Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ПИТАННЯ 52. Підготовка матеріалів для призначення почеркознавчої експертизи



До об'єктів, які необхідні для проведення почеркознавчого дослідження, належать рукописний документ, що досліджують, і зразки почерку ймовірних виконавців. Важливе значення має відбір зразків для порівняльного дослідження. У криміналістиці виокремлюють вільні, експериментальні й умовно-вільні зразки.

Вільні зразки почерку- це рукописні тексти, що виконані особою не в зв'язку з розслідуванням кримінальної справи і, як правило, до її порушення. Це може бути особисте й службове листування, заяви, автобіографії, анкети, розписки, бухгалтерські документи тощо. Вимоги до них: імовірність (відсутність будь-яких сумнівів) походження від конкретної особи; відповідність зразку, який досліджують (не мають великого розриву в часі виконання, виконані тією ж мовою, на такому

ж матеріалі й аналогічним знаряддям письма, містять однойменні письмові знаки тощо); достатність зразків у їх кількісному виразі (2-5 сторінок рукописного тексту, 10-20 підписів особи).

Експериментальні зразки почерку - це рукописні тексти, що спеціально виконані ймовірним виконавцем на пропозицію органу розслідування чи суду у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства (на підставі постанови, із складанням протоколу про відбір зразків у присутності понятих).

Правилами отримання таких зразків почерку є: виконання зразків у звичних для особи умовах, а за необхідності - із зміною умов і знаряддя письма, з навмисною зміною почерку, з виконанням тексту незвичною для письма (лівою) рукою, друкованими літерами тощо; виконання заздалегідь підібраного тексту під диктовку з написанням слів і словосполучень, які є в зразку, що досліджують; зразки отримують на різних аркушах і з певним розривом у часі виконання; виконавцю не можна показувати текст, який досліджують, щоб запобігти наслідуванню ознак письма; обсяг експериментальних зразків становить щонайменше 5-Ю аркушів з рукописним текстом і 5-6 аркушів з 10-20-ма підписами.

Умовно-вільні зразки - це рукописні тексти певної особи, котрі виконані в зв'язку з розслідуванням кримінальної справи, під час її розслідування, але не у зв'язку з необхідністю використання в якості зразків для проведення почеркознавчих досліджень. Ними можуть бути: заява особи про злочин, пояснення або показання, що написані в протоколі власноруч, записи й підписи в протоколах слідчих дій тощо. До них висувають загальні вимоги як до зразків рукописних текстів та підписів.,

ТЕМА. Криміналістичне (судове)





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 350 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...