Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Власність: суть, види, форми і місце в економічній системі



Госп діяльність відбув в межах певних правил,основним зяких є відносини власності. Власність- реальні відносини між людьми з приводу привласнення і госп використання свого майна.Відносини власності виявляються че рез об*єкт та суб*єкт власності. Об*єкт влас -це все те,що можна привласнити: — засоби виробництва в усіх галузях народного господарства;— нерухомість (будинки і споруди, відокремлені водні об’єкти, багаторічні насадження тощо);— природні ресурси (земля, її надра, ліси, води тощо);— предмети особистого споживання та домашнього вжитку і т д. Суб*єкт влас -це персоніфіковані носії відносин власності: — окрема особа (індивідуум) — людина як носій майнових і немайнових прав та обов’язків;— юридичні особи — організації, підприємства, установи, об’єднання осіб усіх організаційно-правових форм;— держава в особі органів державного управління, муніципалітети (органи місцевого управління та самоврядування);— декілька держав або всі держави планети. Тип власності –особлива сутність відносин належності володіння,розпорядження та викор об*єктів власності,що визнач особливим суб*єктом власності. У процесі тривалого історичного розвитку людства сформувались такі чотири основні типи економічної власності: 1) суспільна; 2) приватна; 3) колективна; 4) державна. Форма власності - це стійка система економічних відносин і господарських зв'язків, що зумовлює відповідний спосіб та механізм поєднання працівника і засобів виробництва. Первіснообщинна форма власності передбачала однакові права общини на головний засіб виробництва — певну ділянку землі з усіма об'єктами, які на ній знаходились (тварини, рослини, сировина для виготовлення знарядь праці тощо), а також на результати виробництва. Рабовласницька форма власності базувалась на концентрації прав власності рабовласника на засоби виробництва, результати виробництва та на самого працівника - раба. Феодальна власність, відносини якої базувались на абсолютизації прав власності феодала на землю та інші засоби виробництва і обмеженні прав працівника в особі селянина - кріпака. Капіталістична власність характеризується зосередженням прав власності на засоби виробництва та результати праці в однієї особи (підприємця), особистою свободою працівника, відсутністю у нього засобів виробництва. Вид власності -це такий зміст відносин,який зумовлений особливим способом поєднання особистого та речового факторів вир-ва в межах того ж самого типу власності.





Дата публикования: 2015-02-18; Прочитано: 323 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...