Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Виручка від реалізації продукції та від іншої реалізації



Виручка від реалізації продукції – це сума грошей, що надійшли на рахунок підприємства, чи в касу за реалізовану продукцію (виконані роботи, надані послуги).

В Україні застосовуються два методи визначення надходжень від продажу продукції (товарів, робіт, послуг) та виконання інших операцій:

1. касовий метод, відповідно до якого дохід (виручку) від продажу продукції (товарів, робіт, послуг) та виконання інших операцій визначають за коштами, що надійшли на рахунки у вигляді платежів за відвантажену продукцію, виконані роботи, надані послуги, оприбуткованих матеріальних цінностей, а також від виконання інших операцій та фінансової діяльності;

2. метод нарахування, відповідно до якого дохід (виручку) від продажу продукції (товарів, робіт, послуг) та інших матеріальних цінностей визначають за вартістю відвантажених (переданих) товарів (підписання документа при виконанні роботи, надані послуги) на відповідну дату.

Застосування методів визначення доходу (виручки) від виконання господарських операцій та фінансової діяльності тісно пов`язане з чинним податковим законодавством, яке передбачає відповідальність будь-якої юридичної особи з моменту юридичного визнання дійсності проведених операцій.

До факторів впливу на виручку від реалізації продукції (робіт, послуг) відносяться:

у сфері виробництва: обсяг виробництва; кількість продукції; асортимент продукції; ритмічність випуску і т. ін.

у сфері обігу: ритмічність відвантаження; своєчасність оформлення транспортних і розрахункових документів; строки документообігу; форми розрахунків; рівень ціни.

не залежать від діяльності: порушення строків договорів постачальниками товарно-матеріальних цінностей; недоліки в роботі транспорту; несвоєчасна оплата продукції покупцями.

Розрізняють фіксовані, регульовані і вільні ціни.

Фіксовані ціни встановлюються державою, як правило, на предмети першої необхідності і товари, що виробляються в умовах державної монополії (наприклад, газ, електроенергія).

Регульовані ціни встановлюються шляхом регулювання рівня рентабельності товарів першої необхідності (наприклад, хлібобулочні вироби, продукти дитячого харчування). Держава встановлює мінімальний і максимальний рівень регульованої ціни.

Вільні ціни встановлюються співвідношенням попиту і пропозиції на ринку.

Розрахунок ціни продукції здійснюють за формулами:

Ціна продукції (ціна виробника)= Собівартість продукції + Прибуток;

Ціна продукції з урахуванням ПДВ= Собівартість продукції + Прибуток + ПДВ;

Ціна продукції з акцизним збором і ПДВ = Собівартість продукції + Прибуток + ПДВ + Акцизний збір;

Роздрібна ціна продукції = Собівартість продукції + Прибуток + ПДВ + Акцизний збір + Торгова націнка.

Приклад.

Собівартість продукції А – 10 грн. Планова рентабельність – 25%, значить прибуток за плановою рентабельністю – 2,5 грн., а ціна- 12,5 грн. Ставка акцизного збору – 2.5 грн., тоді ціна з урахуванням акцизу – 15 грн. Ціна з урахуванням ПДВ (20%) складе 18 грн. Ціна з урахуванням торгівельної націнки (20%) – 21,60 грн.

Планова виручка від реалізації продукції визначається методом прямого розрахунку (підсумовуючи отримані суми за всією номенклатурою продукції):

Виручка від реалізації (планова)= Кількість реалізованої продукції в плановому періоді х Ціна реалізації;

Кількість реалізованої продукції в плановому періоді = Залишки продукції на початок планового періоду + Випуск продукції в плановому періоді – Залишки продукції на кінець періоду.

Ціни реалізації в плановому періоді визначають на основіцін базового періоду, з урахуванням корегування змін у плановому періоді (у тому числі з урахуванням попиту і пропозиції).

Таким чином, виручка від реалізації продукції, робіт, послуг є основним джерелом відшкодування засобів на виробництво і реалізацію продукції, утворення доходів і формування фінансових ресурсів. ЇЇ величина впливає не тільки на виробниче відшкодування витрат і формування прибутку, але і на своєчасне і повне виконання фінансових зобов`язань.





Дата публикования: 2015-02-22; Прочитано: 517 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...