Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Робіт в електроустановках



Наряд-допуск є письмове завдання на виробництво роботи, що складене на бланку встановленої форми, визначає зміст і зону (місце) роботи, категорію і умову її виконання, час почала і закінчення, необхідні заходи безпеки, склад бригади і осіб, відповідальних за безпеку проведення роботи.

Наряд-допуск (надалі наряд) заповнюється в двох екземплярах під копірку чорнилом або кульковою ручкою. Запис повинен бути ясним і чітким в обох екземплярах. Виправлення і закреслення в наряді не допускаються. Один екземпляр наряду повинен знаходитися у виробника праць до їх повного закінчення, а інший (копія) - у особи, що видала наряд.

При передачі наряду по телефону, радіо він виписується в 3-х екземплярах. Видаючий наряд виписує один екземпляр, а працівник, що приймає текст у вигляді телефоної- або радіограм, заповнює два екземпляри наряду і після зворотної перевірки указує на місці підпису що видає наряд його прізвище і ініціали.

Особа, що видає наряд, детально інструктує відповідального керівника робіт, виробника робіт особисто або по телефону, звертаючи увагу на особливості майбутньої роботи і порядок дії керівника роботи для забезпечення безпеки довіреної йому бригади. До виходу на роботу керівник робіт інструктує всіх членів бригади, при цьому кожен працівник отримує певне завдання в майбутній роботі. Така ретельна підготовка зумовлює чіткість виконання роботи, детальну завчасну продуманість кожного її етапу.

Відповідальний керівник відповідає за чисельний склад бригади, визначений з умов забезпечення можливості нагляду за нею з боку виробника робіт (що спостерігає) і за достатність кваліфікації осіб, включених до складу бригади. Призначення відповідального керівника не обов'язкове при роботах, що виконуються із зняттям напруги і без зняття напруги далеко від токоведущих частин, що знаходяться під напругою. Призначення відповідального керівника робіт не потрібне при роботах по наряду в електроустановках з напругою до 1000 В і роботах, що виконуються по розпорядженню.

Приймаючи робоче місце від того, що допускає, відповідальний керівник робіт відповідає за правильну підготовку робочого місця і достатність виконаних заходів безпеки, необхідних для виробництва роботи. Кваліфікаційна група відповідального керівника - V.

При експлуатації і ремонті пристроїв електропостачання залізниць застосовуються два види форм нарядів-допусків: форма ЕУ-44 - для роботи на тягових і трансформаторних підстанціях, кабельних і повітряних лініях; форма ЕУ-115 - для роботи на контактній мережі, ЛЕП, повітряних лініях (ВЛ) і пов'язаних з ними пристроях. Зразки нарядів приведені в Додатках 3,4.

Порядок видачі і оформлення наряду або розпорядження. Роботи в діючих електроустановках виконують по нарядах, розпорядженням або в порядку поточної експлуатації. При цьому роботи на токоведущих частинах тягових і трансформаторних підстанцій із зняттям або без зняття напруги з них, а також поблизу токоведущих частин проводять тільки по нарядах. У аварійних випадках при неможливості виписати наряд, роботи повинні виконуватися за наказом енергодиспетчера, із записом в оперативному журналі і оформленням аварійної заявки.

Наряд передають оперативному персоналу безпосередньо перед початком підготовки робочого місця. Видавати наряд виробникові робіт напередодні проведення робіт, як правило, не вирішується. Оперативно-ремонтному персоналу для робіт в електроустановці без постійного обслуговуючого персоналу наряд може бути виданий напередодні дня проведення робіт.

Якщо при читанні наряду у виробника робіт або оперативного персоналу виникають які-небудь сумніви, він зобов'язаний негайно зажадати роз'яснення у особи, що видає наряд.

Допуск до роботи по наряду, що передається по телефону, проводиться в звичайному порядку. Один екземпляр наряду повинен знаходитися до повного закінчення робіт у виробника, інший (копія) - у того, що допускає.

На одного виробника робіт можна виписати відразу декілька нарядів для почергового допуску і роботи по ним. Виробник робіт отримує на руки тільки один наряд. Решта нарядів зберігається у того, що допускає; допуск і роботу по ним здійснюють по черзі після здачі що допускає попереднього наряду.

У електроустановках, де напруга знята зі всіх струмоведучих частин, у тому числі і з введень і висновків ВЛ і кабельних ліній, а вхід в сусідні електроустановки замкнутий, допускається видавати один наряд для одночасної підготовки і виробництва робіт на всіхприєднаннях. Складки і щити до 1000 В можуть залишатися під напругою.

Один наряд для одночасного або почергового виробництва робіт на різних робочих місцях одного або декількох приєднань допускається видавати з вказівкою порядку роботи в графі «Окремі вказівки».

Наряд виписують на одного виробника робіт (що спостерігає) з однією бригадою, при цьому спочатку записують прізвища тих, що всіх працюють в бригаді з вказівкою їх групи по електробезпеці. На однотипні роботи, що виконуються однією бригадою, може бути виданий загальний наряд для почергової підготовки робочих місць і подальшого виробництва робіт на декількох приєднаннях, в одному або різних РУ, в різних приміщеннях підстанції. Переклад з одного робочого місця на інше оформляється в таблиці 4 наряди «Щоденний допуск до роботи і її закінчення». Всі робочі місця на одному приєднанні повинні бути підготовлені одночасно до початку виконання робіт. Термін дії такого наряду одна доба (однотипні роботи).

У разі розосередженості бригади по різних місцях, оформлення перекладу з одного робочого місця на інше не потрібне. До таких випадків (видам робіт) відносять:

прокладку і перекладання силових і контрольних кабелів, випробування обладнання, перевірку пристроїв захисту, блокування, автоматики і т.п.;

ремонт комутаційних апаратів, коли їх приводи знаходяться в іншому приміщенні.

Термін дії наряду визначається тривалістю робіт і не повинен перевищувати 5 діб.

При роботі по наряду бригада повинна полягати не менше чим з 2 чоловік: виробника робіт і члена бригади з групою не нижче III. У бригаду на кожного працівника, що має групу III, допускається включати одного працівника, що має групу II, але загальне число членів бригади, що мають групу II, не повинне перевищувати три. За наявності цілодобового чергування (опорні підстанції, суміщені і ін.) відповідальний за електрогосподарство розпорядженням по дистанції електропостачання може встановити порядок обслуговування підстанції, при якому допускаючий черговий не повинен бути єдиним членом бригади.

Забороняється змінювати передбачені нарядом заходи по підготовці робочих місць, а також розширювати місце роботи. При необхідності розширення робочого місця або зміни числа робочих місць повинен бути виписаний новий наряд.





Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 1313 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...