Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вимоги безпеки під час огляду та виконання робіт у тунелях



5.3.1. До початку робіт у тунелях керівник робіт повинен переконатися:

у видачі попереджень машиністам локомотивів про пильність під час наближення до тунелів і більш частої подачі сповіщальних сигналів;

у справності освітлення;

у справності автоматичної світлозвукової сигналізації, а при відсутності або несправності її виставити необхідну кількість сигналістів у тунелі та за порталами по обидва боки на відстані не менше 1 км від порталу для спостереження за поїздами, що проходять, і своєчасним оповіщенням працівників про наближення поїздів, указати працівникові нішу, у якій він повинен укритися під час підходу поїзда.

5.3.2. Працівники, що обслуговують тунелі забезпечуються фільтрувальними протигазами та мають знати правила користування і догляду за ними.

5.3.3. Перебування в тунелі дозволяється тільки особам, зайнятим оглядом, обстеженням тунелю або виконанням ремонтних робіт.

Складування матеріалів та інструменту в тунелі біля стін дозволяється тільки на час виконання робіт.

5.3.4. Керівник робіт зобов’язаний стежити, щоб під час виконання робіт у тунелі не було сторонніх осіб, а матеріали й інструмент займали стійке положення з дотриманням габариту.

Ніші, призначені для укриття працівників, і підходи до них повинні бути вільними.

Сміття з тунелю видаляється під час технологічного «вікна» і після закінчення робіт.

5.3.5. У тунелях довжиною більше 300 м на прямих і більше 150 м на кривих ділянках колії має бути постійне електричне освітлення, що забезпечує освітленість на рівні головки рейок 1 лк.

5.3.6. Огляд й обмірювання обробок, видалення слабких каменів, розшивка швів, нанесення набризкбетону, перекладка деформованих частин обробок, заміна рейок, шпал, очищення дренажних лотків у тунелях допускаються при освітленості не менше 50 лк, а вантажно-розвантажувальні роботи - не менше 20 лк на рівні поверхні баласту в горизонтальній площині.

5.3.7. Електричні світильники у тунелях мають бути пило- і вологонепроникними, легко очищуватись, а їхня конструкція повинна забезпечувати захист очей працівників локомотивних бригад і працівників у тунелях від прямого світла.

5.3.8. Місця виконання робіт всередині тунелю освітлюються електросвітильниками напругою 12 В.

5.3.9. Під час поточного огляду та проходу по тунелю працівники повинні мати переносні індивідуальні ліхтарі незалежно від наявності постійного електроосвітлення.

5.3.10. Спостереження за справністю електроосвітлення в тунелі здійснює тунельний майстер, а в місцях виконання робіт - керівник робіт.

5.3.11. Працівники, що знаходяться в тунелі та на передпортальній дільниці, завчасно оповіщаються про наближення поїзда спеціально влаштованою автоматичною світлозвуковою сигналізацією.

У разі відсутності зазначеної сигналізації або її несправності керівник робіт повинен виставити по обидва боки (за порталами тунелю не ближче ніж за 1 км від місця роботи) сигналістів, що мають з керівником робіт телефонний зв’язок.

Телефонний зв’язок керівника робіт із сигналістами може замінятися таким числом проміжних сигналістів, забезпечених сигнальними духовими ріжками, при якому надійно забезпечується оповіщення про наближення поїзда.

5.3.12. Під час робіт у тунелях довжиною більше 100 м для одержання повідомлення про відправлення поїздів керівник робіт повинен мати телефонний зв’язок з найближчими станціями або поїзним диспетчером.

5.3.13. Під час робіт на передпортальних дільницях керівник робіт керується підпунктами 2.3.1 і 2.4.8 цих Правил.

Якщо круті укоси виїмок, підпірні стіни та ін. не дозволяють розміститися працівникам збоку від колії, то місце робіт огороджується сигналами зупинки з видачею попередження поїздам.

5.3.14. Перед проходом поїзда по тунелю працівникам слід укритися в нішах.

5.3.15. Для поліпшення видимості камери та ніші (по периметру) мають бути пофарбовані в білий колір або обрамлені плитками білого кольору.

На стінках тунелю стрілками вказуються напрямки до найближчих камер і ніш.

5.3.16. Під час виконання робіт на одній з колій двоколійного тунелю перед проходом поїзда по сусідній колії керівник робіт подає сигнал про їх припинення та команду забрати інструмент і укритися в нішах, призначених заздалегідь кожному працівникові.

У разі закриття однієї з колій двоколійного тунелю працівники, що працюють на діючій колії, перед проходом поїзда можуть ставати в один ряд біля стіни з боку недіючої колії або укритися в нішах.

5.3.17. Після проходу поїзда керівник робіт, переконавшись, що видимість у тунелі відновилася, дозволяє працівникам вийти з ніш і приступити до робіт.

5.3.18. У разі надходження інформації про відключення вентиляції через несправність її вже в процесі виконання робіт, при затримці поїзда в тунелі, при візуально обумовленій стійкій задимленості тунелю керівник робіт зобов’язаний негайно подати команду про застосування протигазів, якими працівники заздалегідь мають бути забезпечені до початку робіт у тунелі та організувати контрольні виміри, термінові ремонтні роботи з відновлення вентиляції.

5.3.19. У тунелях довжиною більше 500 м, а також у всіх погано провітрюваних тунелях (при підозрі працівників на застій у ньому забрудненого повітря) періодично відбираються контрольні проби повітря для аналізу в його складі продуктів неповного згоряння палива (окис азоту, окис вуглецю, сірчистий ангідрид).

Періодичність і місця взяття проб визначає санітарно-епідеміологічна служба МОЗ України на залізничному транспорті.

Дистанції колії, що обслуговують тунелі, мають бути забезпечені індикаторними трубками та трубками для взяття проб для проведення експрес-аналізу.

У разі надходження від працівників у тунелі заяв про погіршення самопочуття (головний біль, подразнення органів дихання та ін.), а також при підозрі на можливість забруднення тунелю природними газами (сірководень та ін.) керівник робіт уживає термінових заходів щодо організації виходу працівників у протигазах з тунелю, надання першої допомоги постраждалим і проведення контрольних хімічних досліджень.

Залежно від результатів аналізу за узгодженням із санітарно-епідеміологічною службою МОЗ України на залізничному транспорті начальником дистанції колії змінюється тривалість робочого часу і відпочинку, початку і закінчення роботи людей у тунелі.

5.3.20. Допоміжні двигуни внутрішнього згоряння потужністю понад 4,4 кВт, які застосовуються під час ремонтних робіт, встановлюються поза тунелем.

Використання етильованого бензину для двигунів, що працюють у тунелях, не дозволяється.

Двигуни, що встановлюються в тунелі, мають бути обладнані нейтралізаторами вихлопних газів.

5.3.21. У разі застосування тепловозів у тунелях довжиною більше 1 км, а також у разі недостатнього природного провітрювання у всіх тунелях встановлюється в плановому порядку штучна вентиляція за спеціальним проектом.

5.3.22. Під час виконання робіт вентиляційні системи, обладнані в тунелях, повинні працювати в технологічному режимі відповідно до паспортних даних заводу-виробника на вентиляційну систему.

5.3.23. За справною роботою вентиляційних систем тунелю має бути встановлений постійний контроль.

Періодичність і обсяг лабораторного контролю за вмістом у повітрі тунелю шкідливих речовин погоджуються дистанцією колії з санітарно-епідеміологічною службою МОЗ України на залізничному транспорті.

5.3.24. До керівництва роботами, пов’язаними з перекладкою тунельної обробки та зворотних зводів, з проходкою штолень і вентиляційних шахт, можуть бути допущені тільки особи, що мають право на виконання гірничих робіт.

5.3.25. Усі кріплення (тимчасові і постійні), які встановлюються в тунелях, мають бути міцними та задовольняти вимогам габариту наближення будівель, а також іншим умовам забезпечення безпеки руху поїздів.

5.3.26. Підривні роботи в тунелях виконуються відповідно до вимог чинного законодавства за спеціально розробленими проектами, погодженими з органами Держпромгірнагляду.





Дата публикования: 2015-01-10; Прочитано: 348 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...