та волі.

Разом із тим – це творчий процес, який потребує від керівників глибоких професійних знань, виключення стереотипів мислення та обмеженого бачення проблем, правильного використання різнобічної інформації і досвіду організації, вміння сполучати колегіальність та єдиноначальність при виробленні рішень.

Ефективність управління в будь-якій сфері суспільного життя значною мірою залежить від наукової обґрунтованості управлінських рішень, що використовуються. Це, звичайно, стосується і сфери боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку, в якій виконують свої функції органи внутрішніх справ.

Саме в процесі розробки рішень реалізуються пізнавально-програмуючі начала управління, найбільш повно виявляється його усвідомлений та цілеспрямований характер. Зміст рішення визначає здатність управління активно впливати на перебіг та розвиток відповідних процесів. Рішення є основою управління.

Розглядаючи сутність управлінських рішень у діяльності органів внутрішніх справ, слід виходити з того, що ці системи функціонують в постійно змінюваних умовах навколишнього середовища, реагуючи на різні його впливи. Необхідність прийняття рішень зумовлена насамперед змінами обстановки, в якій діють органи внутрішніх справ, а також вказівками, командами вищестоящих органів управління. Для забезпечення нормального функціонування органів внутрішніх справ їм потрібно відповід-


ним чином реагувати на всі вказані впливи, тобто приймати та виконувати рішення.

Зміни в оперативній обстановці в першу чергу пов’язані з виникненням нових завдань органів внутрішніх справ. Ці зміни, що потребують прийняття відповідних рішень, можуть бути як короткочасними (наприклад, вчинення злочину, стихійне лихо і т. д.), так і тривалими, такими, що відбуваються протягом певного періоду (наприклад, негативні тенденції в динаміці та структурі злочинності, зростання чисельності населення, розвиток промисловості, транспорту або, навпаки, занепад останніх і т. д.).





Дата публикования: 2014-10-19; Прочитано: 444 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.058 с)...