Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

й тапсырмасын тексеру 14 страница



Үй тапсырмасын тексеру: №1040

1. Ондық бөлшектерді қалай азайтады?

2. Азайғыштың бөлшек бөлігі азайтқыштың бөлшек бөлігінен кіші болса, қалай азайтылады?

3. Натурал саннан ондық бөлшекті қалай азайтады?

Есептер шығару

№1041 - №1043 жазбаша тақтада орындау

№ 1044 1-нұсқа (тақ), 2-нұсқа (жұп) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Ондық бөлшектерді қалай азайтады?

2. Азайғыштың бөлшек бөлігі азайтқыштың бөлшек бөлігінен кіші болса, қалай азайтылады?

3. Натурал саннан ондық бөлшекті қалай азайтады?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §33. 1-3 cұрақтар, № 1046 - №1047

Сабақ №__ 110

Күні:______

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: §33. Ондық бөлшектерді азайту.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Ондық бөлшектерді азайтуға үйрету және есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: №1047

1. Ондық бөлшектерді қалай азайтады?

2. Азайғыштың бөлшек бөлігі азайтқыштың бөлшек бөлігінен кіші болса, қалай азайтылады?

3. Натурал саннан ондық бөлшекті қалай азайтады?

Есептер шығару

№1050 - №1052 жазбаша тақтада орындау

№ 1053 1-нұсқа (тақ), 2-нұсқа (жұп) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Ондық бөлшектерді қалай азайтады?

2. Азайғыштың бөлшек бөлігі азайтқыштың бөлшек бөлігінен кіші болса, қалай азайтылады?

3. Натурал саннан ондық бөлшекті қалай азайтады?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §33. 1-3 cұрақтар, № 1058

Сабақ №__ 111

Күні:______

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: §33. Ондық бөлшектерді азайту.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Ондық бөлшектерді азайтуға үйрету және есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: №1058

1. Ондық бөлшектерді қалай азайтады?

2. Азайғыштың бөлшек бөлігі азайтқыштың бөлшек бөлігінен кіші болса, қалай азайтылады?

3. Натурал саннан ондық бөлшекті қалай азайтады?

Есептер шығару

№1060 - №1063 жазбаша тақтада орындау

№ 1064 1-нұсқа (тақ), №1065 2-нұсқа (жұп) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Ондық бөлшектерді қалай азайтады?

2. Азайғыштың бөлшек бөлігі азайтқыштың бөлшек бөлігінен кіші болса, қалай азайтылады?

3. Натурал саннан ондық бөлшекті қалай азайтады?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §33. 1-3 cұрақтар, № 1066

Сабақ №__ 112

Күні:______

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы № 8.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың ондық бөлшектерді қосу және азайту бойынша өтілген тақырыптарын жинақтап, тексеру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: бақылау жұмысы.

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

І нұсқа ІІ нұсқа
1.Бөлінділерді ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 27: 10; 81: 100; 319: 100; 919: 100. 2.Есептеңдер: 1) 2,83+15,2; 2) 45,6+7,35; 3) 19-5,86; 4) 15,7-9,95. 3.Моторлы қайықтың көлдегі жылдамдығы 32,7 км/сағ. Өзеннің ағыс жылдамдығы 2,86 км/сағ. Моторлы қайықтың өзенде ағыспен жүзгендегі жылдамдығын табыңдар. 4.Көйлек 2,35 м матадан тігіледі, ал жейде одан 1,2 м кем матадан тігіледі. Жейде неше метр матадан тігіледі? 5.Теңдеуді шешіңде: х + 7,04 = 14,86. 6. Ондық бөлшектерді салыстырып, тиісінше «>», «>», «>» белгілерімен жазыңдар: а) 9,86 және 9,09; ә) 8,71 және 8,9; б) 0,3 ж/е 0,30 1.Бөлінділерді ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 29: 10; 91: 100; 461: 100; 817: 100 2.Есептеңдер: 1) 3,18+17,3; 2) 54,8+8,25; 3) 18-4,15; 4) 16,7-8,95. 3Ескекті қайықтың көлдегі жылдамдығы 7,8 км/сағ. Өзеннің ағыс жылдамдығы 2,95 км/сағ. Ескекті қайықтың өзенде ағысқа қарсы жүзгендегі жылдамдығын табыңдар. 4. Жол жөндеушілер бірінші күні 4,85 км жолды жөндеді, ал екінші күні одан 1,26 км артық жөндеді. Жол жөндеущілер екінші күні неше километр жол жөндеді? 5.Теңдеуді шешіңдер: у + 8,03 = 13,56. 6. Ондық бөлшектерді салыстырып, тиісінше «>», «>», «>» белгілерімен жазыңдар: а) 8,74 ж/е 8,07; ә) 6,85 және 6,9; б) 0,7 және 0,70

Үй жұмысы: Кестені толтыру

Сабақ №__ 113

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың ондық бөлшектерді қосу және азайту тақырыптарын жинақтап, тексеру барысында есептер шығару дағдыларын пысықтау.

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: Пысықтау сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: Кесте толтыру

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

Қатемен жұмыс, жазған бақылау жұмыстары бойынша қатемен жұмыс жүргіземіз

Деңгейлік тапсырма.

Карточкамен жұмыс

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Ондық бөлшектерді қалай азайтады?

2. Ондық бөлшектер қалай қосылады?

3. Разрядтары бойынша қалай қосамыз?

4. Разрядтары бойынша қалай азайтамыз?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №1072 222-бет

Сабақ №__ 114

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: §34. Ондық бөлшекті натурал санға көбейту.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Ондық бөлшекті натурал санға көбейту ұғымымен таныстыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: №1072

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін:

1. Үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейткендей көбейту керек;

  1. Шыққан көбейтіндіде оң жақтан ондық бөлшекте үтірден кейін неше ондық таңба болса, сонша цифрды үтірмен айыру керек.

Мысалы: 25,85 * 7 = 180,95

Есептер шығару

№1079 ауызша

№1080-1081 жазбаша тақтада орындау

№ 1083 өздіктерінен

№ 1080 № 1081 №1083

1) 6,3*7=44.1 0.103*10=1.03 1,5*20=30
2) 8.35*3=25.05 13.7*10=137 0.7*40=28
3) 9.6*8=76.8 6.5*10=65 3.6*70=252
4) 4.5*12=54 7.549*100=754.9 0.06*30=1.8
5) 8.31*14=116.34 2.15*100=215 0.33*40=13.2
6) 9.5*11=104.5 8.071*100=807.1 0.651*50=32.55
7) 9.03*17=119.51    

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеміз?

2. Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндіріңдер.

3. Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қоямыз?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §34. 1-3 cұрақтар, № 1084 - №1086, 226-бет.

Сабақ №__ 115

Күні:______

Сынып: 5 «б», «ә»

Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту тақырыбы бойынша есептер шығару дағдыларын бекіту

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

1. Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеді?

2. Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндір

3. Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қоямыз?

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

Тақтада есептер шығару: №1087, №1088, №1089

Өздіктерінен есептер шығару: №1090, №1091, №1092

Сабақты бекіту кезеңі:

Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеді?

Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндір

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №1093, 1094

Сабақ №__ 116

Күні:______

Сынып: 5 «б», «ә»

Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың ондық бөлшектерді натурал санға көбейту тақырыбы бойынша есептер шығару дағдыларын бекіту

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

1. Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеді?

2. Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндір

3. Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қоямыз?

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

Тақтада есептер шығару: №1095-№1097

Өздіктерінен есептер шығару: №1099-1101

Сабақты бекіту кезеңі:

Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеді?

Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндір

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №1103, №1106

Сабақ №__ 117

Күні:______

Сынып: 5 «б», «ә»

Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту тақырыбы бойынша есептер шығару дағдыларын бекіту

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

1. Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеді?

2. Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндір

3. Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қоямыз?

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

Тақтада есептер шығару: №1108, №1110

Өздіктерінен есептер шығару: №1109

Сабақты бекіту кезеңі:

Ондық бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеді?

Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндір

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №1115

Сабақ №__ 118

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: §35. Ондық бөлшектерді көбейту.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Ондық бөлшектерді көбейту ұғымымен таныстыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: №1115

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін:

3. Үтірге назар аудармай, натурал сандарды көбейткендей көбейту керек;

  1. Шыққан нәтижеден көбейткіштердің екеуінде үтірден кейін неше ондық таңба болса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифрды үтірмен айыру керек.

Мысалы: 7,32 * 2,8 = 20,496

Есептер шығару

№1118 ауызша

№1119-1211 жазбаша тақтада орындау

№ 1122 өздіктерінен

№ 1119 № 1120 №1121

11,34 90,48 0,5776
14 8,715 0,01403
3,68 0,426 0,33
0,45 0,624 0,182
6,65 20,604 0,035
1,7 15,3924 0,048
2,25 19,5 0,352

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Ондық бөлшектерді көбейту ережесін тұжырымдаңдар.

2. Ондық бөлшекті разряд 0,01; 0,001; 0,01,..... бірліктеріне көбейтуді түсіндіріңдер.

3. Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қоямыз?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §35. 1-3 cұрақтар, № 1124 - №1126, 233-бет.

Сабақ №__ 119

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: §35. Ондық бөлшектерді көбейту.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Ондық бөлшектерді көбейтуге есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: №1124-№1126

Есептер шығару

№1132-1135 жазбаша тақтада орындау

№ 1136 өздіктерінен

1) 64,752 5 0,162
2) 6,472 6 0,068
3) 0,054 7 0,186
4) 38,25 8 0,007

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Ондық бөлшектерді көбейту ережесін тұжырымдаңдар.

2. Ондық бөлшекті разряд 0,01; 0,001; 0,01,..... бірліктеріне көбейтуді түсіндіріңдер.

3. Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қоямыз?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §35. 1-3 cұрақтар, № 1130, № 1137

Сабақ №__ 120

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: §35. Ондық бөлшектерді көбейту.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Ондық бөлшектерді көбейтуге есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: № 1130, № 1137





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 531 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.045 с)...