Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Лабораторна робота №8



Тема: визначення розчинностi важкорозчинної солi у водi за електропровiднiстю розчину при рiзних температурах.

Мета: розрахувати розчиннiсть важкорозчинної солi у водi за електропровiднiстю розчину та показати вплив температури на електропровiднiсть.

Обладнання: колби на 150-200 мл, пiпетки,хiмiчнi стакани на 50,100 мл; водяна баня, термометр, фiльтри, кондуктометр, терези.

Матерiали i реактиви: кристалiчна важкорозчинна сiль, двiчi перегнана та прокипячена дистильована вода.

Контрольнi запитання:

Якi властивостi розчинiв електролiтiв вивчаються за даними вимiрюваннями електропровiдностi?

  1. Як експериментально визначають розчиннiсть важкорозчинної солi за даними вимiрювання електропровiдностi?
  2. Що називається абсолютною рухливiстю iонiв? Яка розмiрнiсть цiєї величини?
  3. Вiд яких факторiв залежить рухливiсть iонiв?
  4. Як впливає температура на електропровiднiсть?

Завдання до роботи:

  1. Вимiряти питому електропровiднiсть дистильованої води i розчину важкорозчинної солi при кiмнатнiй температурi та температурi, що на 10˚С вище кімнатної.
  2. Розрахувати добуток розчинностi солi при рiзних температурах та розчиннiсть солi при рiзних температурах.

Електропровiднiсть розчинiв електролiтiв збiльшується з пiдвищенням температури. Гранична рухливiсть для бiльшостi iонiв у водному розчинi при 100˚С у 5-6 разiв бiльша, нiж при 0˚С. Така залежнiсть обумовлена, головним чином, зменшенням вязкостi води при пiдвищеннi температури. При цьому знижується електрофоретичне гальмування, а електропровiднiсть збiльшується. Одночасно з пiдвищенням температури розчинника зменшується його дiелектрична проникливiсть, що призводить до зниження ступеню дисоцiацiї слабких електролiтiв та зростання релаксацiйного гальмування сильних електролiтiв. Наслiдком цього є зниження електропровiдностi розчинiв. Але це друге явище вносить досить незначнi змiни в електропровiднiсть. Тому взагалi з пiдвищенням температури електропровiднiсть зростає. Температурну залежнiсть електропровiдностi можна представити рiвнянням виду:

= а + вТ + сТ²

де а,в,с –емпiричнi коефiцiєнти.





Дата публикования: 2015-02-22; Прочитано: 280 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...