Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Описати метод шунтування гальванометра




Білет

1. Теплове випромінювання. Його характеристики.

Тепловим випромінюванням називають перенесення теплоти за допомогою електромагнітних хвиль. Теплове випромінювання є одним із видів передачі теплоти від одного тіла до іншого, коли теплообмін відбувається способом випускання або поглинання випромінювання. Природа теплового випромінювання -- електромагнітна. Теплове випромінювання є рівноважне випромінювання, воно перебуває у термодинамічній рівновазі з речовиною.

Рівноважне (теплове) випромінювання характеризується такими властивостями:

1) воно - однорідне, тобто має однакову густину в усіх точках всередині порожнини;

2) воно - ізотропне, тобто усі напрями поширення випромінювання усередині порожнини є рівно ймовірні;

3) воно - неполяризоване, тобто напрями та модулі векторів та є хаотичні, безладні;

4) воно займає весь спектр частот (від 0 до ). Густина енергії всередині порожнини ()

не залежить від природи тіла, а с універсальною функцією частоти та температури тіла. Це є закон Кірхгофа. Тут с - швидкість світла у вакуумі.

2. Кінетична енергія тіла, що рухається поступально.

Енергія - це загальна кількісна міра руху і взаємодії всіх видів матерії та їх взаємних перетворень. Таким чином, поняття енергії, як і матерії, є філософською категорією. Однак конкретні види енергії (кінетична, потенціальна, механічна, внутрішня та ін.) мають цілком конкретний фізичний зміст.

Величина називається кінетичною енергією, тобто енергією тіла, що рухається. Таким чином, робота постійної сили, яка переміщує тіло горизонтально при відсутності тертя, дорівнює його кінетичній енергії або зміні кінетичної енергії: Це положення називають теоремою про кінетичну енергію. Кінетична енергія, як і швидкість, залежить від системи відліку, тобтo є відносною величиною.

3. Дати визначення моменту інерції.

Добуток маси матеріальної точки на квадрат відстані матеріальної точки від даного центра називається моментом інерції матеріальної точки відносно даного центра: . Момент інерції твердого тіла – величина, що характеризує розподіл маси у тілі і є мірою інертності тіла при його обертальному русі. У системі СІ одиницею моменту інерції є 1 кг*м .

4. Індукції магнітного поля - Тл. Концентрації газових молекул.

5. Описати метод розширення меж вимірювань вольтметра.

Мета роботи: ознайомитись із засобами розширення шкали електровимірювальних приладів. Прилади та обладнання: міліамперметр, амперметр, два вольтметри, магазин опорів, джерело струму, ключ лабораторний, з’єднувальні проводи.

Розширення межі вимірювання вольтметра досягається вмиканням послідовно з вольтметром опору Rд (рис. 2). Цей опір зветься додатковим опором. Розрахунок додаткового опору Rд здійснюється, враховуючи внутрішній опір вольтметра R в. З виразу, напруги на окремих опорах будуть:

для послідовно з’єднаних опорів маємо, що загальна напруга буде: , де (3). Число n наз. множником додаткового опору. Воно вказує, на яке число треба помножити показ вольтметра, щоб отримати значення напруги на вимірюваній ділянці кола. З виразу (3) випливає, що розрахунок додаткового опору проводиться за формулою: (4)
Білет

1. Теплове випромінювання. Його закони.

Тепловим випромінюванням називають перенесення теплоти за допомогою електромагнітних хвиль. Теплове випромінювання є одним із видів передачі теплоти від одного тіла до іншого, коли теплообмін відбувається способом випускання або поглинання випромінювання. Природа теплового випромінювання -- електромагнітна. Теплове випромінювання є рівноважне випромінювання, воно перебуває у термодинамічній рівновазі з речовиною. не залежить від природи тіла, а с універсальною функцією частоти та температури тіла. Це є закон Кірхгофа. Тут с - швидкість світла у вакуумі.

Закон Стефана-Больцмана встановлює залежність інтегральної випромінювальної здатності абсолютно чорного тіла від температури, але не розкриває характеру розподілу енергії випромінювання за довжинами хвиль або частотами, тобто конкретний вигляд функції Кірхгофа залишається невідомим. Формула виражає закон С.-Б.; .

Довжина хвилі, при якій енергія випромінювання максимальна, визначається законом зсуву Віна: де T — температура в кельвінах, а λmax — довжина хвилі з максимальною інтенсивністю у метрах. За законом Віна довжина хвилі λmax, на яку припадає максимум спектральної випромінювальної здатності, при підвищенні температури зміщується в бік коротких хвиль.

Кінетична енергія тіла, що обертається.

Кінетична енергія твердого тіла у випадку, коли воно обертається навколо нерухомої осі , У випадку, коли тіло рухається як ціле і одночасно обертається, то його кінетична енергія є сумою кінетичних енергій поступального і обертального рухів:

2. Дати визначення кутової швидкостіі.

Кутовою швидкістю називають вектор , що дорівнює похідній вектора кута повороту за часом. Вектор - осьовий, напрямлений вздовж осі обертання і за напрямом збігається з вектором елементарного кута повороту d та вказує положення осі обертання і напрям обертання точки навколо осі. Модуль кутової швидкості дорівнює похідній від модуля кута повороту за часом: .

За одиницею кутової швидкості в СІ прийнято радіан за секунду (рад/с) – кутова швидкість рівномірного обертання, при якому кожної секунди точка здійснює поворот на один радіан.

3. Магнітного потоку - Вб (вебер). Концентрації речовини - м .

4. Описати метод вимірювання електроємності конденсатора.

Мета роботи: перевірити закон Ома для змінного струму, розра­хувати повний опір кола з котушкою, кола з конденсатором і кола з котушкою і конденсатором, розрахувати зсув фаз між напругою і струмом для цих кіл. Прилади та обладнання: амперметр, вольтметр, конденсатор, ко­тушка індуктивності, реостат, з’єдну­вальні провідники.

1.Розглянемо електричне коло, зображене на рис. 3а. Зв’язок кута j з параметрами контуру та сила струму Повний опір:

2. Розглянемо електричне коло, зображене на рис. 5а. Рівняння для кута j: та сила струму та повний опір

3. Розглянемо електричне коло, зображене на рис. 7а. Рівняння для кута j: та сила струму та повний опір . . частота

1. Скласти схему згідно з рис. 3а. Записати в табл. 1 значення індуктивності, активного опору котушки і опору міліамперметра.

2. Виміряти напругу і силу струму при певному положенні реостата. Результати записати в табл. 1.

3. Змінити положення реостата і знову виміряти напругу і силу струму. Результати записати в табл. 1. Повторити вимірювання ще раз.

4. Скласти схему згідно з рис. 5а. Записати в табл. 2 значення ємності конденсатора і опору міліамперметра.

5. Виміряти напругу і силу струму при певному положенні реостата. Результати записати в табл. 2.

6. Змінити положення реостата і знову виміряти напругу і силу струму. Результати записати в табл. 2. Повторити вимірювання ще раз.

7. Скласти схему згідно з рис. 7а. Записати в табл. 3 значення індуктивності котушки, активного опору котушки, ємності конденсатора і опору міліамперметра.

8. Виміряти напругу і силу струму при певному положенні реостата. Результати записати в табл. 3.

9. Змінити положення реостата і знову виміряти напругу і силу струму. Результати записати в табл. 3. Повторити вимірювання ще раз.


Білет





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 362 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.011 с)...