Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Універсальний місток для перевірки направляючих. Перевірка направляючих на паралельність, прямолінійність та спіральну звернутість



Перед початком ремонту направляючи станин перевіряють на паралельність, прямолінійність та спіральну зверненість за допомогою універсальних пристроїв. Деякими з цих розповсюджених пристроїв с мостики рівні (рис. З0)

Рисунок 5.3— Вивірка станіни на стенді

1 - основа мостика; 2,5,7 - різьбові колонки; 3,10 - рівні; 4,8 - опори;

6 - площадка для рівня; 9 - підп'ятники; 11 - рамний рівень; 12 - балочка;

13 - поверхність для кріплення коробки подач

Горизонтальне положення направляючих станіни перевіряється по рівню 10, а поперечне - по рамному рівню 11 (рис. 30)

Для перевірки прямолінійності, паралельності і спіральної вивернутості, направляючих станин, існують різні універсальні пристосування. Один з таких пристроїв - місток - показано на рис. 92, а-е. Цей місток має підставку Т-подібної форми з шарнірними опорами 2, 5, 7, 4 і 8 (див. рис. 88), закріпленими на різьбових колонках. Опори з колонками 5 і 7 можна переміщати у вертикальному напрямку, а додаткові опори 4 та 8 - у горизонтальному напрямку по поздовжніх пазах підставки. Опора 2 з колонкою допускає горизонтальне і вертикальне переміщення. Всі опори забезпечені підп'ятниками 9, які можна встановлювати на різні кути.

При перевірці направляючих різного типу опори містка розташовуються по-різному. Паралельність вже відомих нам за рис. 87, а направляючих поверхонь 3, 4, 6 і базових поверхонь 11 і 12 перевіряють універсальним містком наступним чином. Місток встановлюють опорами на поверхні 3, 4 і 6 і підводять один з індикаторів до поверхні 12. Потім починають переміщати місток вздовж направляючих, спостерігаючи за показаннями стрілки індикатора. На поверхні 9 позначають крейдою або фарбою ділянки, на яких стрілка індикатора має найбільші відхилення. Точно так же визначають відхилення стрілки індикатора на поверхні 9. Якщо показання індикатора на поверхні 9 і 12 збігаються, то за базову беруть поверхню 9, так як показники індикаторів тоді виходять більш стійкими і точними. Якщо ж показання індикатора на поверхнях 9 і 12 відрізняються один від одного, то на поверхні 9 вишабровуют контрольні майданчики - маяки - в раніше помічених місцях. Шабруванням зрівнюють відхилення поверхонь маяків з відхиленнями поверхні 12.

На рис. 92 а наведено приклад перевірки напрямних трикутного профілю, що часто зустрічаються у станин токарно-револьверних верстатів. Чотири опори містка (з них на, малюнку видно тільки дві) поміщені на лівій призматичній направляючій, а одна опора 3 встановлена на одній стороні правої направляючої. Переміщаючи пристосування вздовж направляючих, визначають за індикатором 4 паралельність нижньої лівої направляючої; за рівнем 2, розташованому перпендикулярно направляючим, встановлюють їх спіральну викрученість тобто відхилення від паралельності в горизонтальній площині.

На Рис. 92, 6 показано установка пристосування на станині токарного верстата для перевірки паралельності середніх напрямних з базовою поверхнею, тобто площиною під зубчасту рейку (зображена зліва короткою жирною лінією), та перевірки на спіральну викрученість.

Паралельність перевіряють індикатором 4, а спіральну викрученість - рівнем 2 (1,3 - опори). Застосовуючи різні тримачі для кріплення індикатора, універсальним містком можна контролювати паралельність осі ходового гвинта і викрученість станини токарного верстата, паралельність між базовою площиною для кріплення коробки подач і кронштейном ходового гвинта. Точність перевірок описаним пристосуванням залежить від точності рівня і індикатора. На рис. 92 в, г, д, е наведено наладки універсального містка для перевірки направляючих різних профілів та розмірів які часто зустрічаються.

Рисунок 5.4— Схема перевірки направляючих за допомогою універсального мостика

Рис. 31, а: перевірка паралельності та звернутість направляючих призматичного профілю, токарно-револьверного верстату.

Мостик встановлюють опорами 1 і 3 на направляючі та переміщують далі по направляючим, рівнем 2, встановленому в поперечному7 направленні, перевіряється звернутість станіни, а індикатором 4 - паралельність лівої внутрішньої направляючої до базових зовнішніх направляючих.

Рис. 31, б: перевірка паралельності та звернутість середніх направляючих токарно-гвинторізного верстата.

Мостик опорами 1 і 3 встановлюють на плоску та призматичну направляючі, переміщуючи мостик вздовж направляючих, індикатором 4 перевіряють паралельність внутрішньої осьової направляючої, тобто плоскість під зубчасту рейку, відносно базових зовнішніх направляючих; рівнем 2 перевіряється зверненість станини.





Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 378 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...