Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Визначення величини зносу направляючих



Для встановлення величини зносу направляючих використовують універсальні та спеціальні інструменти:

- площинний інструмент: лінійка (рис-32 а, б, в) та шипи (рис. 32, г).

Площинний інструмент ділиться на дві групи: простий та комбінований.

Простий інструмент використовується для контролю однієї поверхні, а комбінований - дві та більше поверхонь. Лінійками перевіряють плоско паралельність поверхонь, а плитами - плоскісність "на фарбу".

На рис. 32, д- и приведені перетини спеціальних (простих та комбінованих) лінійок та плит.

- набір плоско паралельних кінцевих мірок.

- щупи з набором пластин товщиною від 0,02 до 0,5 мм.

Рисунок 5.5— Плоскінний інструмент

Перед початком перевірки, поверхні направляючих зачищають, видаляють забоїни та грубі задири. Після цього накладають лінійку 1 на направляючу 2 (рис. 33, а) та щупом 3 вимірюють зазори між лінійкою та направляючою через кожні 300-500 мм по довжині. Там, де зазор є найбільшим, то відхилення від прямолінійності є максимальним.

Довжина лінійки повинна бути не менше 23 довжини поверхні, що перевіряють.

Широкі поверхні перевіряють на плоскісність (рис. 33, б). Для цього лінійку 1 кладуть на дві контрольні плитки 2 і 3 однакового розміру між поверхнею деталей 4 та лінійкою. Це виконують у декількох напрямках - а, б, в, г та д, кожен раз виконуючи виміряння у декількох точках по довжині лінійки.

Рисунок 5.6— Визначення зносу направляючих, а - відхилення від прямолінійності за допомогою лінійки та щупу б - відхилення від площини лінійкою та мірними плитками. Велике розповсюдження у практиці одержали оптичні методи контролю, з яких найбільш досконалим є автоколимаційний метод. Цей метод дозволяєздійснювати вимірювання відхилень від прямолінійності як у вертикальній так і у горизонтальній площинах.

Вимірювання здійснюється за допомогою туго скріпленого автоколіматору 2 (рис. 34) та плоского люстерка 4, яке переміщують по перевіряє мій поверхні. Люстерко 4 встановлюють на містку та вивіряють так, щоб воно знаходилося перпендикулярно оптичній візирній вісі З автоколіматора і зображення співпало з перехресним окуляром мікроскопу 1. Переміщуючи місток з люстерком по направляючим на крок L, положення люстерка буде змінюватися непрямо лінійності окремих ділянок. Куги нахилу по відношенню до первинно встановленому положенню визначають непрямо лінійність, яку відраховують по шкалі мікроскопу.

Рисунок 5.7— Схема контролю відхилень від прямолінійності автоколіматором

У практиці застосовують і інші способи визначення зносу направляючих, які описані у спеціальній літературі по ремонту обладнання.





Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 387 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...