Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Бағалау: Бағалау критерийлері:
o Тапсырмалардың 75-100% орындалса «5» бағасы қойылады;
o Тапсырмалардың 50-75% орындалса «4» бағасы қойылады;
o Тапсырмалардың 40-50% орындалса «3» бағасы қойылады.
o Тапсырмалардың 40% кем орындалса «2» бағасы қойылады
Сабақ №__ 76
Күні:______
Сынып:__ 5 «» ___
Сабақтың тақырыбы: Пысықтау
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушылардың 1-жартыжылдықта өтілген тақырыптарын жинақтап, тексеру
барысында есептер шығару дағдыларын пысықтау.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: Пысықтау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: Сиқырлы квадрат
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
Қатемен жұмыс, жазған бақылау жұмыстары бойынша қатемен жұмыс жүргіземіз
Деңгейлік тапсырма.
Карточкамен жұмыс
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Аралас сандар қалай азайтылады?
2. Бөлшек пен арлас санның азайтындысы қалай табылады?
3. Натурал саннан аралас санды азайтуды түсіндіріңдер
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: Логикалық есеп.
Сабақ № 77
Күні:
Сынып: 5 «», 5 «»
Сабақтың тақырыбы: §26. Жай бөлшектерді көбейту.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Жай бөлшектерді көбейту ұғымымен таныстыру, есептер шығаруды үйрету.
2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Оқытудың әдісі: Түсіндіру.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу,
ә) оқушыларды түгендеу,
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру:
Сиқырлы квадрат
Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Есептер шығару
№773 ауызша
№775, №777 (тақ), №779 жазбаша тақтада орындау
№ 776 өздіктерінен
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Бөлшектер қалай көбейтіледі?
2. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандарды көбейтуді түсіндіріңдер?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: §26. 1-3 cұрақтар, № 777 (жұп), № 780 - № 785
Сабақ №78
Күні:
Сынып: 5 «», 5 «»
Сабақтың тақырыбы: §26. Жай бөлшектерді көбейту.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Жай бөлшектерді көбейту ұғымымен таныстыру, есептер шығаруға үйрету.
2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: қайталау сабақ
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Оқытудың әдісі: есептер шығару.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу,
ә) оқушыларды түгендеу,
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру:
1. Бөлшектер қалай көбейтіледі?
2. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандарды көбейтуді түсіндіріңдер?
Есептер шығару
№788 (тақ), №790 (тақ),) жазбаша тақтада орындау
№ 789 жұп (1-нұсқа), тақ (2 нұсқа) өздіктерінен
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Бөлшектер қалай көбейтіледі?
2. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандарды көбейтуді түсіндіріңдер?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: §26. 1-3 cұрақтар, № 791, № 793 - № 795
Сабақ № 79
Күні:
Сынып: 5 «б», «ә»
Сабақтың тақырыбы:: §26. Жай бөлшектерді көбейту.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Жай бөлшектерді көбейту ұғымымен таныстыру, есептер шығару, дағдыларын қалыптастыру
2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу,
ә) оқушыларды түгендеу,
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру:
1. Бөлшектер қалай көбейтіледі?
2. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандарды көбейтуді түсіндіріңдер?
Есептер шығару
№779 (тақ), №801 (тақ),) жазбаша тақтада орындау
Деңгейлік тапсырмалар:
№ 800 жұп (1-нұсқа), тақ (2 нұсқа) өздіктерінен
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Бөлшектер қалай көбейтіледі?
2. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандарды көбейтуді түсіндіріңдер?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: §26 1-3 cұрақтар, № 803-806
Сабақ № 80
Күні:
Сынып: 5 «б», «ә»
Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Жай бөлшектерді көбейтуді үйрету есептер шығару, дағдыларын қалыптастыру
2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу,
ә) оқушыларды түгендеу,
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру:
1. Бөлшектер қалай көбейтіледі?
2. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандарды көбейтуді түсіндіріңдер?
Есептер шығару
№807, № 809 жазбаша тақтада орындау
Деңгейлік тапсырмалар:
1-нұсқа | 2- нұсқа |
1.Бөлшектерді қосуды орындаңдар: а) * , б) * 2.Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, есептеңдер: а) + * б) - * | 1.Бөлшектерді қосуды орындаңдар: а) * , б) * 2.Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, есептеңдер: а) * + б) * |
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай азайтылады?
2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай азайтылады?
3. Натурал саннан бөлшекті азайтуды түсіндіріңдер.
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: §24 1-3 cұрақтар, № 719
Сабақ № 81
Күні:
Сынып: 5 «», 5 «»
Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты: Өзара кері сандар
Білімділігі: Өзара кері сандар ұғымымен таныстыру және кері сандарды пайдаланып есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Өзіндік жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.
Оқытудың әдісі: Практикалық.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу,
ә) оқушыларды түгендеу,
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
Жаңа тақырып
Көбейтіндісі 1-ге тең болатын екі санды өзара кері сандар деп аталады.
Мысалы: және сандары өзара кері сандар. Себебі ∙ ═ 1
Жай бөлшекке кері санды табу үшін оның алымы мен бөлімінің орындарын ауыстыру керек.
Араласа с анға кері санды табу үшін, оны бұрыс бөлшекке айналдырып, сол бұрыс бөлшектің кері санын табу керек.
Өзіндік жұмыс
1-4 тапсырмалар. Оқулықтың 168-169 беттері
Сабақты бекіту кезеңі:
Тұжырымдамалардың қайсысы тура?
1. Натурал санға кері сан – алымы 1, ал бөлімі сол натурал санның өзі болатын бөлшек сан.
2. Бірде – бір сан өзіне –өзі кері болмайды
3. 1 саны өзіне – өзі кері сан
4. Кез келген санға кері сан бар
5. Нөлден басқа кез келген санға кері сан бар
Бағалау.
Үйге тапсырма: 1-4 тапсырмалар, 169 бет
Сабақ № 82
Күні:
Сынып: 5 «», 5 «»
Сабақтың тақырыбы: §27. Санның бөлігін табу
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Санның бөлігін табу ұғымымен таныстыру есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.
Оқытудың әдісі: Практикалық.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу,
ә) оқушыларды түгендеу,
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
Жаңа тақырып
Санның бөлігін табу үшін санды осы бөлшекке көбейту керек.
Мысалы: Себебі 1 ∙ ═
Есептер шығару
№813- №816 жазбаша тақтада орындау
Деңгейлік тапсырмалар:
№ 823 жұп (1-нұсқа), тақ (2 нұсқа) өздіктерінен
Сабақты бекіту кезеңі:
Бағалау.
Үйге тапсырма: №819-№823
Сабақ № 83
Күні:
Сынып: 5 «», 5 «»
Сабақтың тақырыбы: §27. Санның бөлігін табу
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Санның бөлігін табу ұғымымен таныстыру және есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: қайталау сабағы
Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.
Оқытудың әдісі: Практикалық.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу,
ә) оқушыларды түгендеу,
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру:
Есептер шығару
№826- №829 жазбаша тақтада орындау
Деңгейлік тапсырмалар:
№ 834 жұп (1-нұсқа), тақ (2 нұсқа) өздіктерінен
Сабақты бекіту кезеңі:
Бағалау.
Үйге тапсырма: №835-№836
Сабақ № 84
Күні:
Сынып: 5 «», 5 «»
Сабақтың тақырыбы: §27. Санның бөлігін табу
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Санның бөлігін табуға байланысты есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.
Оқытудың әдісі: Практикалық.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу,
ә) оқушыларды түгендеу,
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру:
Есептер шығару
№830- №833 жазбаша тақтада орындау
Деңгейлік тапсырмалар:
№ 837 жұп (1-нұсқа), №838 (2 нұсқа) өздіктерінен
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Көбейтуге кері амал қалай деп аталады?
2. 36:7-ні бөлшекпен жазыңдар.
3. Бөлгіш – 7 санын оның кері санымен алмастырып, бөлу амалын көбейту амалымен жазыңдар.
4. Бөлу амалын көбейтумен алмастыру үшін қандай түрлендіруді пайдаландық?
Бағалау.
Үйге тапсырма: өздіктерінен есептер шығару
Сабақ №__ 85 __
Күні:
Сынып: 5 «», 5 «»
Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы №6.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушылардың жай бөлшектерді көбейту және санның бөлігі б/ша өтілген тақырыптарын жинақтап, тексеру.
2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Сабақ түрі: бақылау жұмысы.
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
І нұсқа | ІІ нұсқа |
1.Мына сандарға кері сандарды табыңдар: ; ; ; ; . 2.Есептеп шығарыңдар: а) ә) б) 2 3.Бөлігін табыңдар: а) 8 кг-ның -ін; ә) 6 сағаттың -сін; б) 10 м-дің -ін. 4.Бір көйлек м матадан тігіледі. Осындай 6 көйлек неше метр матадан тігіледі? 5.Руданың бөлігі мыс. 450 г рудада қанша мыс бар? 6.Есептеңдер: (8- :( + | 1.Мына сандарға кері сандарды табыңдар: ; ; ; ; . 2.Есептеп шығарыңдар: а) ә) б) 1 3.Бөлігін табыңдар: а) 9 кг-ның -сін; ә) 8 сағаттың -ін; б) 15 м-дің -ін. 4.Бір орамда кг кәмпит бар еді. Осындай 20 орамда неше кг кәмпит бар? 5.Саматтың 182 тг ақшасы бар еді. Ол осы ақшаның -іне кітап сатып алды. Кітаптың бағасы неше теңге? 6.Есептеңдер: (7-4 ):( + |
Үйге тапсырма: Сиқырлы квадрат
Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 561 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!