Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

й тапсырмасын тексеру 20 страница



Сабақты бекіту кезеңі:

1. Натурал сандарды қалай көбейтеміз

2. Натурал сандарды қалай бөлеміз.

3. Натурал сандарды көбейтудің қандай қасиеттерін үйрендіңдер?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: № 125

Сыныбы: 5 Күні:

Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдану

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың арифметикалық амалдарды қолдану қасиеттері туралы білімін кеңейту;

Дамытушылық:Есептеу қабілеті мен дағдысын жетілдіру, кеңістіктік ойлау қабілетін дамыту, өзін – өзі бағалай білуге үйрету;

Тәрбиелік: алғырлыққа, тапқырлыққа, Отансүйгіштікке тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: кестелер, суреттер

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі

Сабақтың жүрісі:

І. Ұйымдастыру

1. Амандасу, оқушыларды түгендеу.

2. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Үйге берілген есептің шешімі мен шығарылу жолын тексеру

ІІІ.

№1 тапсырма. 2 бала тақтаға, қалғандары дәптерге орындайды.

138 276: 46 =3006 458 687: 229 =2003 382 925: 425 =901

55 590: 545 = 102 738 123: 123 =6001 172 216: 824 =209

685 828: 218 =3146 305 584: 142 =2152 215 292: 132 =1631

№2 тапсырма. Тақтаға орындау.

(498+4578) +422= 5 498 7896 +(2100+4)= 10 000

78987-(7887+400)= 70 700 87896-(796+83000)= 4 100

399968+(4524+32) =404 524 789654-(80654+9000)=700 000

№3 тапсырма

141 715: 46 = 3080 (35) 374 699: 82 =4569 (41)

273 712: 34 = 8050 (12) 927 561: 203=4569 (54)

№4 тапсырма

а) 16 326: 6 =2 721 (авт) – кызыл

2752 + 2721 =5473 (авт) – қызыл және жасыл

16326 – 5473 = 10 853 (авт) – ак

ә) 236 * 425 =100 300 (бөлшек) – барлық жұмысшы жасап шықты

100 300: 25 = 4 012 (бөлшек) – сатуға жіберілді

100 300 – 4 012 =96288 (бөлшек) – қалғаны

96 288: 2 = 48 144 (бөлшек) – машина жасайтын зауыт сатып алады

№5 тапсырма

14 728: 28: 2 + 78 336: 306 + 1005: 5 * 9 = 2328

Сабақты қорытындылау:

Тест орындау

Бағалау: Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалау, мадақтау.

Үйге тапсырма: «Үш таңбалы санға көбейту мен бөлу» тақырыбы бойынша 6 мысал дайындау

2- нұсқа 2-нұсқа
2. Амалдарды орындаңдар:   а) ә)   2. Теңдеуді шешіңдер: 389+(х - 47)=819 900÷ x =45 3.Геометриялық фигуралар:   Ұзындығы 16 см, ені ұзындығынан 2 есе қысқа тік төртбұрыш салып, периметрі мен ауданын есептеп шығар. 4. Есепті шығар:   Велосипедші 20км/сағ жылдамдықпен 12 сағ жүрді. Осы қашықтықты жылдамдығы 4 есе артық жеңіл машина қанша уақытта жүріп өтеді?   5. Өрнек түрінде жазып мәнін есептеп шығар: а) 42 мен 6-ның көбейтіндісін 3-ке бөл. б) 72 мен 2-нің бөліндісін 9-ға көбейт.   36. Амалдарды орындаңдар:     2. Теңдеуді шешіңдер: (х+631)-567 = 666 3.Геометриялық фигуралар:   Ені 7 см, ұзындығы енінен 2 есе ұзын, тік төртбұрыш салып, оның периметрі мен ауданын есептеп шығар.   4. Есепті шығар:   Салт атты 48 км жолды 16 км/сағ жылдамдықпен жүріп өтті. Ол сонша уақыт 8 км/сағ жылдамдықпен жүрсе, неше километр қашықтықты жүріп өтеді? 5. Өрнек түрінде жазып мәнін есептеп шығар: а) 52 мен 83 қосындысын 3-ке бөл. б) 92 мен 2-нің бөліндісін 32 ге көбейт

Сыныбы: 5 Күні: 26.09.2014 ж

Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарға амалдар қолдануға есептер шығару
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың арифметикалық амалдардың қасиеттері туралы алған
білімдерін пысықтау.
Дамытушылық: Есептер шығару, есептеу дағдыларын жетілдіру. Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа, татулыққа, үлкенді сыйлай білуге тәрбиелеу.
Әдісі: сұрақ-жауап.
Түрі: өткенді пысықтау
Көрнекілігі: суреттер
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру бөлімі
1) Сынып оқушыларымен сәлемдесу
2) Психологиялық дайындық
3) Оқушыларды 2 топқа бөлу.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Жаңа сабақ.
Қызығушылықты ояту
«Ойлан тап» /өрнектерді мәндерімен сәйкестендір/
М – 412 * 2 4
А – 420: 10 824
Р – 15 * 0 97
А – 55 + 42 10
Д – 21 * 3 63
А – 84: 21 420
Л – 39 – 29 0
/Шешуі: Амалдар/

Оқушыларға жекелей тапсырмалар беру:
№1 Қосуды орында: 5894 + 21547=
№2 Азайтуды орында: 75892 - 46821=
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 466 * 207 ÷ 699=

№1 Қосуды орында: 8467 + 25846 =
№2 Азайтуды орында: 75892 - 58652=
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 233 * 207 ÷ 699=

№1 Қосуды орында: 265 + 1245 =
№2 Азайтуды орында: 100000 - 58652=
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 522 * 125 ÷ 50=

№1 Қосуды орында: 956 + 5285 =
№2 Азайтуды орында: 100000 - 97328=
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 582 * 425 ÷ 150=

№1 Қосуды орында: 1285 + 6598 =
№2 Азайтуды орында: 152968 - 97328=
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 522 * 25 ÷ 261=

№1 Қосуды орында: 56123+1234 =
№2 Азайтуды орында: 98526 - 97328=

№3 Көбейтумен бөлуді орында: 266*45 ÷ 133=

№1 Қосуды орында: 45652 + 2165 =
№2 Азайтуды орында: 78954 – 9825 =
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 275*45 ÷ 99=

№1 Қосуды орында: 15231+4568 =
№2 Азайтуды орында: 98256-45789 =
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 325*42 ÷ 91=

№1 Қосуды орында: 45897 + 546123 =
№2 Азайтуды орында: 124523 – 89456 =
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 525 * 82 ÷ 357 =

№1 Қосуды орында: 260598 + 84260 =
№2 Азайтуды орында: 650872 - 581236 =
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 425 * 42 ÷ 105 =

№1 Қосуды орында: 84065 + 1250263 =
№2 Азайтуды орында: 560214 - 4506889 =
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 522 * 55 ÷ 110

№1 Қосуды орында: 45623 + 874512 =
№2 Азайтуды орында: 561245 – 98458 =
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 252 * 67 ÷ 126 =

№1 Қосуды орында: 56782 + 105029 =
№2 Азайтуды орында: 850653 - 751202 =
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 445 * 56 ÷ 623 =

№1 Қосуды орында: 205060 + 78954 =
№2 Азайтуды орында: 262626 - 78654 =
№3 Көбейтумен бөлуді орында: 522 * 45 ÷ 261 =

Сабақты: қорытындылау:

  1. Қосу амалы: қасиеттері
  2. Аайту амалы
  3. Көбейту амалы: қасиетттері
  4. Бөлу амалы

Бағалау Есеп шығарғандарына қарай бағалау


Үйге тапсырма: Мысалдар жазу, есептеу.

Сыныбы: 5 Күні: 27.09.2014 ж

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Мемлекеттік стандарт талаптарына сай оқушылардың алған білім, білік дағдыларының сәйкестік деңгейін тексеру.

Дамытушылық: Есеп шығару қабілеттерін дамыту. Өз бетінше еңбектену белсенділіктерін арттыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Бақылау жұмысы

1-нұсқа 2-нұсқа
1. Қосуды орындаңдар: 56123+1234 45652 + 2165 15231+4568 45897 + 546123 1.Қосуды орындаңдар: 260598 + 84260 84065 + 1250263 45623 + 874512 56782 + 105029  
2. Азайтуды орындаңдар   124523 – 89456 650872 - 581236 560214 - 4506889 561245 – 98458 2.Азайтуды орындаңдар   78954 – 9825 98256-45789 850653 - 751202 262626 - 78654  
3. Көбейту мен бөлуді орындаңдар: 275*45 ÷ 99 325*42 ÷ 91 525 * 82 ÷ 357 425 * 42 ÷ 105 3.Көбейту мен бөлуді орындаңдар: 522 * 55 ÷ 110 252 * 67 ÷ 126 445 * 56 ÷ 623 522 * 45 ÷ 261
4. Бірінші сан 17 ге тең, екінші сан бірінші саннан 2 есе артық. Үш санның қосындысы 95 ке тең. Үшінші санды тап.   5. Кітап дүкенінде бірінші күні 15 кітап, екінші күні бірінші күнге қарағанда 10 кітап артық сатылды. Үшінші күні екінші күнге қарағанда 2 есе артық сатылды. Үш күнде неше кітап сатылды.

Сабақты қортындылау: Сұрақ-жауап

Арифметикалық амалдар

  1. Қосу амалы: қасиеттері
  2. Аайту амалы
  3. Көбейту амалы: қасиетттері
  4. Бөлу амалы

Бағалау: Бақылау жұмысы бойынша бағалау

Үйге тапсырма: Қайталау

Сыныбы: 5 Күні: 29.09.2014 ж

Сабақтың тақырыбы: Жұмысты талдау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Мемлекеттік стандарт талаптарына сай оқушылардың алған білім, білік дағдыларының сәйкестік деңгейін тексеру.

Дамытушылық: Есеп шығару қабілеттерін дамыту. Өз бетінше еңбектену белсенділіктерін арттыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Бақылау жұмысты талдау, шығарылу жолдарын түсіндіру

1-нұсқа 2-нұсқа
1. Қосуды орындаңдар: 56123+1234 = 45652 + 2165= 15231+4568 = 45897 + 546123 = 1.Қосуды орындаңдар: 260598 + 84260 = 84065 + 1250263 = 45623 + 874512 = 56782 + 105029 =  
2. Азайтуды орындаңдар   124523 – 89456 = 650872 - 581236 = 560214 – 450689 = 561245 – 98458 = 2.Азайтуды орындаңдар   78954 – 9825 = 98256-45789 = 850653 - 751202 = 262626 – 78654=  
3. Көбейту мен бөлуді орындаңдар: 275*45 ÷ 99= 325*42 ÷ 91= 525 * 82 ÷ 357 = 425 * 42 ÷ 105 = 3.Көбейту мен бөлуді орындаңдар: 522 * 55 ÷ 110 = 252 * 67 ÷ 126 = 445 * 56 ÷ 623 = 522 * 45 ÷ 261 =
4. Бірінші сан 17 ге тең, екінші сан бірінші саннан 2 есе артық. Үш санның қосындысы 95 ке тең. Үшінші санды тап.   4.Кітап дүкенінде бірінші күні 15 кітап, екінші күні бірінші күнге қарағанда 10 кітап артық сатылды. Үшінші күні екінші күнге қарағанда 2 есе артық сатылды. Үш күнде неше кітап сатылды.

Сабақты қортындылау: Сұрақ-жауап

Арифметикалық амалдар

  1. Қосу амалы: қасиеттері
  2. Аайту амалы
  3. Көбейту амалы: қасиетттері
  4. Бөлу амалы

Бағалау: Бақылау жұмысы бойынша бағалау

Үйге тапсырма: Реферат Арифметикалық амалдар, мысалдар келтіру

Сынып: 5 Күні:

Сабақтың тақырыбы: Мәтінді есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға мәтінді есептер шығару жолдарын үйрету.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылықтарын арттыру.

Тәрбиелік: достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу тәрбиелеу

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: жаңа білім беру сабағы

Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2. Үй тапсырмасын тексеру

3. Жаңа сабақты меңгерту:

Теңдеуді қолданып, шығаратын есептерді қарастырайық.

Қарбыз бен қауынның массасы 8 кг. Егер қарбыз қауыннан 3 есе ауыр болса, онда қауынның массасы қандай?

3х+х=8

4х=8

х=2

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№185, №186

Деңгейлік тапсырма.

№ 187, №188

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Қандай теңдік теңдеу деп аталады?

2. Теңдеудің түбірі деп нені айтамыз?

3. Теңдеудің әр уақытта түбірі бола ма?

4. Теңдеуді шешу кезінде қандай ережелер мен қасиеттер қолданылады?

5. Теңдеуді шешу дегеніміз не?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №189

Сынып: 5 Күні:

Сабақтың тақырыбы: Мәтінді есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға мәтінді есептер шығару жолдарын үйрету.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылықтарын арттыру.

Тәрбиелік: достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу тәрбиелеу

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: жаңа білім беру сабағы

Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2. Үй тапсырмасын тексеру

3. Жаңа сабақты меңгерту:

Теңдеуді қолданып, шығаратын есептерді қарастырайық.

Қарбыз бен қауынның массасы 8 кг. Егер қарбыз қауыннан 3 есе ауыр болса, онда қауынның массасы қандай?

3х+х=8

4х=8

х=2

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№189, №190

Деңгейлік тапсырма.

№ 191, №192

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Қандай теңдік теңдеу деп аталады?

2. Теңдеудің түбірі деп нені айтамыз?

3. Теңдеудің әр уақытта түбірі бола ма?

4. Теңдеуді шешу кезінде қандай ережелер мен қасиеттер қолданылады?

5. Теңдеуді шешу дегеніміз не?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №187

Сынып: 5 Күні:

Сабақтың тақырыбы: Мәтінді есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға мәтінді есептер шығару жолдарын үйрету.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылықтарын арттыру.

Тәрбиелік: достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу тәрбиелеу

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: жаңа білім беру сабағы

Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Үй тапсырмасын тексеру

3. Жаңа сабақты меңгерту:

Мәтінді есептерді шығару жолдары

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№191.СД кесіндісі М нүктесі арқылы екі бөлікке бөлінген. Бірінші бөліктің ұзындығы екіншісінің ұзындығынан 5 см артық. Егер СД кесіндісінің ұзындығы 19 сма болса, онда оның бөліктерінің ұзындықтары қандай?

№192.

Деңгейлік тапсырма.

№194 №195

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Қандай теңдік теңдеу деп аталады?

2. Теңдеудің түбірі деп нені айтамыз?

3. Теңдеудің әр уақытта түбірі бола ма?

4. Теңдеуді шешу кезінде қандай ережелер мен қасиеттер қолданылады?

5. Теңдеуді шешу дегеніміз не?

Қорытындылау: «Сиқырлы квадраттар»

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №193





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 710 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.024 с)...