Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Право завжди повинне бути формалізованим, тобто вираженим у певній формі. Тому з формально-юридичної точки зору джерела права — це офіційно визнані форми, в яких здійснюється встановлення, зміна або скасування правових норм. Інакше кажучи, джерела права — це способи юридичного вираження права.
Джерела патентного права — це юридичні акти органів державної влади, які містять правові норми, що регулюють відносини, пов'язані зі створенням і використанням винаходів, корисних моделей і промислових зразків.
В Україні основною формою встановлення правових приписів щодо об'єктів права промислової власності є закони. Слід визнати дві основні взаємопов'язані причини, за якими країни приймають закони, спрямовані на охорону інтелектуальної власності. Одна з них — необхідність законним чином оформити моральні та економічні права авторів на результати їх діяльності, а інша — прагнення підтримувати у межах спланованої державної політики творчу активність людей, поширення і застосування її результатів, а також заохочення чесної торгівлі.
Все це сприяє економічному і соціальному розвитку країни. Так, можливість набуття прав на винаходи стимулює вкладення грошей і зосередження людських ресурсів у сфері досліджень і розробок; наявність чинного патенту на винахід сприяє вкладенню коштів у промислове використання винаходу; офіційна публікація відомостей про видачу патенту на винахід розширює всесвітній фонд документальних джерел технологічної інформації.
Значення ефективно діючої системи охорони промислової власності на сьогодні загальновизнане. Це зумовлено вже тим, що охорона прав на об'єкти промислової власності існує як у високо-розвинених промислових країнах, так і в країнах із перехідною економікою та таких, що розвиваються.
Одним із перших кроків на шляху створення національної законодавчої бази у сфері охорони об'єктів промислової власності стало затвердження у вересні 1992 р. Президентом України Тимчасового Положення про правову охорону об'єктів промислової власності та раціоналізаторських пропозицій. Введення в дію
11 7-259
Дата публикования: 2014-10-30; Прочитано: 1642 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!