Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Каломельний електрод СІ | Нg2С12 | Нg



Робочий розчин цього електрода - хлорид калію, електрод - ртуть, покрита каломеллю Нg2С12. За аналогією із хлорсрібним електродом можна записати окремі електродні реакції:

Нg2+ + 2 = 2Нg°, (3.25)

Нg Сl2 = Нg2+ + 2Сl-, (3.26)

і сумарну реакцію

Нg2С12 +2 = 2Нg + 2Сl-. (3.27)

Відповідно, електродні потенціали можна подати у вигляді:

для реакції (3.25):

,

для реакції (3.26)

Нарешті, в узагальненому вигляді маємо:

. (3.28)

де - добуток розчинності каломелі Нg2С12.

Окислювально-відновні (Red-Ох) електроди. Електроди цього типу за встановленою класифікацією належать до електродів третього виду, відмінною властивістю яких є те, що всі компоненти, які беруть участь у електрохімічній реакції, знаходяться в розчині. Інертний метал, який використовується у цих системах (як правило, платина), є лише резервуаром для електронів; безпосередньо в реакції він участі не бере.

Типовими представниками електродів третього виду є феро-фери електрод та хінгідронні електроди. Розглянемо їх особливості.

1. Феро-фери електроди3+ | Fе2+ | Рt

Конструктивно цей електрод виконаний у вигляді платинова­ної пластинки, зануреної у розчин, що містить іони заліза різної валентності (наприклад, FеС13 та FеС12). Платинована пластинка здобуває певний потенціал внаслідок того, що іони заліза різної валентності перетворюються один в одного; при цьому вони або віддають електрони платинованій пластинці, або беруть їх від неї.

Електродна реакція записується у вигляді:

3++1 2+,

а електродний потенціал розраховується за формулою:

(3.29)

Стандартний потенціал відповідає умові

2. Хінгідронні електроди С6Н402, С Н4(ОН)2, Н+ | Рt

Це найбільш складні електроди третього роду, вони використовуються на практиці для визначення кислотності розчинів. Щоб приготувати такий електрод, необхідно пластинку інертного металу занурити у розчин хінгідрону, який є еквімолекулярною сполукою хінону та гідрохінону .

Сумарну електродну реакцій можна записати у вигляді:

С6Н402 + 2 + 2Н+ = С6Н4(ОН)2. (3.30)

Маючи на увазі, що всі речовини, які беруть участь у хімічній реакції - тверді речовини, електродний потенціал можна визна­чити за допомогою рівняння

(3.31)

або у скороченому вигляді, враховуючи, що гідрохінон у розчині є слабкою кислотою:

(3.32)

З останнього виразу випливає, що потенціал хінгідронного електрода визначається тільки активністю іонів водню.

Іон-селективні електроди. Типовим представником цього типу електродів є скляний електрод, конструктивно виконаний у вигляді скляної кульки, заповненої стандартним розчином, у який занурений хлорсрібний електрод. Схематично цей електрод має вигляд:

КС1, АgСl | Аg.

На поверхні скла проходить обернена реакція:

(3.33)

Потенціал скляного електрода визначається так:

(3.34)





Дата публикования: 2015-02-22; Прочитано: 1572 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...