Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Прир.зони. вологі екваторіальні ліси



Вологі екваторіальні ліси інакше називаються постійно- вологими лісами. З назви стає очевидним, що вони розташовуються переважно в пріекваторіальних районах планети. Екваторіальні ліси займають територію Амазонії в Південній Америці, долини річки Конго і Луалаби в Африці, також розташовуються на Великих Зондських островах і на східному узбережжі Австралії. Ця природна зона в основному супроводжує екваторіальному кліматичного поясу. Пов’язано це з тим, що для формування цих лісів потрібно величезна вологість- понад 2000 мм опадів на рік і постійно спекотна температура повітря- більше 20 ° C. Тому розташовуються вони зазвичай поблизу берегів континентів, де протікають теплі течії. Постійно- вологі ліси являють собою непрохідні джунглі, за різними підрахунками тут мешкає до 2/ 3 всіх видів, що живуть на Землі, мільйони з них ще не відкриті і не вивчені. Найбільший за площею масив дощових лісів розташовується в Південній Америці, де він називається називається сельва (на фото), що в перекладі з португальської означає «ліс».

Вологі екваторіальні ліси характеризуються наявністю декількох ярусів рослин. Висота дерев у середньому досягає тут 30-40 метрів, а в Австралії виростають величезні евкаліпти, висотою до 100 метрів. У кронах дерев екваторіального лісу, можливо, проживає 40 %усіх тварин планети! Його дослідження особливо утруднене, тому полог екваторіального лісу образно назвали ще одним невідомим живим» континентом «. Рослини цих лісів характеризуються дуже великими листям, часто кавалками або мають отвори, щоб їх не могли повередіть сильні екваторіальні дощі. Рослини ніколи повністю не скидають листя, залишаючись зеленими весь рік. З цієї причини відсутності сезонів у році їх стебла ростуть рівномірно, і на спилах дерев відсутні річні кільця. Тваринний світ характеризується величезною кількістю змій, ящірок, жаб, павуків і комах. Тварини, що живуть тут зазвичай мають невеликі розміри, багато з них, як коали в Австралії або лінивці в Південній Америці більшу частину життя проводять на деревах. Великі тварини просто не змогли б пересуватися по важкопрохідних нетрях екваторіальних джунглів. Велику складність це представляє і для людини. Першовідкривачам часто доводилося просто прорубувати собі дорогу через стіну ліан, використовуючи шаблі- мачете. Але навіть сьогодні багато куточки цих лісів залишаються недослідженими і недоторканими людиною. На жаль, цивілізація наступає на ліси, знищуючи їх під посіви культурних рослин, прокладаючи дороги або добуваючи деревину. Збереження цих лісів- дуже важливе завдання для людства, адже їх масиви роблять величезний вплив на регуляцію клімату планети.

Незважаючи на велику кількість органічної маси і рослинного опади, грунти вологих екваторіальних лісів бідні на гумус. Це пов’язано з тим, що дуже велика кількість дощів постійно вимиває його з їх складу. Грунти екваторіальних лісів переважно червоно-жовті ферралітние.





Дата публикования: 2015-02-03; Прочитано: 1098 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...