Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ПрАТ «Гамалія», за 2012-2013 роки



Показники Формула Роки Абсолютне відхилення,% Темп росту,% Темп приросту,%
   
Рівень рентабельності діяльності Рр.ч.дті=ЧП/ЧД*100 1,48 -32,48 -33,96 -219,46 -319,48
Рівень рентабельності витрат Рр.витр.=ЧД/Соб*100 11,0 -231 -242 -2100 -2200
Рівень рентабельності послуг Рр.п=ЧП/Собів.*100 11,33 -231,2 -242,53 -2040,6 -2140,6
Рівень рентабельності персоналу Рр.чп=ЧП/Чсер. 0,61 -7,87 -8,48 -129,02 -229,02

*Джерело: розроблено автором на основі додатків 3,4

Аналізуючи показники рентабельності туристичного оператора «Гамалія», можна зробити висновок, що всі показники мають від’ємне значення. Підприємство має не достатній рівень рентабельності, і він є від’ємним, тобто є неприбутковим. В 2013 році рентабельність ще зменшилась. Причиною чого стало зменшення попиту на продукцію і збільшення витрат порівняно з чистим прибутком підприємства.

Результати аналізу звітів туристичних підприємств (форма 1-Тур) за 2011-2012 роки (за 2013 рік не здавався) вказують на збільшення майже всіх показників порівняно з відповідним періодом. Так, за 2011 року було обслуговано 16853 осіб, що менше на 3314 осіб ніж за 2012 р., з них 1041 іноземних туристів, що на 4607 осіб менше ніж 2012 році, 14491 особи – туристів, що виїхали за кордон, що на 1024 більше ніж за аналогічний період 2012 року, 1321 туристів, охоплених внутрішнім туризмом, що на 269 осіб більше ніж за аналогічний період 2012 року (1052 чол.). За 2011-2012 роки послуги екскурсантам не були надані. Обсяг наданих туро днів за 2012 рік становить 119579, що більше на 20720 т/д в порівнянні з 2011 роком (98859 т/д).

Більшу частину загального доходу становить дохід від продажу турів за кордон, а саме: Ізраїль, Туреччина, Єгипет, на другому місці - інші послуги, сюди відносимо оформлення віз, запрошень і закордонних паспортів, і на 3-му місці - це дохід від продажу турів по Україні.

Асортимент пропонованого продукту. Географія пропонованих туроператором «Гамалія» напрямків досить широка. Щороку компанія розробляє нові турпродукти і відкриває на туристському ринку нові регіони.

В основному туроператор «Гамалія» працює на відправку туристів за кордон. В сегменті виїзного туризму пропонується відпочинок на будь-який смак:

- Пляжний відпочинок;

- Екскурсійні тури;

- Гірськолижний відпочинок

- Гастрономічні тури;

- Подієві тури;

- Тури, спрямовані на оздоровлення дітей та дорослих;

- СПА тури.

Проте прийом іноземних туристів також займає вагому частку в загальній діяльності підприємства. Спеціально для іноземних туристів на сайті туроператора існує розділ «Welcome to Ukraine», де вся інформація представлена англійською мовою. В даному розділі розміщений опис як України в цілому, так і кожного її окремого регіону, області, міста та курорту.

Асортиментна пропозиція «Гамалії» по Україні включає як активні види відпочинку (спортивний туризм) так і подорожі з пізнавальною метою, де об'єктом пізнання є багата археологічна і релігійна історія нашої країни. Також подорож по Україні з туристською метою можна поєднати і з користю для здоров'я, адже лікувальні курорти розташовані буквально в усіх регіонах України.

На сайті туроператора міститься опис кожного регіону України з деталізацією всіх його туристичних пропозицій, розміщене портфоліо та перелік всіх готелів, із зазначенням їх класності та послуг що вони надають.

Рис.2.2. Карта-схема пропонованих турів по Україні (Джерело: розроблено автором)

Туроператор «Гамалія» пропонує відвідати екскурсії по найцікавіших містах:

· Київ - історична столиця Київської Русі і сучасної України на річці Дніпро, "мати міст руських". Стародавні собори і монастирі, широкі бульвари, красиві види та різноманіття культурних закладів;

· Львів - середньовічне "старе місто" і унікальна архітектура з польськими та німецькими елементами;

· Чернівці – «український Відень»;

· Одеса - порт на Чорному морі, безліч пляжів і унікальна суміш різних культур;

· Ялта - оздоровчий курорт на Південному березі Криму;

· Севастополь - порт на Чорному морі;

· Чернігів - старовинне місто з безліччю пам'яток давньоруської архітектури;

· Дніпропетровськ - порівняно молоде місто, що має багату історію, численні пам'ятки, цікаві музеї, найдовша набережна в Європі - 23 км;

· Харків - перша столиця Радянської України з унікальною архітектурою, безліччю пам'ятників, кінотеатрів, театрів, музеїв;

· Умань - місто з одним з найкрасивіших (і дбайливо підтримуваних) парків Європи. В Умані похований іудейський праведник Нахмана з Брацлава, місто є місцем паломництва релігійних євреїв з усього світу;

· Білгород-Дністровськ - місто с цікавою історією, де чудово збереглася фортеця 14 століття.

· Кам’янець-Подільський - один з найпопулярніших туристичних центрів України, третій за кількістю архітектурних пам'яток.

Для любителів мальовничих краєвидів «Гамалія» пропонує подивитися Україну в таких напрямках:

· Крим - субтропічний клімат, знамениті морські курорти і гірські ландшафти;

· Карпати - гірські ландшафти з великими можливостями для гірських

лиж та піших прогулянок лісовими схилами, оздоровчі джерела мінеральних вод;

· Узбережжя Азовського моря - пляжні курорти;

· Дніпро - круїзи, пляжний відпочинок, рибалка.

· Заповідна Україна (рис.2.3) володіє величезним потенціалом для розвитку екотуризму: Мезинський національний природний парк, Пирятинський Національний парк, Біле озеро та Рівненський заповідник, Карпатський біосферний заповідник - праліси Карпат, Вилково - перлина Дунаю, Поліський заповідник, Асканія Нова.

Рис.2.3. Карта-схема територій України придатних для екотуризму [5]

Хоча лікувальний туризм в Україні не користується особливою популярністю серед іноземних туристів, адже поступається своєю інфраструктурою світовим відомим зравницям, все ж унікальність лікувальних властивостей мінеральних вод, повітря та м’якість клімату може конкурувати з оздоровчими програмами інших країн.

На Україні діє 45 курортів загальнодержавного і міжнародного значення та 13 курортів місцевого значення (рис.2.4). Є понад 400 санаторіїв, які можуть прийняти на лікування понад 600 тис. відпочиваючих. Існує перелік та межі 265 територій, що резервуються для організації зон лікування, відпочинку і туризму.

Рис.2.4. Карта-схема «Україна - курортна» [6]

Кліматичні ресурси України сприяють розвитку рекреаційної діяльності. Береги, моря, річки, водосховища, озера, Українські Карпати і Кримські гори, лісові масиви, - для цих ландшафтів характерне поєднання чистого повітря, наповненого киснем, та високої вологості. Гірські долини, захищені хребтами, характеризуються сприятливим мікрокліматом для розвитку кліматичних курортів. Рекреаційні ресурси пляжів грають важливу роль у роботі курортів на берегах морів, річок, озер.

Найбільшою популярністю у туристів і відпочиваючих користуються райони Південного берега, включно з Гірським Кримом, узбережжя Чорного і Азовського морів і Карпати.

Курорти Криму:

· Алушта - кліматичний курорт, сприятливий для лікування захворювань органів дихання не туберкульозного характеру;

· Євпаторія - приморський кліматичний і бальнеогрязевий, переважно

дитячий, курорт, один з кращих профільних курортів не тільки на Україні,

але й у Європі;

· Саки - бальнеогрязевий і кліматичний курорт на північно-західній частині Кримського півострова;

· Ялта - курорт для лікування хворих з неспецифічними захворюваннями дихальної та нервової системи.

Курорти Азовського моря:

· Бердянськ - грязьовий і кліматичний приморський рівнинний курорт степової зони;

· Кирилівка - приморський кліматичний курорт.

Курорти Карпат:

· Трускавець - один з найбільших бальнеологічних курортів України, що прославився різноманіттям мінеральних вод;

· Моршин - відомий курорт мінеральних вод;

· Солотвино - курорт для лікування різноманітних алергій, зокрема, астматичного характеру;

· Черче - бальнеогрязевий курорт місцевого значення на базі сульфідних вод, торфових вод і грязей.

Курорти інших регіонів України:

· Слов'янськ - бальнеогрязевий курорт в Донецькій області

· Хмільник - бальнеологічний курорт у Вінницькій області;

· Миргород - бальнеогрязевий курорт в Полтавській області;

· Скадовськ - курорт, де морська вода насичена йодом, що сприяє лікування опорно-рухового апарату, органів дихання, нервової системи.

Отже, не дивлячись на те, що «Гамалія» не є спеціалізованим туроператором по Україні, все ж має досить широкий асортимент пропозицій для іноземних гостей, що підкріплений багатолітнім досвідом та високою якістю обслуговування.

Так як дане підприємство постійно прагне розвитку, то ми вважаємо, що сьогоденні тенденції та зростання популярності національного туристичного продукту стануть для нього поштовхом для створення більш масштабного підрозділу з розробки української пропозиції. З’являться розроблені тури по видам туризму, наприклад, гастрономічні тури, подієві чи тематичні і т.д.

2.2. Дослідження попиту на туристичний продукт в сегменті іноземного туризму туроператора «Гамалія»

Основна маса іноземних туристів робить подорожі з такими цілями: розваги, ознайомлення з туристичними визначними пам'ятками інших країн і відпочинок. Загальна частка таких туристів у міжнародному туризмі складає близько 50%. За цим сегментом випливають ділові поїздки, обсяг яких постійно зростає, і поїздки з метою відвідування родичів (етнічний туризм) (рис.2.5):

Мета подорожі
Розваги і відпочинок (50%)
Професійні (30%)
Етнічні (10%)
Інші (10%)
Ділові поїздки, участь у семінарах, конгресах
Пізнавальний туризм, відпочинок, спорт
Відвідування родичів
Навчання, лікування, релігія


Рис. 2.5. Мотивація міжнародних подорожей [2]

Вивчення попиту на туристичні поїздки в Україну, менеджери «Гамалії» починають з вивчення вибору іноземними туристами того чи іншого засобу транспорту. Сегментація цього попиту визначає виникнення на туристичному ринку таких великих товарних субринків, як автобусні тури, авіачартерні тури, морські і річкові круїзи, залізничні круїзи (рис.2.3):

Рис.2.6. Сегментація попиту на вид транспорту для подорожі [3]

Основним засобом пасажирських перевезень у міжнародному туризмі, особливо в Європейському регіоні, є автотранспорт. Громадяни із країн СНД для поїздки в Україну користуються переважно автомобільним і залізничним транспортом.

Що стосується туристів із країн далекого зарубіжжя, що прямують в Україну, то вони в основному використовують авіатранспорт як основний засіб перевезення [3].

У зв'язку з появою в Україні великої кількості незалежних авіакомпаній, що виконують міжнародні перевезення з різних міст нашої країни, використання чартерних рейсів при прийомі іноземних туристів є досить перспективним напрямом діяльності українських туристичних фірм.

Субринок автотуризму й автотранспортних перевезень включає автобусні перевезення на регулярних рейсах по міжнародних і внутрішніх лініях і перевезення на орендованих автобусах за окремими маршрутами. Ще одним сегментом ринку автотуризму є індивідуальні поїздки на власному чи орендованому легковому автомобілях.

На тлі більшості європейських країн частка України в автоперевезеннях іноземних туристів незначна. Це зумовлено обмеженістю маршрутів для іноземних туристів, поганим станом доріг, відсутністю належного технічного обслуговування. Все ж автобусний туризм становить найважливішу частину ринку міжнародного туризму. Обсяг перевезень туристів на орендованих автобусах по самостійно організованих маршрутах постійно зростає.

Субринок залізничних перевезень поділяється на регулярні перевезення і залізничні круїзи. Останні призначені для організації подорожей по туристичних маршрутах типу "Східний експрес", "Галичина", "Дніпро", "Чорномор" та ін.

Субринок водних (морських, річкових, озерних), як і інші види пасажирських перевезень, поділяється на регулярні міжнародні лінійні і внутрішні каботажні перевезення. Морські, річкові й озерні круїзи також користуються великим попитом в іноземних туристів. Великий інтерес в іноземних туристів викликають річкові й озерні круїзи по Дніпру та Дністру.

Чорноморський регіон зараз стає все більш привабливим для іноземних круїзних компаній. Торік три порти України - Одесу, Ялту та Севастополь прийнято у члени Міжнародної асоціації круїзних портів Середземного моря "Medcruise". За ініціативою керівництва АСК "Укррічфлот" відпрацьовується проект продовження дніпровсько-чорноморських круїзів до Румунії та Болгарії, портів Кримського узбережжя, Туреччини.

Проаналізувавши статистичні дані [8], [9], завантаженість маршрутів, які користуються попитом у іноземців, охарактеризуємо ситуацію, що склалась на туристичному ринку України:

Незважаючи на дешевизну, в Україні є недолік, який відлякує гостей з-за кордону - проблеми з інфраструктурою. Наприклад, не кожен європеєць погодиться на поїздку в українських потягах.

Популярністю користуються туристичні дестинації, що мають сформований бренд, розвинену інфраструктуру та освоєний природний потенціал, а саме: АР Крим (20% турпотоку іноземних туристів), м.Київ (44%), м. Севастополь (11.5%), Одеська область (8%). Саме їх найчастіше пропонують іноземним туристам (рис.2.7).

Рис.2.7. Карта-схема найпопулярніших місць в Україні серед іноземних туристів (Джерело: розроблено автором)

Друге місце, але зі значним потенціалом, займають області, які мають

стабільний попит на внутрішньому ринку: Запорізька, Дніпропет­ровська, Доненька, Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Полтавська, Харківська, Херсонська області (кожна має внесок на рівні 2-3% річного обороту, а Івано-Франківська - на рівні 35%).

Хоча за кількістю іноземців ці області не дотягують до 10 тисяч осіб відвідувачів (Львівська, Закарпатська, Харківська, Чернівецька області). Менше тисячі осіб приймають Луганська, Кіровоградська, Сумська, Хмельницька та Тернопільська області) [3], [4].

Найпопулярніші тури - по палацах і парках Криму, замках Західної

України, а також Львів. Зарубіжним гостям подобаються замки та фортеці,

музеї користуються меншою популярністю.

В «Гамалії» навіть існує свій топ-10 місць, де хочуть побувати іноземні туристи:

1. Києво-Печерська лавра;

2. Хотинська фортеця;

3. Кам’янець-Подільська фортеця;

4. Чорнобильська АЕС;

5. Говерла;

6. Замок Паланок в Мукачево;

7. Старовинний центр Львова;

8. Софіївський парк;

9. Печера Млинки;

10. Чернівецький національний університет.

Також менеджер туроператора розповідає, що на заході особливою популярністю користуються Свірзький замок, Рогатин з пам'ятником Роксолані і костелом Св. Миколая, Бережанський замок та інші. Також найулюбленішим місцем відпочинку є Говерла. Популярним залишається Чорнобиль. Всі хочуть побачити легендарну мертву зону.

Ще одним з мотивів приїзду іноземців до України є діловий туризм. За даними Держслужби туризму і курортів [3], найбільше бізнес-туристів прибуває в Україну з Росії та Білорусі. А ось зі сторони мультинаціональних корпорацій інтересу до України як до місця проведення ділових заходів поки що не спостерігається.

Проводити корпоративні заходи найвигідніше в міжсезоння, в так званий «невисокий сезон» (з осені по початок весни). Саме на цей період припадає найбільша кількість ділових визних заходів. Це й зрозуміло - вартість проживання в готелях знижена, і, відповідно кінець року - час підбиття підсумків і бажання заохотити кращих.

Серед європейських ділових гостей можна відмітити бізнес-туристів із таких країн, як Польща, Чехія, Німеччина, Франція. Основна ціль таких візитів – відвідування дочірніх підприємств та компаній-партнерів, що знаходяться в Україні.

Найбільш популярними бізнес-центрами для іноземних ділових туристів є такі індустріальні міста, як Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, адже тут є всі можливості для розвитку ділового туризму після того, як були побудовані об’єкти під Євро-2012 і зараз будуються мультифункціональні комплекси під Євробаскет-2015, які можуть використовуватися як конференц-зали. НСК «Олімпійський» і «Донбас Арена» вже зараз активно використовуються для проведення конференцій і подібних заходів.

Найбільше бізнес-місто це звичайно столиця України - один з найкрупніших транспортних вузлів Східної Європи, з високим промисловим і науковим потенціалом, насичений різноманітними об'єктами туристичної інфраструктури. Більшість готелів, що належать світовим мережам, знаходяться у Києві (HYATT, Radisson SAS, Intercontinental та ін.). Ці готелі обладнані у відповідності з усіма стандартами ділового туризму, відповідно, здатні проводити бізнес-заходи будь-якого рівня складності та показовості.

«Гамалія» слідкує за останніми тенденціями ринку, тому для розбещених іноземних туристів, яким вже не цікаві екскурсії, зараз досить актуально пропонувати спелеотуризм. Основні спелеорайони України - Крим, Західна Україна, Причорномор'я, Донбас. Найбільш незвичайні печери, що не мають аналогів у світі, розташовані на Придністровському Поділлі та на Буковині.

Особливою увагою користуються такі печери: Мармурова та Еміне Баір Хосар; на Ай-Петрінскій Яйлі та у Карадагському Лісі найбільш значними є вертикальні печери Каскадна (глибина 1500 м, довжина 630 м) та Вдовіченка (глибина 196 м, довжина 250м); друга у світі за довжиною печера “Оптимістична” (довжина 157000м), гігантський лабіринт печери “Озерної” (довжина 107000м), спортивна печера “Млинки” (довжина 19100м), печера-музей “Кришталева” (довжина 22000м).

Туристам пропонуються дводенні або триденні спелеологічні тури, які

організовуються цілий рік. Проходження підземних маршрутів з досвідченими інструкторами роблять похід безпечним і багатим враженнями.

Всім учасникам надається спеціальне спорядження й інвентар, а програма тура передбачає проведення занять по спелеотехніці на скалодромі,

відвідування гротів, загальнодоступних і необладнаних печер. Один день подібного тура обійдеться в 20-40 доларів з людини. У вартість включені трансфер, оренда необхідного спорядження й інструкторський супровід.

Для дорослих триденний спелеотур буде коштувати 65 доларів, у вартість входить проживання, харчування, трансфер, оренда необхідного спорядження й інструкторський супровід.

Отже, можна сказати, не зважаючи на те що, Україна на ринку міжнародного туризму виступає як країна-генератор туристичних потоків, - потік іноземних туристів до нашої країни постійно зростає. На ринку іноземного (в’їздного) туризму спостерігається значна сезонність, «пік» якої припадає на липень-серпень, оскільки основною метою приїзду в Україну іноземних туристів є рекреація і відпочинок.

Водночас зростає чисельність туристів, які прибувають з курортно-лікувальною та спортивно-оздоровчою метою, хоча частка цих сегментів залишається порівняно незначною. Відповідно до мотивації потік іноземних туристів розподіляється й територіально: максимальним він є у Києві та в Криму, порівняно високий в Одеській, Херсонській, Волинській, Закарпатській, Тернопільській областях, а найменшим — у Кіровоградській, Хмельницькій, Донецькій та Луганській областях.

Основними видовими сегментами ринку й надалі залишатюься рекреаційний з метою відпочинку, курортно-лікувальний, культурно-пізнавальний (екскурсійний), спортивно-оздоровчий, релігійний туризм. Традиційним національним турпродуктом на ринку міжнародного туризму є курортно-лікувальний відпочинок, культурний та екскурсійний туризм.





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 322 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.015 с)...